muratt85

1. Nesil Mazda3 Fren Disk Değişimi

Selam arkadaşlar foruma yeni katildim adim murat ist metrolarinda makinistlik yapiyorum.aracamida yeni aldim 2004 mazda 3 at hb 167.000 de. İlk defa bir mazda sahibi olmanin heyecanini yasiyorum.Herkese hayirli forumlar:)) arkadaşlar konuyu degistirdim aracimin komple fren disk ve balatalari değişmesi gerekiyormus.disk ve balatalari alsam kendim degistirebilirmiyim sizce....? YouTube sen özledim zor gibi görünmüyor. Ayrıca motorumun sesi gürültülü gibi geldi bir wv motoruna gore.mazdada normalmidir.araca çok yabanciyim aklimda bi dünya soru işareti var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracınız Hayırlı Olsun..Değişim İşini Ustasına Bırak Derim..Hem Değişirken Fren Merkezlerini Kontrol Ettir,Gerek Varsa El Fren Ayarını Yaptır,Teste Soktur Kafan Rahat Olsun..İşçiliğe Verecen Para Bu Yapılanlara Değecektir Bence..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tesekkür ederim hocam dediklerinde haklısın.ben aracı alalı 3 ay oldu ezpertiz yaptırdıgımda yürüyende sıkıntılar oldugu söylendi bende motor sanzıman saglamsa sıkıntı yok diyerekten aldım.fakat ön salıncaklar rotlar ve akslarda sorun cıktı Allahtan özel servise götürdüm.salıncak ve rotları yan sanayi parcalarla degiştirdim.akslarda tamire gitti 1000 tl gibi bir masrafı oldu ama bitmedi komple disk ve frenlerin degişmesi gerekiyormus ve sol arka rotda öyle.yaklasık 1000 tl de onlar tutuyor biraz masraflı oldugundan dolayı maliyetleri sıkmak acısından düşündüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinin altında lift olmadığı sürece ve el becerinde yeterince iyi değilse hiç girmemek gerekir fren işine. Zaten asıl para parçalar tutacak. Disk ve balata değişimi için 100 lira civarı almaları gerekir sanayide. Ben ön diskler için 50 lira vermiştim.

Disk olarak trw yada brembo al derim. Balata olarak hitec yada remsa alabilirsin ucuza. trw biraz pahalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.