Sign in to follow this  
Followers 0
hgunes

Mazda CX-5 Müzik Önbellek Sorunu..

cx5 power 2013 model araç sahibiyim..genelde usb üzerinden müzik dinlerim..fakat kontağı her açıp kapattığımda müzik usb de okuduğu sıranın başına gidiyor,yeniden aynı şeyleri dinleyip duruyorsunuz..aynı şey cd sisteminde de var mı denemedim daha..yani bıraktığınız yerden devam ettirecek bir önbelleği yok mu bu bose sisteminin.daha ilkel araçlarda bile böyle sorun yaşanmıyordu..ya bu bose sistemi uyduruk ve ufuksuz birşey yapmış ya da ben bilemedim nasıl çalışacağını..çözümü bilen varsa sevinirim,yoksa tüm müzik sistemini değiştirmeyi planlıyorum..olmadı aracı satcaaam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kalınan yerden devam et , yeniden başlat gibi seçenekler oluyor genelde. sistemi kurcalayın olmadı servise sorarsınız. öyle bir özelliği yoksa ve çok takıntılıysanız bunun için araba satılmaz. kaliteli ve bol fonksiyonlu teyplerden alır takarsınız.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aracı her çalıştırdığınızda başa dönmek çok korkunç birşey..40 yıl önceki  kasetler bile durduğu yerden devam eder,başa sarmazdı..işin esprisi..kurcaladım da öyle bir fonksiyonu göremedim..araç satmak sorun değil..böyle ilkel (eğer dediğim gibiyse) bir özelliği mazdanın atlaması tuhaf..

Share this post


Link to post
Share on other sites

          Bu durumu ben kendi aracıma aldığım transmitterde yaşamıştım her kontağı kapattığımda usb bellekteki listenin en başındaki şarkıya geri dönüyordu, malum bir tane hafızalı aldım kullanıyorum :D 

        Tabii sizin sorun ilginç bir sorun bir tarnsmitterda dahi bu sorun çözülmüşken kesin bir püf noktası vardır,  sizin aracınızda, iyice inceleyin kullanım kitapçığından bakının kolay gelsin.

        Tabii cx 5 sistemi hakkında bişey diyemiyorum çünkü bilmiyorum umarım sorun çözülür.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merhaba bende sizin gibi usb den müzik dinliyorum ama sizin dediğiniz gibi en baştan başlamıyor,nerden kaldıysa oradan devam ediyor,servise sorun bence,aracın çok fonksiyonları var bende bilmeden kurcalamıştım farkında olmadan anahtarsız kilitlenmeyi iptal etmiştim servis düzeltti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.