Jump to content

Kaza Sonrası Mazda 3, Direksiyon Sertleşmesi

Hakanant
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşım aracı kullanoyodu bi sesle yan koltukta irkildim. Aniden yola çıkan köpeğin arka kismina çarpmis. Köpegi göremedik bi daha. Aracın görinür hasarında tampon dışı da cam suyi deposu patladı ancak asıl sıkinti direksiyon sertleşti hidrolik yeri nerde bilmiyorum. Yavaş yavaş Konya ya geldim. Antalya ya gideceğim. Yardımcı olabilecek kimse var mıd9001ad58a2842376ba8e483e6980c68.jpgb28c27f7fcedc2fcf5b1863ef70c4f53.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

626 nın hidrolik yağ deposu silgeç suyu deposunun yanında hemen. kapağında ingilizce olarak direksiyon hidroliği olduğu yazıyordu. seninki farklı olabilir yinede yanıltmak istemem ama kayışların yakınındadır kesin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun öncelikle..

Kapağında power steering yazan bidon direksiyon hidroliğidir eğer bidon boşsa sertleşir.

Bu bidon kazalı tarafta olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direksiyon hidroliği diye adledilen yağ aslında ATF dir, kendiniz bırakacak olursanız dikkatli olunuz, kaputta hangi yağı bırakacağınızı gösteren tabloya bakıp öle bırakınız ,  çok geçmiş olsun, direksiyonun yağı boşalmış ise fazla hareket ettirmeden tamamlayınız aski halde direksiyon kutusu zarar görür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direksiyon hidroliği boşalmış hallettik bi usta bulup. Kalanları Antalya da halledeceğiz artık. İlginiz için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...