Jump to content

Radyo Kod Yanlış Girildi "Err" Hatası

berkemurat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arakadaşlar aracın aküsünü değiştirmek zorunda kaldım. radyo kodunu 3 defa hatalı girince "Err" hırsız koruma moduna girdi. Bunu nasıl düzeltebilirim. servis 100 Euro+ kdv fiyat çekiyor. Ayrıca yanlış girildiyse servise mi gitmek lazım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.  bu arada araç 2005 at dynamic hb model

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

100 Euro + KDV epey yüksek bir bedel bu iş için. Mazda3 için prosedür farklı mıdır bilmiyorum ama Vw veya benzerleri için Konya'da 25 - 30 TL'ye hallediyor bu işi elektronikçiler. Bir araştırıp, hemen atlamamak da fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba öncelikli olarak sorum aküyü siz mi değiştirdiniz. Eğer satın aldığınız yere değiştirdiyseniz. Yedek aküden elektrik vermeden, elektriği keserek aküyü değiştirdiler ise.

Yuh ve pes artık diyorum.

Bu işlemi siz yaptıysanız da geçmiş olsun, bu bir deneyim tecrübe oldu size artık.

Gelelim sorunumuza, kullanma klavuzu ile birlikte verilen evraklar arasında bu kod numarası olmazı lazım. Kitapçığı inceleyip arasına bakmanızı öneririm.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler, aküyü tamirci değiştirdi. sorun ekranda çıkan hata "Err" yazısı hiç bir şekilde değişmiyor. klavuzda belirtilen tuş kombinasyonları işe yaramıyor. Son çare servisi aradım onlarda 100 Euro+kdv istedi. Fabrikan kod alacaklarmış >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler, aküyü tamirci değiştirdi. sorun ekranda çıkan hata "Err" yazısı hiç bir şekilde değişmiyor. klavuzda belirtilen tuş kombinasyonları işe yaramıyor. Son çare servisi aradım onlarda 100 Euro+kdv istedi. Fabrikan kod alacaklarmış >:(

Sorun sizin tamircide !! Aracın elektriğini keserek, aküyü nasıl değiştirir. Müzik sistemi çalınma riskine karşın kendini kilitliyor. Değiştirdiğiniz yer bu durumu nasıl bilmez, ona şaşırıyorum.

Aracın kullanma klavuzu duruyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kullanma klavuzu var ilhan bey, ama ordaki herşeyi denedim maalesef olmuyor. Klavuzda ayrıca şöyle bir not yazıyor, kod 3 defa hatalı girildikten sonra yenisi ile değiştirmeniz gerekiyor diye not düşülmüş. ( ne saçma bir sestem ).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bir siteden konuyla ilgili aşağıda yazı bir metin buldum. inglizce bilen bir arkadaş çeviri yaparsa yardımcı olacağını düşünüyorum.

Hi people,

Im going to hopefuly help alot of people out, but at the same time will upset Mazda dealers.

I have the code to unlock Mazda radios the have 'ERR' due to 3 wrong codes. Do not listen to mazda book that states 3 wrong codes make CD playing Inop req replacement...

121 Metro DW10*2 > 203028, MX5 NB30P2,

Milennia,323 BJ10*2, 626 GF10S2, Tribute.

Step one:- press one at a time- preset 6, AM, Auto M, Seek ^ (up).

Step Two:-Input this number, 4989.

Step Three:- Press and hold Auto M and Preset 6 together.

Step Four:- The Word 'GOOD' will appear on the screen indicated that the radio will work.

Step Five:- Reprogram new Antitheft code into radio as per instrution manual.

Hope this helps some people out, save you some money as so.

Register today for free or log-in if already registered to remove this ad!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kullanma klavuzu var ilhan bey, ama ordaki herşeyi denedim maalesef olmuyor. Klavuzda ayrıca şöyle bir not yazıyor, kod 3 defa hatalı girildikten sonra yenisi ile değiştirmeniz gerekiyor diye not düşülmüş. ( ne saçma bir sestem ).

Sizin saçma bulduğunuz, sistemin amacı. Çalınmaya karşı bir önlem !!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bir siteden konuyla ilgili aşağıda yazı bir metin buldum. inglizce bilen bir arkadaş çeviri yaparsa yardımcı olacağını düşünüyorum.

Hi people,

Im going to hopefuly help alot of people out, but at the same time will upset Mazda dealers.

I have the code to unlock Mazda radios the have 'ERR' due to 3 wrong codes. Do not listen to mazda book that states 3 wrong codes make CD playing Inop req replacement...

121 Metro DW10*2 > 203028, MX5 NB30P2,

Milennia,323 BJ10*2, 626 GF10S2, Tribute.

Step one:- press one at a time- preset 6, AM, Auto M, Seek ^ (up).

Step Two:-Input this number, 4989.

Step Three:- Press and hold Auto M and Preset 6 together.

Step Four:- The Word 'GOOD' will appear on the screen indicated that the radio will work.

Step Five:- Reprogram new Antitheft code into radio as per instrution manual.

Hope this helps some people out, save you some money as so.

Register today for free or log-in if already registered to remove this ad!

Preset 6, AM, Auto M ve Seek^ tuşlarına sırayla bas.

4-9-8-9 rakamlarını gir

Auto M ve Preset 6 tuşlarını beraber basılı tut.

Ekranda "good" yazısı çıkacak

Radyon çalışır vaziyete gelecekmiş.. Umarım işe yarar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar;

Bütün işi gücü bıraktım günümü bu olayı çözmek için  araştırmadığım site kalmadı  ve en sonunda olayı çözdüm. katkı sağlayan arkadaşlar için teşekkürler. Not: yukarıda alıntı yaptığım ingilizce yazı olayı çözmüyor. bilginize

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar;

Bütün işi gücü bıraktım günümü bu olayı çözmek için  araştırmadığım site kalmadı  ve en sonunda olayı çözdüm. katkı sağlayan arkadaşlar için teşekkürler. Not: yukarıda alıntı yaptığım ingilizce yazı olayı çözmüyor. bilginize

Nasıl çözdüğünüzü de anlatın da herkes faydalansın. İleride böyle bir durumla karşılaşabilecek üyelerimiz olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar;

Mehmet benden önce davranıp yazmış zaten. Ama bende sitem etmeden geçemeyeceğim. Güzel hoş çözmüşsünüz, bu duruma sevindim. Ama nasıl çözdüğünüzü, anlatmamanızı anlamış değilim. Forumculuk bu değildir. !!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar buradan açıklamasına açıklarımda, prosedürleri çok bilmem ama Mazda haklarını ihlal etmiş olmazmıyım. Ayrıca Hırsızlara davetiye çıkarmak olur diye düşünüyorum.

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu platformun amacı mazda ile ilgili bilgi paylaşmak değilmi? insanların en azında başına böyle bir olay gelldiğinde ceplerinden çıkacak tutar. 100 euro+kdv, bu da bir bilgidir. Bilgi var herkese duyurulur. Bilgi var diğer faktörler göz önünde bulundurulduğunda paylaşılmaz.  Ben bilgiyi açık açık paylaşamam ama özelden bu konuyla ilgili destek olabilirim.

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de  geçtiğimiz aylarda  ışıklardan birini çocuklar açık bırakınca akü bitmiş takviye felan derken defalarca akü başını çıkardım ama kod felan sormadı, sadece kaydettiğim kanallar gitti . 2. nesilden itibaren demek ki bazı güvenlik önlemlerini gevşetmişler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...