Mehmet Özdemir

EPA Testlerine Göre Bu Senenin de En Az Yakıt Tüketeni ve En Çevrecisi Mazda

epa-logo.gif

U.S. Environmental Protection Agency (EPA)'ya göre Amerika'da geçtiğimiz yıl en tepede bulunan Mazda, bu sene de birinciliği kimseye kaptırmadı. Amerika'da satılan tüm ürün gamının değerlendirmeye alındığı testlerde Mazda, diğer rakiplerinin önünde en çevreci ve en az akıt tüketen otomobil üreticisi olmayı başardı.

Bir diğer başarı da; SUV kategorisinde yarışan Mazda CX-5'in, sağladığı yakıt ekonomisiyle, Hybrid rakiplerini bile geride bırakması oldu.

Aşağıdaki tabloda Mazda'nın ve diğer üreticilerin EPA'nın yaptığı testlerde aldığı sonuçları görebilirsiniz.

lyPnd1eTRWGqUSY4

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tebrikler Mazda. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bunu mantıklı bulmuyorum malesef çünkü amerikada satılan ürün gamı olarak düşünüldüğünde diğer modellerin motorları 3000 3500cc den aşağı olmuyor genelde haliyle diğer araçların fazla yakmasının sebebi budur.

Mazda 3 için en yüksek motor tipi 2500cc

Mazda 6 için 3000cc

Tüm ürün gamına baktığımızda burda BMW 7.50 7.40 lar falan da giriyor sonuçta fair bir sonuç olduğuna inanmıyorum.

Gelelim CX-5 olayına, Mazdaya kocaman bir alkış ve şapka çıkarılır bu sonuca Umarım daha da iyi olur  :hi: ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi için teşekkürler

Bilgiyi aldığınız link var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Harika! Mazda sahibi olmak için bir sebep daha  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Başlığı, " Mazdalar Çok Yakıyor Diyenler Mutlaka Okusun" olarak değiştirmek lazım  :) ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.