kaptancagri

Mazda 3 1,6 D İmpressive Almak İstiyorum.

Merhaba sevgili Mazda 3 severler. Yaklaşık 2 aydır dizel impressive arıyorum bütçeme göre. Sizce 2012 yıl, 30 bin km den daha az bir Mazda 3 touring ile impressive fiyatı, piyasası nedir? Tam kafama göre bir ilan gördüm. Impressive, 20 bin Km, 52.000 Lira istiyor. Ben en fazla 49.000 TL edeceğini düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Bir de yıl sonuna kadar beklesem 2. el fiyatların hangi yönde seyredeceğini tahmin ediyorsunuz? Saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çağrı umarım gönlüne ve bütçene uygun bir Mazda bulabilirsin. 2.el piyasası olsun, sıfır otomobil piyasası olsun. Ülkemizde yarın ne olacağı belli olmadığı için, otomobil piyasasını kestirmekte güç.

Bir bakmışsın Ötv artmış, bir bakmışsın Sıfır araç teşviği için Ötv, Kdv, hurda indirimi çıkmış.

Bu arada açtığın konuyu "Alınık Otomobil" bölümünün altına taşıdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aradığınız araç yakıt konusunda çok ekonomik ve çok başarılı bir dizel motora sahip. 270 Nm tork, fabrika verilerine göre şehir içi 4.5 litre , uzun yolda 3.5 Litre tüketim vs. çok güzel bir araç . Mazda 3 zaten kasa olarak da sınıfının en iyilerinden birisi, hatta en iyisi. Bence illede ilanda yazan rakama takılmayın , belki sahibinin acelesi vardır, belki ihtiyacı vardır veya ikram da bulunabilir , arayıp konuşmakta, gidip görmekte fayda var :D .

Yıl sonunda 0 araçlara gelecek yeni vergi zamlarıyla birlikte fiyatlar büyük ihtimal daha da artacak. Şu anda bile 0 araçlarda vergilerden dolayı neredeyse 60 bin TL den aşağıya alınacak C segmenti sıfır araba kalmadı .  C sınıfın benzinlilerin de bile 70 - 75 , dizellerinde 90 Binler civarında rakamlar oluştu. D segmenti araçlar aldı başını gitti . 0 araçların fiyatlarının yeni yıldan sonra yeni vergilerle artmasıyla  birlikte doğal olarak bir çok markanın ikinci el ;  en son çıkan kasalarında veya yüksek modelli bir önceki jenerasyon modellerinde ikinci el fiyatlarının bir miktar daha artacağını veya  en iyi ihtimalle aynı kalacağını düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şehir dışı 3.8

sehir içi 5.2

ortalama 4.5  litre katalog verileri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlısı olsun,

iyi tercih, hakikaten ne olacağı belli değil ona göre, hareket etmekte fayda var. temiz bir şey bulursan, hemen al 500 e1  e bakma bence.

Dün bayiden sıfır imp dizel sordum 61.000 dediler ona göre

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yorum yazan herkese çok teşekkürler. LPG den uzak durmak isteyenler için 1,6 D gerçekten ideal. Zaten benzin artı LPG eşittir dizele geliyor yakıt olarak. Yorumlar neticesinde yıl sonuna kadar bekletmeden bu işi bitirmek. Arabalarda yıllık %15 değer kaybına bakacak olursak, 2013 trafiğe çıkışlı 2012 model impressive için bayiden 61 bin teklif edildiyse, 52 bin lira impressive için makul gibi. Km kaybını da eklersek 50 bine inebilir. Touring için ise 47 bin ideal olabilir. Zira 20 000 Km de touring 47 bine buluyorum şu anda. Ama hedefim max.49 bine temiz impressive bulmak. Bakalım daha 2 ayımız var. Hepinize tekrar teşekkürler. Tanıdığınız bildiğiniz bir satılık duyarsanız bu kardeşinizi çok sevindirmiş olursunuz. Saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada az önce yazmayı unuttum. Aşağıdaki araç için ne dersiniz? Bence max 46 bin. 47 bin bile çok zira çok ufak da olsa hasarlı sınıfına giriyor ve 30 bin km de. Vatandaşa satarken ben de minik kusurlu desem kafadan 1000 TL koparırlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-dizel-2012-mazda-3-sedan_29-bin-km_hatasiz-183719016/detay

bence fiyatı kmsi az olduğu için iyi , yanlız ilan açıklamasının neredeyse tamamını bizim ilanlardan kopyalamış :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.