NoooFearrrr

(89-94) Mazda 323 HB Emme Manifold Contası

Arkadaşlar benim aracımda ki  Karbüratörün,  emme manifldunun üstüne oturduğu yerdeki conta bir ara yıtıldığından ötürü hava alıyordu ve bende söküp,glindirikten conta yapıp, bu sorunu halletmiştim, lakin  geçenlerde aniden araba bir yerlerden hava almaya başladı, ilk aklıma gelende burasıydı, glindirik kağıt benzeri bir malzemedir ve bir çok kez, hem karbüratör, hemde motor temizliği esnasında kimyasal vede suya maruz kaldı, gene yıpranmadan dolayı hava alıyor gibi geldi,  ben bu kez bahsi geçen contayı daha sağlam ve uzun ömürlü bir malzemeden kesmeyi düşünmekteyim;

Sorum şu bu kısım için önereceğiniz malzeme hangisi olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

içi telli contalar var onlardan bulabilirsen eğer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bahsetiğin şu gri renkte olanlar, biliyorum onları, haklısın , olabilir, sanırım o contaları egsoz için de kullanıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yağ kapağını diyorsun Gürhan abi herhalde. Benim yağ kapağının conta geçen yerleri aşındığından orjinal conta pek tutmuyor, 6 bin km dir SIVI CONTA ile kullanıyorum. Hafif terletmenin dışında yağ kaçağı olmuyor. istersen sıvı conta deneyebilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yağ değil karbiratörün contası benim dediğim, senin bahsettiğin kapak contasını servisten orjinal takmıştım 2 yıl önce ve kaçak yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnce çelik sacdan kestirmek en sağlamı olur. Isıl direnci yüksek, sudan etkilenmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sn . sezar_323 manifold derken karbüratörün, manifolda oturduğu kısmı kastetdim, sanırım yanlış anlaşılmışım,  oraya saç conta olmazki gene hava sızdırcaktır, orası emme manifoldunun ağzı, bana gene şu içi çelik telli gri conta malzemesi mantıklı geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.