Jump to content

2. Nesil Mazda6 İçin Çıkma Şanzıman mı, Mevcut Şanzımanın Tamiri mi Mantıklı?

black_dynamic42
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Maalesef  :'( :'(  araca nazar değdik el birliğiyle ,artı olarak bakımsızlık,artı olarakta sürekli olarak sert kullanım sonrası şanzımanı elimize verdi bizim küheylan..

Dün ani olarak başlıyan çok hafif bir ses bugün servisin yolunu tutturdu..Serviste araca binip gazı kökleyince sesler çoğaldı araba korumaya aldı vites boşa çıktı..serviste minumum 4000 max 8000 tl diyince Konyanın ünlü namlı şanzımancısının yolunu tuttuk..Şanzımancı abimiz en kral otomatik şanzıman Hondada olur , onlarda 150000 km görünce mutlaka bi şanzımancıya uğrarlar dedi..Eli yüzü temiz referansları sağlam olan abimiz 2750 tl civarı masraf ve 5 gün süre istedi..

Çıkma şanzımanlara Ankara'da 3000 tl istiyorlar..Şanzımanı getir montaj yap derken masraf 4000 tl tutacak..Gelen şanzımanların durumuda muamma..

Yol gösterecek tavsiyelerde bulunacak mazdacı abilerimiz varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahmet telefonda da görüştüğümüz gibi, yönlendirdiğim usta İnşallah sorununa çareyi bulur. Tekrar geçmiş olsun.

Teşekkür ederim, görüştük numarasını verdiğin ustayla şanzıman araştırıyor..

Şanzımancıda indirdi şanzımanı masrafına göre çıkma ya da parça tedariğiyle topluyacaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız 2009 mazda 6 , eğer çıkma şanzıman bulursanız bile eminim temiz ve yeni olacaktır, sonuçta çıkma parçalar perte çıkan arabalardan sökülüyor, alacağınız çıkma şanzımanın mazisi belli ise yani yaptığı km,  neden çıkmacıya geldiği,  belki aynen sizinki gibi sökülmüş sonra tamir görmüş bir şanzımandır, demem oki şu durumda çıkma şanzıman en mantıklısı, tabii güvenilir bir çıkmacı lazım , garanti veren bir çıkmacı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arızanın tam olarak teşhisi nedir?

teşhis olarak şu var diye söylenmedi, türbün sökülüp istanbula gönderildi.şanzıman kiti sipariş verildi.ustaya güvendik bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız 2009 mazda 6 , eğer çıkma şanzıman bulursanız bile eminim temiz ve yeni olacaktır, sonuçta çıkma parçalar perte çıkan arabalardan sökülüyor, alacağınız çıkma şanzımanın mazisi belli ise yani yaptığı km,  neden çıkmacıya geldiği,  belki aynen sizinki gibi sökülmüş sonra tamir görmüş bir şanzımandır, demem oki şu durumda çıkma şanzıman en mantıklısı, tabii güvenilir bir çıkmacı lazım , garanti veren bir çıkmacı.

çıkma mantıklı gibi ama tamirat hesaplı geldi..çıkma 3500+kargo+700tl indir bindir şeklinde gelen şanzımanın durumu ''muayyer''...

tamirat türbün+şanzıman kiti+işçilik 2500 civarı..ustada bu yönde yönlendirme yaptı...eli ayağı düzgün biri gibi gördük  :tey: tamiratına karar verdik bakalım..şanzıman değişecek kadar sıkıntılı değil öyle olsa değiştirelim derim dedi...

Birde usta dediki hangi marka araç olursa olsun otomatikler en geç 150000 kmde ustaya gider dedi..en iyi şanzıman hondada olur ,hondada gelir 150000i geçirmez dedi..Bizimkide 140000 de olunca az bi ferahlar gibi olduum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İİ hayırlısı olsun umarım tertemiz yapılır ama  Usta biraz ezbere konuşmuş, mazda nın şanzımnalarının araba km yapmaktan perte çıktıktan sonra bile çıkma satıldığını biliyorum, yani arabanın ömrü kadar ömrü var, hatta daha fazla, tabii  kullanım hatası olursa iş değişir veya bakımsızlık, sizin aracınızdaki soruna tam olarak ne  sebep oldu. ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İİ hayırlısı olsun umarım tertemiz yapılır ama  Usta biraz ezbere konuşmuş, mazda nın şanzımnalarının araba km yapmaktan perte çıktıktan sonra bile çıkma satıldığını biliyorum, yani arabanın ömrü kadar ömrü var, hatta daha fazla, tabii  kullanım hatası olursa iş değişir veya bakımsızlık, sizin aracınızdaki soruna tam olarak ne  sebep oldu. ???

aslında hiç bir sorunu yoktu , geçen hafta akşam üzeri aracı çalıştırıp vitese aldım ayağım frende iken hafif bir ses dikkatimi çekti..

vites atarkende sarsmaya başladı aynı anda,ertesi gün servise gittim..sökülmesi gerekiyor dediler..sonrası malum..yani öyle bir belirti yada anormallik olmamıştı daha önce..bakımsızlık ve aşırı sert kullanım durumu vardı malesef..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oto şanzımana en büyük zararı, zamanında yağ değişmeme ve kullanıcı hatası veriyor, özellikle tam durmadan vitese takmak, örnek ; dönüş alıyosun, geri giderken fren basıp tam durmadan D ye takmak gibi, yani manuel vites alışkanlıkları oto vitesin düşmanı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı 3 gün önce teslim ettiler. 2690 tl para ödedik.

Sabahları ilk çalıştığında 10 dk kadar vites geçişleri çok sarsıntılı oluyordu.Tekrar ustaya götürdüm.Durumu söyledim kopan parçalar selenoidleri çizince böyle olabiliyor dedi..Biraz kullanınca geçmezse , keyfe keder dersen değiştiririz dedi.Ayrıca yeni değişen yağın yağ basıncını arttırdığını sağlam şanzımanlarda bile bazen yağ değişince bir süre bu sarsıntıyı yaptığını söyledi..5

5000 km kadar bekleyelim dedi,geçmezse şanzımanı indirmeden karteri söküp selenoidleri değiştiririz dedi.Hangi selenoidin çizik olduğunu bilemeyiz zaten tamiri olmayan parçalar dedi..

Kafam karışınca bende  servise götürdüm ..Önce cihaza bağladılar; şanzımanın gayet iyi yapıldığını sadece yağının 1 lt kadar fazla göründüğünü söylediler..Yağın fazlasını boşalttılar..Sonra aracı kullanarak test yaptılar,gayet güzel dediler..Araç soğukken yaptığı sarsıntı %60 azaldı,şimdi hafif bir sarsıntı kaldı sabahları ilk 10 dk..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Ahmet. Kullanılan yağın özelliğine sen veya servistekiler baktı mı? Mazda'nın kullanılmasını istediği yağı mı koydular?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Ahmet. Kullanılan yağın özelliğine sen veya servistekiler baktı mı? Mazda'nın kullanılmasını istediği yağı mı koydular?

Sağol Mehmet, ne benim aklıma sormak geldi nede servis bişey dedi..Şimdi kafam karıştı ustaya bi soralım bakalım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...