Jump to content

323 HB Performans Problemi ve Yağ Kaçağı

By_HMTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar aracımda acayip performans problemi yaşıyorum. 5. Vites en son hız 140 ve ayrıca devir 5000 daha da fazlasına çıkmıyor. Çıkması gerek. Gaz ayarı kısıkmış diye bişey duydum bu gaz ayarı nedir. Aracım ayrıca tırmanırken resmen ameleye dönüyor. Yanımdan şahinler vız vız geçiyor benim araç 5 ten 4 e düşüyor ve hala amele. Basınca da doğal olarak devir yükselip yakıta veriyor kendini. Bunu nasıl çözebilirim.

Başka bir konu da yağ kaçağı. Tam şanzuman kütüğü mü nedir ismini de bilmiyorum ama motor bölümüyle şanzumanın birleştiği yerden yağ sızıyor. Acaba contalardan mıdır. 1. vitese de zor geçmeye başladı şanzumanın yağı ayrı diye bişey duymuştum. Korkmaya başladım. Bunun bir çaresi yok mudur? Nasıl çözüme ulaşacağım

Teşekkür ederim şimdiden.

Hayırlı ve kazasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.mazdaclubtr.com/31009/mazda-323-89-94-1-6-karburatorlu-duz-ve-oto-vites-onemli-bilgiler/

Ben az çok kendi aracıma , kullanım kitapçığındaki teknik bilgilerdende faydalanaran uyguladığım ve uygun gördüğüm noktaları bu linkte paylaşmıştım umarım faydalı olur.

Sizin araçta sızan yağ galiba krenk keeçsinden sızıyor ama baklması gerek yani bir ustaya göstermelisin veya yetkili servise.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracımda acayip performans problemi yaşıyorum. 5. Vites en son hız 140 ve ayrıca devir 5000 daha da fazlasına çıkmıyor. Çıkması gerek. Gaz ayarı kısıkmış diye bişey duydum bu gaz ayarı nedir. Aracım ayrıca tırmanırken resmen ameleye dönüyor. Yanımdan şahinler vız vız geçiyor benim araç 5 ten 4 e düşüyor ve hala amele. Basınca da doğal olarak devir yükselip yakıta veriyor kendini. Bunu nasıl çözebilirim.

Başka bir konu da yağ kaçağı. Tam şanzuman kütüğü mü nedir ismini de bilmiyorum ama motor bölümüyle şanzumanın birleştiği yerden yağ sızıyor. Acaba contalardan mıdır. 1. vitese de zor geçmeye başladı şanzumanın yağı ayrı diye bişey duymuştum. Korkmaya başladım. Bunun bir çaresi yok mudur? Nasıl çözüme ulaşacağım

Teşekkür ederim şimdiden.

Hayırlı ve kazasız sürüşler.

yakıt ayarsızlığı, ateşleme kusurları yada sübap avans ayarından dolayı bu durumdadır aracınız öncelikle hepsinin kontrolü gerekirse yenilenmeleri gerekli aksı halde motora zarardan başka birsey yapmazsınız...

şanzıman konusunda fikrim yok ama yağsız binip dişlilere zarar verebilir diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arka krank keçesi dedi bugün tamirci. Şanzuman yağı değil akan motor yağı dedi. Bende iyice afalladım kaldım. Birisi başka bişey diyor birisi başka bişey. Neyse performans problemi de gaz ayarından ve kışlık avans ayarından dedi. Havalar iyice soğudu bi ayar çekelim kendine gelir dedi. Gazı açtırmanı tavsiye etmem yakıt 35 kuruşa kadar çıkar dedi. Bende vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...