mehmet önder

Mazda3 Lastik
3.Nesil Mazda 3 Kış Lastiği Ve Mini Stepne

Bu konuda 97 ileti var

merhaba arkadaşlar. az önce kliksa dan 4 adet nokian 205/60/r16 wr d3 latik siparişi verdim öncelikle sizce doğru tercih mi? ayrıca bir diğer konu malum araçlarda stepne yok sıvı bir zımbırtı var (ismini bilmediğimden zımbırtı dedim) ve bagaj döşemesi altında bir bölüm var aranızda mini stepne alan var mı? ve bu bölüme sorunsuz sığıyor mu acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracınız vede  Lastikleriniz hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mehmet, aracın da lastiklerin de hayırlı olsun. Hem Mazda hem de Nokian çok güzel tercihler olmuş.

Sorun yaşamayacağın güzel bir kış lastiği almışsın. Bu model olmasa da ben de yıllarca Nokian kullandım, çok memnun kaldım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lazım olursa, lastik onarım kiti olarak tarif edebilirsiniz.

Stepne yuvasının fotoğrafını çekebilir misiniz? Stepne lasiği sığacak boyutta mı bakalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni lastiklerinizi güle güle kullanın. Mini stepne konusuna gelince, bagaj bölümündeki taban döşemesini kaldırdığınızda karşılaştığınız strafor hazneye mini stepne sığmıyor. strafor hazneyi çıkarttığınızda karşılaştığınız boşluğa ise mini stepne tam sığıyor ve üzerine bagaj bölümün döşemesini koyuncada hemen hemen tam oturuyor. kısacası koskoca strafor hazne elinizde kalmış oluyor. Ben bu şekilde yaptım. Strafor hazneyide depoya kaldırdım. Strafordaki lastik tamir kitinide , bagajın içinde sağ yan kısımda bulunan kapakçığın içine koydum. Buraya ayrıca bir adet krikoyuda sığdırınca iyi oldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni lastiklerinizi güle güle kullanın. Mini stepne konusuna gelince, bagaj bölümündeki taban döşemesini kaldırdığınızda karşılaştığınız strafor hazneye mini stepne sığmıyor. strafor hazneyi çıkarttığınızda karşılaştığınız boşluğa ise mini stepne tam sığıyor ve üzerine bagaj bölümün döşemesini koyuncada hemen hemen tam oturuyor. kısacası koskoca strafor hazne elinizde kalmış oluyor. Ben bu şekilde yaptım. Strafor hazneyide depoya kaldırdım. Strafordaki lastik tamir kitinide , bagajın içinde sağ yan kısımda bulunan kapakçığın içine koydum. Buraya ayrıca bir adet krikoyuda sığdırınca iyi oldu.

Aracinizda kriko varmiydi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayır yoktu. Mini stepneyi alırken onu da almıştım.

Selamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar.

Abi cok sori soruyorum ama son olarak aracın yedek anahtarı kumandalimi yedeği 1 haftaya ayarlicaklarda merak ediyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yedek anahtar da diğer anahtarın tümüyle aynısı.

Selamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dostlar aracı bu gün veya yarın teslim alıyorum inşallah . Tam a kar yağdığı döneme geldi . kışlık lastik bulamıyorum Ankarada olup kışlık lastik alan arkadaşlar varmı ? aldılarsa nereden aldılar ? birde bridgestone 2013 üretimi 400 tl den buldum alayım mı ? 2013 olması ne derece etkiler .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dostlar aracı bu gün veya yarın teslim alıyorum inşallah . Tam a kar yağdığı döneme geldi . kışlık lastik bulamıyorum Ankarada olup kışlık lastik alan arkadaşlar varmı ? aldılarsa nereden aldılar ? birde bridgestone 2013 üretimi 400 tl den buldum alayım mı ? 2013 olması ne derece etkiler .

Ktaskan kullanıcı adlı üyemiz Ankara'da ve kışlık lastik almıştı. Yukarıdaki mesajlara bir göz gezdirin. 2013 üretimi sıkıntı çıkarabilir, neticede çok fazla rafta durma lastiğe zarar verebilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben internetten almıştım. Çok araştırdım ve fiyat/performans olarak bana en uygun olan Falken Eurowinter HS449 215/45/R18 aldım yaklaşık 1,5 ay önce. Gayette memnunum. Üretim yeri Japonya ve tarihi Temmuz 2014 idi. Tavsiye ederim. Bizim aracın lastik boyutunda lastik bulmak zor, bilindik 1-2 markada var onlarda gereksiz pahalı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben internetten almıştım. Çok araştırdım ve fiyat/performans olarak bana en uygun olan Falken Eurowinter HS449 214/45/R18 aldım yaklaşık 1,5 ay önce. Gayette memnunum. Üretim yeri Japonya ve tarihi Temmuz 2014 idi. Tavsiye ederim. Bizim aracın lastik boyutunda lastik bulmak zor, bilindik 1-2 markada var onlarda gereksiz pahalı. 

işin kötüsü internette de kalmamış falken ben bulamadım olsa n11 veya hepsiburada kliksa yok malesef :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar.

Mini stepnenin modelini ( biliyorsanız boyutlarını) ve nereden aldığınızı paylaşmanızı rica edebilir miyim?

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bugünlerde erken de olsa kışlık lastik derdine düştüm..malum yaklaşıyor kış ve sıklıkla uzun yol yapan biri olduğum için kışlık lastiği şart görüyorum.sıkıntım ise şu;

1. aracımın jant ebatı 18 inç acaba kışlık lastiği de 18 inç alıp mı taksam

2. 16 inç ebatında jant ve lastik birlikte alıp mı kullansam 

ikinci seçenek aracın görüntüsünde de değişikliğe neden olucak..kararsız kaldım..önerileriniz nelerdir.

tabi birde hangi markayı önerirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

16 '' ebatında jant ve bunlara uygun lastikler olabilir. Bu alternatifi seçmen durumunda, lastikleri değiştirirken lastikçiye de bağımlı kalmamış olursun. ama yinede bir sezon sonra değiştirmeden önce balanslarının kontrol edilmesinde fayda var. Diğer seçenekte zaten lastikçi değiştireceği için kendiliğinden o kalem halloluyordu. 

Eğer kışlıklar için  16 '' jant ve lastik  opsiyonunu seçersen ;   Dunlop SP Winter Sport 4D iyi bir seçim olabilir.

Ölçüler ; 205x60 R16 / 92H olabilir. Mazdanın 16 '' düz lastiğinde de kullandığı ebatlar bunlar. Sadece hız kategorisi V değilde H olabilir. Yani maksimum hız V nin temsil ettiği 240 km/saat yerine H ın temsil ettiği 210 km/saat olmuş olurki, ilgili aracın kışlık lastiği için uygun bir seçim olabilir. Buradaki 92 de yük indeksi oluyor. Yani tek lastiğin taşıyabileceği maksimum yükü gösteren bir index. Mesela 92 indexinin karşılığı 630 kg lık bir taşıma kapasitesine karşılık geliyor. Aynı index, seçilecek olan kış lastiğindede yeterli olabilecektir.

Selamlar.

Mehmet Özdemir ve goodpasture bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim..%90 ne yapacağıma karar vermiş durumdayım..ama aracın görüntüsünden taviz vermek pek kafama yatmıyo sadece..sizce 18 inçlik lastik yanak ebatı açısından kışın sıkıntı yaşatır mı acaba??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• m_ekin81
      Yazan: m_ekin81
      Sıfır aldığım mazda 3 un stepne, bijon anahtarı ve krikosu yok. Bunun yerine sadece bir lastik kiti mevcut. Lastiğin yarılması gibi durumda kit pek bir şeye yaramayacaktır. Servise sorduğumda yol yardım arayabilirsiniz cevabını aldım. Anlaşılan yollarda lastik kullanılamaz hale gelse, saatlerce servis bekleyeceğiz. Bunun için tedbir alan mazda kullanıcısı var mı?
      SM-T810 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Hidoretti
      Yazan: Hidoretti
      merhaba; 2008 model mazda 3 a/t kullanıcısıyım. Aracıma  1 hafta içerisinde 4 adet yeni lastik almayı düşünüyorum, görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..iyi günler
    • volkanstars
      Yazan: volkanstars
      Arkadaşlar yeni aldığım aracıma şimdiden kar lastiklerini alabilirim diye düşündüm malumunuz yazın kar lastiği fiyatları daha uygun oluyor.Bikaç yerden fiyat aldım ve 4 adet lastik 195-65-15 petlas(yada starmax) marka 400 tlye geliyor yanı adedi de 100 tl.fiyat bana uygun geldi yada başka marka tavsiyesi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.Fiyat uygunluğunun yanında tabıki lastiğin yolu kavrayışı ve sesi de önemli..Saygılar

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.