mazda_ozan

Mazda3'e Sonradan Hill Holder Takılabilir mi ?

2012 Model Mazda 3 Dizel Touring aracımız için bugün bir müşterimiz bu araca eşim için Hill Holder taktırabilir miyiz diye sorunca bugün pazar olduğundan servisi arayamadım.. Forumda da hild holder la alakalı bir başlık bulamadım .. Aynı motorun kullanıldığı Citroen , Peugeot ve Ford'da olup bunda olmadığı konuşuldu .. Takılabilir mi?? Takılabiliyorsa maliyeti ne olur ? Bilgisi olan arkadaşlar var mı bununla alakalı cevabınızı bekliyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hill holder için gerekli sensörler aracın üzerinde var mı onu bir araştırmak lâzım ilk önce. Eğimi ölçüp sistemi devreye ssokabilmesi için. Bir de debriyaj kontrolünü de aracın kendisinin yapması lâzım sistem devreye girdiğinde. Daha önce sonradan taktırana ben de şahit olmadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğim sensörlü olduğunu tahmin etmiyorum. Eğim olsa da olmasa da hill holder sürekli devrede oluyor. İsterseniz bir tuşla devre dışı bırakıyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğim sensörlü olduğunu tahmin etmiyorum. Eğim olsa da olmasa da hill holder sürekli devrede oluyor. İsterseniz bir tuşla devre dışı bırakıyorsunuz.

Gereksiz yerde de devreye giriyor mu Mustafa? Böyleyse eksik tasarlanmış bir sistem bu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomatiklerde frenden ayağınızı çekip gaza bastığınız ana kadar devrede. Manuellerde de frene basarken debriyaja basıp frenden ayağınızı çektiğinizde debriyaj kavrama noktasına gelene kadar devrede kalıyor. Bazı modellerde kavrama noktasını da beklemiyor 2-3 sn gibi bir sürede devreden çıkıyor. Eğim sensörü de olabilir ben sadece tahminimi söyledim Mehmet :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaten gereksiz olduğunu düşünürsen tuş yardımıyla devre dışı bırakılıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.