Jump to content

Mazda 323 Ön Fren Balatası

hayrat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar....BUlunduğum yerde mazda yedek parçalarını bulamıyorum.Aracımın ön fren balataları değişmesi gerekiyor.Söküp sağda solda arayacakta hiç vaktim olmuyor.

94 model 1.6 BG motor. Aracıma uygun kaliteli bir balatayı nereden bulabilirim acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yan sanayi hangi marka kaliteli bilemiyorum, ama değişmeden önce torna gerekecektir, ben yetkili servisten almanı öneriyorum hatta orada da yaptırabilirisiniz, ben burada Mepazda değişmiştim , hemen diskleri sökmeden üstünde torna atıp balataları değiştirdiler, orjinal balatalar biraz yan sanayiye nazaran pahalı gelebiliriler ama değer bence, bu arada arka fren papuçlarını değiştirmeyi düşünmüyormusunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende hitec marka balatalar takılı aldığımda üstündeydi. 16000 km yaptım balatalarda ses yada kavrama yönünde hiç sıkıntı yok. japon parçası satanlarda balatayı rahat bulman lazım.

trw yada remsada bakabilirsin. Balata ile diskte birbirine 400-500 km kullandıktan sonra tam anlamıyla alışıyorlar zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Parça kodu var ama ben bizim arabalarınkini bilmiyorum, bana kalırsa bir parçacıdan direk görerek alsan daha iyi olur, sonuçta bir çok 323 modeli var, ama forumda parça kodunu bilen arkadaş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşte benim sorunum ilk mesajda da belirttiğim gibi bu. Bulunduğum yerde hiç japon yedek parçacı yok.en yakın 100 km. o yüzden internetten alayım dedim. Önceki mesajda yazılan linktekini aldım deneyeceğiz bakalım.inşallah olur.Sonucu yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşım aç Buradaki mazda servisi Mepaz'a bir telefon , zaten yedek parçada %30 indirim var , göndersinler sana, bak yarın son gün haberin olsun, hem böle olunca tam olarak elinde orjinal bir parça olur ve gerekirse eskisinden ölçerek gene alabilirsin ileri günlerde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam konu açılmışken bende araya sazan gibi dalayım dedim. Benim ön diskleri geçen sene taktırdım. Kazada teki kırılmıştı. Neyse şimdi ramazan bayramı arefesinde balataları degişti aracımın fakat bir haftadır dikkatimi çekmeye başladı balatalar hafif ötüyor özellikle sol belki sağ ötmüyor da olabilir fakat daha da ilginci jantlar kararıyor. Sanki balatanın tozu dökülüyormuş gibi. Sildim geçenlerde. İlk karardığı gibi kararmadı şimdi. İlerleyen zamanlarda ne gibi zararı olur bunların. Zaten vize için frenciye gideceğim de yine de sizlere danışayım dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Balatalar yenidir, zamanla düzelir, bahsi geçen toz ise normal bir durum, ona balata tozu denir ve bütün arabalarda olur eğer ileriki zamanlarda ses düzelmez ise ustana göster bir daha bakalım be diyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdalarda durum sıkıntılı. ankara dışındayken (kasabada) bosh balatalar sapasağlam olduğu halde fren yapınca ses yapıyorlardı. çoğu usta bosver bisey olmaz demesine karşın beni raharsız ediyordu.

tabi ki bulmak da mümkün olmadı ama ankaraya dönüşte 1000 km öyle kullanmak istemediğim için yaptırmak istedim, nafile. ikincisinde arabanın fotosunu yollamama rağmen tam iki defa yanlış yollandı. en yakın servisinden alayim dedim garanti olsun madem bu sefer diye am onlar da elimizde yok iki haftaya anca gelir dediler. elim mahkum çıktım yola sonra ankarada şaşmazda bayağı bi dolandıktan sonra anca buldum. bu arada titech 40 lira falandı çok işe yaramaz. ama trw iyi dediler 80 lira şimdi çok memnunum. yani malum büyük şehirde değilsen mazda biraz sıkıntılı. bu bir gerçek. misal ankarada gün içinde her türlü halledersin ama en basit parca değişimi dışarda haftalar alabiliyor. şimdi taşraya taşınmak zorunda kalsam yapacağım ilk iş arabamı satmak olur. ama hep olduğu gibi ankarada yaşasam sonraki arabalarımı yine zerre tereddüt etmeden mazdadan alırım. üzgünüm ama durum bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya bendeki fren balataları da yan sanayi, arada bi orta şiddette fren yapmalarda çok nadiren ses yapıyor. Bosch marka da değil, sanayiden aldım. yaklaşık 10 bin km dir kullanıyorum. aşırı ses yapıyorsa ustanız iki dakkada taşlayarak sesi minimuma indirebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepsiburada dansipariş verdiğim TRW marka balatalar araca tam uydu.kullanımda Eski balatalarıma göre çok daha kaliteli gibi geldi.Hatta eşim bile fark etmiş...Yumuşak bir duruş yapıyor ötme yok.Çok anlamıyorum ama sanki iyi gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepsiburada dansipariş verdiğim TRW marka balatalar araca tam uydu.kullanımda Eski balatalarıma göre çok daha kaliteli gibi geldi.Hatta eşim bile fark etmiş...Yumuşak bir duruş yapıyor ötme yok.Çok anlamıyorum ama sanki iyi gibi..

Gözün aydın, güle güle kullan diyelim o zaman ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba aracımın ön fren balatalarını değiştirme zamanım geldi en son değişimim 2 sene önce önceydi, parçacıdan 50 tl ye balatayı alıp montajı kendim yaptım bir sorunda yaşamadım, ondan önceki değişimlerim hep yetkili serviste ve orjinal balata ile olmuştu lakin fiyatlardan haberiniz vardır muhakkak, artık bütçem yetkili servis için yeterli gelmiyor dana önce aldığım balatanında  ismini hatırlamıyorum , sizce hangi marka balata kullanmalıyım pek çok balata hakkında pek çok yorum var ses yapmayan, frenlemesi iyi olan  (erken bitmesi önemli değil) ve yumuşak bir balataya ihtiyacım var, önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar aracıma delphi marka fren balatası aldım 100 tl ödedim ve şu ana kadar hiçbir sorun yaşamdım, bayagı yumuşak bir balata, ses falanda yapmadı, balata değişecek arkadaşlara önerebiilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...