kumsaati14

1. Nesil Mazda3 Motor Kulağı, Amortisör ve Salıncak Problemi

selam arkadaşlar. geçtiğimiz hafta sonu 80.000 bakımı için aracımı kuzenimle yetkili servise gönderdim. bakım harici bir takım sorunlar çıkmış onları size aktarmak istiyorum. motoru tutan 4 kulaktan 1 tanesinin kırıldığı ve bunun değişmesi gerektiği söylenmiş. bunun dışında "salıncakta bir sorun olduğu, bir boşluk oluştuğu" gibi bir şeyler söylenmiş. kuzenim konuya çok vakıf olmadığı için pek bir şey anlayamadım söylediğinden. dolayısıyla bana 3 bin küsür bir rakam çıkarmışlar ve bu bakım kampanyasından dolayı 2 bin civarına inmişler. bende maddi olarak çok müsait olamadığım için kulak değişimini istedim şimdilik ve bakım,işçilik ve kulak değişimi 800 tl'ye arabayı servisten çıkardım. servisi tekrar arayıp görüşmedim ama bu salıncak-amortisör sorunu sizce ne olabilir. servise tekrar gitmek istemiyorum. anadolu yakasında bu sorunlarımla detaylı bir şekilde ilgilenecek kaliteli bir mazda ustası var mıdır? bilgi ve tecrübelerinizi rica ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

iyi günler öncelikle geçmiş olsun salıncaktaki sorun genelde salıncağın ucunda tekerin altına denk gelen yerde salıncak ile bütünleşik rotil vardır ve bu rotilde zamanla boşluk oluşur (kontrolünü de levye ile yapıp esnetiyorlar boşluk var mı diye) ve bozuk yolda ve kasislerde tık tık diye ses yapar değişmesi gerekir, bu salıncak serviste pahalıdır 2 sene önce 800 küsür demişlerdi bana ama piyasada 150-250 arası Tayvan menşei bulabilirsin.

Amortisörün patlak olması da kasislerde küt küt diye vuruntu yapar tabi burada iyi tespit gerekir sorun salıncakta mı amortisörde mi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ekrem teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.