Jump to content

3. Nesil Mazda3 Maksimum Hız Sorunu!

Anarchist
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Dün itibari ile aracin sıfırını bulamadığım için büyük bir risk alarak 2. El bir sedan motion at aldım. Araci uzaktan aldigimdan azıcık ta olsa test etme şansım oldu. Yorumlarımı daha sonra yazıcam ama sizden acil olarak şu duruma yorum bekliyorum.  Araçta tek başımaydım ve 2 sefer denememe rağmen 160 km sürati geçemedim araç 9000 km'de. Sebebi ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaz yemiyorsa limitör devreye girmiştir. Yakıt tüketimi 160'a gelince aniden düşüyor mu? Düşüyorsa ECU gazı kesiyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.el alıcaksan zaten mazda dan başka hangi markaya güvenebilir ki insan

o açıdan ciddi bişey olduğunu düşünümüyorum servise direkt sorabilirseniz doğru cevap alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaz yemiyorsa limitör devreye girmiştir. Yakıt tüketimi 160'a gelince aniden düşüyor mu? Düşüyorsa ECU gazı kesiyordur.

Limitor dediğiniz lim düğmesine basilinca lim ışığı yanarken olmaz mı?  Yakıtta bir değişiklik olmuyor. Gaz kesme gibi bir durumda hissetmedim bu km de bir aracın motoru kapalı olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.el alıcaksan zaten mazda dan başka hangi markaya güvenebilir ki insan

o açıdan ciddi bişey olduğunu düşünümüyorum servise direkt sorabilirseniz doğru cevap alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim çünkü gerçekten bu kadar parayla 2. El bi araç alınca ciddi stres içindeyim az da olsa rahatlattiniz beni. 1000 km sonra 10 bim bakımına gidicem o zaman sorarım diye düşünüyorum ama biraz erkenmi gitsem sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Limitor dediğiniz lim düğmesine basilinca lim ışığı yanarken olmaz mı?  Yakıtta bir değişiklik olmuyor. Gaz kesme gibi bir durumda hissetmedim bu km de bir aracın motoru kapalı olabilir mi acaba?

Bahsettiğiniz düğme şehir içinde yada dışında aşmak istemediğiniz bir hız sınırı varsa onu ayarlamaya yarıyor. Bir de araç fabrika çıkışında kendini dağıtmasın diye koyulan bir sınır oluyor. Benim araç 182Km yi geçmiyor, ancak sizin modeller de bu hız nedir bilmiyorum. En azından 172 falan görür diye düşünüyorum. 160 olacağını sanmıyorum. Ama rüzgar vs ile de alakalı olabilir. Aynı gün mü deneme yaptınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim çünkü gerçekten bu kadar parayla 2. El bi araç alınca ciddi stres içindeyim az da olsa rahatlattiniz beni. 1000 km sonra 10 bim bakımına gidicem o zaman sorarım diye düşünüyorum ama biraz erkenmi gitsem sizce?

bence telefonla bir anlatın kafanız daha rahat olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bahsettiğiniz düğme şehir içinde yada dışında aşmak istemediğiniz bir hız sınırı varsa onu ayarlamaya yarıyor. Bir de araç fabrika çıkışında kendini dağıtmasın diye koyulan bir sınır oluyor. Benim araç 182Km yi geçmiyor, ancak sizin modeller de bu hız nedir bilmiyorum. En azından 172 falan görür diye düşünüyorum. 160 olacağını sanmıyorum. Ama rüzgar vs ile de alakalı olabilir. Aynı gün mü deneme yaptınız?

manuel viteste 195

otomatikte 185

chRbyb.jpg

zu3j4A.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet aynı gün deneme yaptım. Rüzgar vardı önceki aracim 1. 6 2004 altea idi lpg ile 180 km görebiliyordum. Ayrıca bildiğim kadarıyla ureticin verdiği rakam sınır değil yani egimde falan o sürat geçilebiliyor. En iyisi bi servise danisayim teşekkür ederim herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Dün itibari ile aracin sıfırını bulamadığım için büyük bir risk alarak 2. El bir sedan motion at aldım. Araci uzaktan aldigimdan azıcık ta olsa test etme şansım oldu. Yorumlarımı daha sonra yazıcam ama sizden acil olarak şu duruma yorum bekliyorum.  Araçta tek başımaydım ve 2 sefer denememe rağmen 160 km sürati geçemedim araç 9000 km'de. Sebebi ne olabilir?

Denediğiniz yol hafif de olsa rampa çıkış değilse kesinlikle bu hızı aşmış olmanız lazım. Size düz gibi gelip hafif rampa tırmanıyor olabilirsiniz. bu durumda 160 km/saat i geçmemiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olabilir çünkü bilmediğim bir yol karanlık ve yağış vardı. Ve 38 saatlik uykusuzluk vardı denerken. Kadranı yanlış bile okumuş olabilirim diyorum  :D ama şunu söyleyebilirim aracın yol tutuşu direksiyon ve gaz tepkileri çok iyi (:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olabilir çünkü bilmediğim bir yol karanlık ve yağış vardı. Ve 38 saatlik uykusuzluk vardı denerken. Kadranı yanlış bile okumuş olabilirim diyorum  :D ama şunu söyleyebilirim aracın yol tutuşu direksiyon ve gaz tepkileri çok iyi (:

Yol tutuş ve direksiyon tepkileri gerçekten iyi. Gaz tepkileride esneklik anlamında yani ara hızlanmalarda iyi, fakat ilk hareketlerde yada düşük hızlarda ani ihtiyaçlarda sanki bir kahve molası verir gibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olabilir çünkü bilmediğim bir yol karanlık ve yağış vardı. Ve 38 saatlik uykusuzluk vardı denerken.

Azami sürati denemek için şahane zamanmış gerçekten. Aman aman...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Azami sürati denemek için şahane zamanmış gerçekten. Aman aman...

Haklısınız, ama meraktan dolayı sabredemedim. Kesinlikle övünmek amaçlı yazmadım. Böyle bir durumu asla tasvipte etmem. ::)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnsan bazen o dürtüye karşı koyamıyor doğru. Yine de hayat güzel, yeni Mazda 3 muhteşem :nazar:. Uzun uzun tadını çıkarmak lazım. Herkese emniyetli sürüşler dilerim...

Bu arada, merak ettim var mı konuyla ilgili bir gelişme?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnsan bazen o dürtüye karşı koyamıyor doğru. Yine de hayat güzel, yeni Mazda 3 muhteşem :nazar:. Uzun uzun tadını çıkarmak lazım. Herkese emniyetli sürüşler dilerim...

Bu arada, merak ettim var mı konuyla ilgili bir gelişme?

Maalesef haftasonu olduğundan servise danisamadim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Almanya da Dortmund'a otoyoldan gidiyorduk. Hız sınırı olmayan bölgeden geçiyorduk. Ehliyetlerin Almanya da verilmesi dışında bizim otoyollara göre bir farkını göremedim araç içinden.

Peugeot 407SW 5 kişiydik. 170 görebildi bizim aracımız, öyle yol aldık.

TR de de önümüzdeki 5 yıl içinde sınırlı bölgelerde 150Km/saat geleceğini düşünüyorum. Özellikle İzmir/istanbul otoyolu bitince. 3.5 saat iddiaları var, başka türlü olmaz heralde :D

Neyse, o kadranların pist dışında da kullanılabildiği ülke var yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazılanlar bana tuhaf geldi. Bana ve bildiğime göre üretici araca bir hız limiti koymasının sebebi verdiği limit sonrasında araç kullanımının motora zarar verebileceğinden başka birşey değildir. Aracın o limit üzerine çıkmayacağı anlamına gelmez. 2006 model Mazda 3 le ( 2007 yada 2008 de ) Zonguldak - Ankara arası ibreyi dibe değdirdim. Yani 220 km. yi geçti. Yine bu temmuz ayında İstanbul - Zonguldak arası Mazda 5 ile 210 km. hız yaptım. İlk 1000 km.yi geçmediğimdem fazla basmak istemedim. Yoksa araba gitmem demiyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tür konular açıldığında hep söylediğim şeyi tekrarlamak istiyorum..

Arkadaşlar,  bence aracın ne kadar hız yaptığı değil, ne kadar kısa sürede durabildiği önemli olmalı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...