Sign in to follow this  
Followers 0
NeBiAnd

Otomotivciler seçimden memnun!

Otomotiv sektörü, seçim sonuçlarının sektöre olumlu yansıyacağı düşüncesinde.

Seçimlerden önce bekleme sürecine giren sektörde, yüksek faiz oranlarının aşağı çekilmesi durumunda, sektörde canlılık yaşanacağı öngörülüyor.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı Yüksel Mermer, yeni hükümetten, özellikle faiz indirimi, 20 yaş hurda indirimi ve AB ile ilişkilere hız verilmesi gibi talepleri bulunacağını belirterek, "Özellikle otomobil üzerindeki yüksek verginin kademeli olarak indirilerek AB'ye uyumlu hale getirilmesini istiyoruz" dedi.

Yüksel Mermer, kayıt dışılıktan şikayet eden pek çok yatırımcının yurt dışına kaçtığını dile getirerek, sektöre bazı teşviklerin getirilmesi gerekliliğini vurguladı.

Araç satışları konusuna da değinen Mermer, "Seçimlerden önce bekleme vardı. Özellikle faiz oranlarının aşağı çekilmesiyle birlikte satışların artacağını öngörüyoruz. Satışların artışında vergi indiriminin etkisi büyük olacaktır" dedi

Share this post


Link to post
Share on other sites

İkinci elde yaprak kımıldamıyor biraz canlanır desene artık

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.