Jump to content

Wankel Ustası

roadrunner
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ekrem usta merhaba yağ soğutucuları uzun zamandır aklımda yağ soğutucular ne kadar yağ alıyor motor yağını değiştiriken soğutucuları da temizlemeyi düşünüyorum motor ve soğutucular için 5 litre yağ yeterli olurmu . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ soğutucunun aldığı yağ miktarı http://www.mazdarx8.org/wp-content/uploads/2012/09/Engine-Manual.pdf sayfa 32'deki yağ değişim miktarlarından tahmin edilebilir:

Engine overhaul --> Motor revizyonu 4.7 lt

Total (dry engine) --> Toplam 6.7 lt (231HP için)

Burada motor 4.7 lt , toplam 6.7 lt ise, 2lt soğutucular alıyor denilebilir. Ancak son rakamı ustaya bırakmak gerekli.

DBlR66.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abisi yapılan temizlikle orantılı,hortumları falanda temizlediğin zaman ,yağ çubuğundaki max seviyesine kadar doldurursan S1 lerde ortalama 7.5 lt alıyor     R3 lerde 8.5-9.0 lt alıyor

yağ dolumu yapacağın zaman yinede yağ çubuğunda seviyeyi kontrol ederek doldurursun.   bazende karter kapağının içerisinde bulunan yağ balans kutusunun içerisinde hava kalıyor ,daha az alıyor . bu durumdada 50-100 km yol yaptıktan sonra ( muhtemelen balans içerisindeki hava çıkmış olur) tekrar seviye kontrolu yapıp eksik kalan kısmı tamamlamak gerek .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Ekrem Usta RX-8 soğutucu ve hortumları da temizlersen S1 7,5lt yağ alıyor diyor, standart yağ değişimi ~3,5lt ise yani ~4lt eski yağ kalıyor demektir nitekim ilk birkaç dk calıştırmadan sonra yağ o yüzden hemen kararıyor, sistemdeki eski yağ ile karıştığı için. Ki bu da standart yağ değişiminin tam bir yağ değişimi olmadığını sadece yağın yarısını değiştirdiğimiz anlamına da gelebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen dediğin gibi kardeşim. bazı titiz müşterilerim var. onlara yağ değişimi yaptığımda ,mutlaka sistemdeki yağın tamamını boşaltıp öyle teslim ediyorum. özellikle yeni motor yaptığım araçlarda kesin yağ soğutucularını söküp temizliyorum . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında bu tarz platformlar, kahve bahane misali olması lazım. araçlardan çok dostlukların baki kalması gerekir diye düşünüyorum. araçlar her zaman değişebilir ama dostlukların kalıcı olmasından yanayım ben

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

slm arkadaşlar .ortada kimseler yok,ben kendi başıma biraz takıliim  :))

IMG_1875.JPG

IMG_1877.JPG

IMG_1878.JPG

IMG_1892.JPG

IMG_1893.JPG

IMG_1895.JPG

IMG_1897.JPG

IMG_1898.JPG

IMG_1900.JPG

IMG_1934.JPG

IMG_1937.JPG

IMG_1938.JPG

IMG_1940.JPG

IMG_1944.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok güzel gözüküyor resimler..  duvar kağıdı olarak bile kullanılabilir =)  ellerine sağlık abicim

şu sticker dan ver de  benim arabaya da yapıştırayım.. üstünde çok emeğiniz var 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim arkadaşlar.

zealot..  canın saolsun kardeşim, burdayken aklımıza gelseydi yapıştırırdık senin arabaya.. istediğin etiket olsun ;D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aleykümselam kardeşim. her zaman başım üzere yeriniz var .  bizdende Akşehire selamlar,hayırlı görevler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...