Jump to content

Çift Egzoz Yaptırdım

Guest axela
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

dün bi zamanlar "06 by 910" plakalı aracı olan Burak abi ile benim arabaya çift eksoz yaptırdık 25+25 50 ytl uçlara verdik 100 ytl de ustaya verdik usta nın olaylara geliştirdiği zekice çözümler iyiydi fakat açıkçası biraz sakar bir ustaydı dalgınlıkla arabanın tamponunu çizdi ve yeni farkettimki aküyü sökerkende akü kapağının kulakçıklarından birini sakatlamış :o

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ama her şeye rağmen çift eksoz güzel durdu diyorum ben..siz ne diyorsunuz küçük olduğunu düşüneniniz var mı veya herhangi bir sorun olduğunu düşünen bana sanki iki eksoz aynı değil gibi geliyor ama nedenini çözemedim  :o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

valla bende pek kuramadım oraya ışık bağladı sanırsam..

neyse ufak tefek sakarlıklarda olsa güzel olmuş içine sindiyse sorun yok hiç sorma bence  iyimi kötümü diye önemli olan senin begenmiş olman güle güle kullan ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

neyse ufak tefek sakarlıklarda olsa güzel olmuş içine sindiyse sorun yok hiç sorma bence  iyimi kötümü diye önemli olan senin begenmiş olman güle güle kullan ;)

aslında tekrar gidip bi iki ufak değişiklik yapmayı düşünüyorum..

1- eksoz uçlarının biraz daha dışarıda durması gerektiğine kanaat getirdim

2- sağ taraftaki eksoz oyuğunun biraz daha geniş açılması gerektiğine ve sağ eksozun çok az daha yukarıda durması gerektiğine kanaat getirdim bunları yaptıktan sonra heralde tam istediğim gibi olacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akü ve eksoz arasındaki baglantıyı kuramadım  :o

Araçta elektrik kaynağı yapılırken kısa devreden çıkacak yanğın tehlikesine karşı kutup başlarının sökülmesi gereklidir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim..

araçta

1- çeki demiri kesildi

2- her iki eksozdanda aynı şekilde duman çıkması için çalışıldı denendi aynı oranda duman çıkıyor fakat bu oranı sağlamak için sol eksoza bir engel konuldu sol eksoz bir aparatla yarısına kadar tıkandı buda çok yüksek devirlerde şiddetli havanın bir yüzeye sürtmesi gibi uğultu çıkartıyor fakat bir başka bakış açısına görede bu ses gayet sportif..

3- ikinci eksozun bağlantısı yapılabilecek en geri yerden yapıldı yani boru çapraz olarak gelmiyor L şeklinde ikinci çıkışa geliyor orjinal görüntü oluşturması açısından özellikle istedim bunu..çekilen boru siyaha boyandı paslanmaması ve iyi görünmesi için

dediğim gibi işçilik iyiydi ve ustam zekice çözümler üretiyordu ben ustayı sevdim sadece biraz sakardı hepsi bu..ama olsun eksozla ilgili bi işim olsun yine ona giderim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Araçta elektrik kaynağı yapılırken kısa devreden çıkacak yanğın tehlikesine karşı kutup başlarının sökülmesi gereklidir

eksozcular ne zamandır elektrik kaynagı kullanıyolar benim bildigim karpit gazı yada asetilen gazlı kaynak kullanırlar
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de Barış hiç bozma gayet güzel duruyor.

Ama bu resimlerden daha net görülüyor, aynı şeyleri spoiler için söyleyemeyeceğim. Spoiler ya Biran Abinin ve Murat'ın aldığından ya da Bülent'in aldığından olmalı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...