Guest infsphinx

Yol Bilgisayarı Yakıt Tüketimi Nasıl 0 lanır?

Bu konuda 27 ileti var

Elimde kullanım kitapçığı yok bir arakdaştan rica etsem de söylese bana bunu?

30750 km ortalaması şu anda 9.5 gösterio... 9.9 da almıştım 28000 de şu anda 30750 de 9.5 :D

benim tüketimim 7.4 lt civarı bunu göstersin istiom yol bilgisayarı nasıl 0 lıcam?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yakıt tüketimi ekranındayken info tuşuna basılı tutman gerekiyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ekranda 9.5 ortalama görüyorken o değer direk 0 mı olcak baılı tutunca?

bunun bir zararı bi sapıtmaya sebep olma gibi bir durumu yoktur demi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bir zararı olmaz ama sıfırladıgında 20 lt vs gösterirse şaşırma o yavaş yavaş düşer okadar sonra degerini bulur zaten :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sıfırlayınca tam hatırlayamıyorum ama bi süre - gözüküyor...

NOT: Aynı şeyi ortalama hız ekranında da yapabilirsin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

0 lanır da sen 1-2 km gidip tekrar var ama dikkat et kalbine birşey olmasın :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

0 lanır da sen 1-2 km gidip tekrar var ama dikkat et kalbine birşey olmasın :D

tamam ilk başta çok alakasız bişiler yazacak onun farkındayım.. sonra sonra yerini bulur o...  :tey: :tey: :tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu yöntem haricinde, belirli bir mesafede ortalama ne kadar yakmış diye ölçmenin bir yolu yok dimi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Manuel hesaplama yöntemi var, yola çıkılmadan önce depo ağzına kadar doldurulup km sayacı 0'lanır, gidilecek yere varıldığında depo yine tıka basa doldurulup kilometre sayacı & alınan benzin miktarıyla hesaplama yapılır...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Manuel hesaplama yöntemi var, yola çıkılmadan önce depo ağzına kadar doldurulup km sayacı 0'lanır, gidilecek yere varıldığında depo yine tıka basa doldurulup kilometre sayacı & alınan benzin miktarıyla hesaplama yapılır...

km sayacı 0 lanır dediğimiz ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağdaki iki kadranın üst ortasında bir düğme var (Trip a ve b değişimi için), onu basılı tutacaksınız, hangisinin sıfırlanmasını istiyorsanız...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

onlar ne ola ki?

ben de hep onu merak etmişimdir... el kitabım yok bunlardan mahrum kalıom of of en kısa zamanda gidip bi kitap isticem... :-[

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2. el aldım ben arabayı 28000 de ondan kitabım yok...

nette falan yoktur demi bu kitap...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ne bilem herif nerde galeriden almıştım ... Neciplerden almıştım belki bilirsiniz...mazda ozan ahah reklam gibin oldu... :tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yakınındaki arkadaşlardan birinden rica edip gerekli sayfaların fotokopisini çektir o zaman, nette falan bulamazsın Türkçesini, kitapsız da olmaz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mersere gidip cem beyden isticem bi kitapçık ya fazladan vardır inşallah ellerinde... yoksa artık başka yolunu düşünecez...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.