Jump to content

3. Nesil Mazda3 Video Oynatma

Anarchist
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kullanım klavuzuna falan baktım ama göremedim, bu ekranda hiçbir şekilde video oynatma ihtimalimiz yokmu ya?  Eğer yoksa çok bozulucam :(

Aslında kullanım kılavuzunda yazıyor öyle birşeyler,görüntü oynatma vs ama sanırım yok öyle birşey,daha önceburda bende sormuştum ve ne yazıkki, oynatmıyor yanıtını almıştım.bu kadar teknolojik bir araçta neden durum bu anamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya kılavuzda DVD oynatıcı özelliklerinden felan bahsediyo ama denemedim açıkçası.. Orjinal DVD film takıp denemek lazım...

ben orjinal bir dvd ile denedim ama dvd yi dışarı veriyor.okumadı yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben orjinal bir dvd ile denedim ama dvd yi dışarı veriyor.okumadı yani.

Kullanım klavzunda sadece CD çalar kullanılabileceği belirtiliyor.

- Müzik verisi

- MP3 / WMA / AAC

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesin yakın zamanda Mazda video oynatımı için programa küçük bir yama yapar ve bunuda güzel rakamlara satarlar bence. Olay programsal bence....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Farklı Çözümler var , örnek takılan bir aparat nav, DVD vs oynatıcı , geri görüş kamerası gibi birçok zımbırtıyı orj ekranda göstermeyi sağlıyor ama Aracın bu seri ilk olması dezavantaj

Yeni yeni ürünler zamanla çıkar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar lütfen bu konuda gelişmeleri burdan pyalaşalım. şahsen ben de bu araçta nasıl video oynatılamıyor şaşkınlığındayım... ama Sergio_01 nickli arkadaşımıza katılıyorum. mazda sanırım donanımsal herşeyi kullanıyor ancak sonradan yazılımla ek gelir sağlıyor gibime geldi. örnek navigasyon :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

görüntü namına araçta hiç bir fonksiyon aktif değil, ancak geri görüş kamerası çalıştığına göre görüntüyü aktardığına göre mantıken video da oynatması lazım ancak sanırım crack gerekecek bize

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

350$ a satılan bir bağlantı cihazı var taktırınca

Harici nav dahil ekranda herşey yapmak mümkün kılıyor ;) haricinde bilinen bir durum şimdilik yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Hic bir sekilde okumuyo arac video oynatmiyo

Aliexpress te dvd tv tuner takimlari var ekranida degisiyo paket olarak 350-400$civari bende dusunuyorum siparis vermeyi ancak montaji yapmak kafami karistiriyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Mazda 3 BM şase no araçlarda video oynatma yok. Bununla ilgili bir takım internet te yazılımlar var ama bunlar mülti medyanın arkasında bulunan CMU'ya (Center Display and Connectivity Master Unit ) zarar verir ve yazılım çöker. Mazdanın bu konuda çalışması yok kesinlikle internet gezen yazılımları denemesinler. Bu sistem fiyat olarak yüksek, ileriki günlerde bu konu hakkinda yeni yazılım çıkarsa size bilgi veririm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Ali, En iyi cevap olarak işaretlendi. Eğer bir değişiklik olursa güncelleriz..

Mazda 3 BM şase no araçlarda video oynatma yok. Bununla ilgili bir takım internet te yazılımlar var ama bunlar mülti medyanın arkasında bulunan cmu zarar verir ve yazılım çöker. Mazdanın bu konuda çalışması yok kesinlikle internet gezen yazılımları denemesinler. Bu sistem fiyat olarak yüksek, ileriki günlerde bu konu hakkinda yeni yazılım çıkarsa size bilgi veririm

Ali, CMU dan kasıt nedir bir de o konuda bilgi verebilirsen seviniriz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Ali, En iyi cevap olarak işaretlendi. Eğer bir değişiklik olursa güncelleriz..

Ali, CMU dan kasıt nedir bir de o konuda bilgi verebilirsen seviniriz

The Center Display and connectivity master unit

Versiyon falan güncelleniyor ya; o ünite. Linkte yazdığına göre son sürüm 33.00.500

https://www.facebook.com/MazdaTechnicalAcademy/posts/549264135202770

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• gomodoejderi
      Yazan: gomodoejderi
      Uzun bir süredir almayı düşündüğüm cihazı, sonunda aldım ve elime geçti. Ben de montajını yaptım. Pek bir montajında zorluk olmadığı için fazla foto çekmedim. Başka bir markanın takılışını gösteren video ve 1 adet püf noktası paylaşıyorum.

Öncelikle havalandırma kanallarını sökmemiz gerekiyor, bunun altında 2 adet vida var, onları da sökünce teyip kayarak bize doğru alınabiliyor. Teyibin arkasında da 3 adet soket bulunmakta, bunları da kilitlerine eiimiz ile bastırınca çıkıyorlar ve teyip komple ayrılmış oluyor.
      En zor kısım havalandırma kanalını sökmem, bunun için yaptığım şey komik olsa da hiç bir yere zarar vermeden şu şekilde oluyor:
      Çatalı gösterdiğim yerden, havalandırma kanallarının yanından, yumuşak plastik ile olan bölgeye soktuğunuzda, 4 köşede bulunan tırnaklardan çatala yakın olan yer atıyor, diğer yerleri de yavaşça çekmeye çalışacaksınız, pat pat geliyor, Sonra 2 vida orada zaten.

Burada bir profesyonelin tornavida ile söküşünü izleyebilirsiniz.

Son halinde yandex kurdum, bir ekran görüntüsü paylaşıyorum.

• xendaba
      Yazan: xendaba
      ekranda tv benzeri işlemler yapılabiliyoprmu diye soranlar olmuştu , bende merak ediyordum bu videoda adam rahat rahat tv izleyebiliyor 
      ama orjinal özelliğindemi var ( japonya için ) yoksa sonradan eklediği birşeyler ilemi başarmış orası meçhul

• honuuu
      Yazan: honuuu
      Malum double din sistem konusunda genellikle forum üyelerinin tercihi necvox, flyaudio vb araçların marka ve modele özel ürünlerden yana oluyor. Alan arkadaşların tercihine saygı duymakla beraber piyasadaki bu tarz ürünlerin tam olarak beklentilerimi karşılayamamasından dolayı böyle bir konu açma gereği duydum.

Bu cihazlardaki menü tasarımları, ses kalitesi, dokunmatik hassasiyeti gibi şuan aklıma gelmeyen bazı konulardan dolayı, pioneer, alpine, kenwood gibi markaların double din ürünlerine göz attım. Onlarda bu bahsettiğim konulardan bazılarını internetten izlediğim inceleme videolar sayesinde açıklığa kavuşturabildim ama en basitinden mesela dokunmatik konusunu kullanmadan denemeden algılamam pek mümkün değil gibi.

Etrafında bu cihazlardan olan, kullanan veya kurcalayarak tecrübe etme fırsatı bulmuş kimseler varsa tavsiyeleriniz hem benim için hemde forumda ki bilgi birikimi için oldukça faydalı olur diye düşünüyorum.

Aklımdaki fikri tam olarak söyleyeyim belki ona göre de farklı önerileriniz olabilir; Öncelikle ses kalitesi iyi bir double din, kapı hoparlörleri değişecek, amfi ve subwoofer eklenecek ve bagaja müdahale edilmeyecek tabii ki

Saygılar
  • Yeni Oluştur...