mehmet2

1. Nesil Mazda3 Konsolun Aşırı Isınması Kalorifer Ve Klimadaki Anormallik

Selamlar

Aracim Mazda3 2006 manuel vites. Aldigimdan beri bu problem var. Klimayi acayim veya kaloriferi acayim her zaman orta konsol acayip derecede isinmaktadir. Oto teybin bulundugu kisim isiniyor. Klimayi actigim zaman izgaralardan soguk hava az geliyor, sicak havaya cevirdigimde hava kanallarindan hic sicak hava gelmiyor. Konsolun sicakligindan dizleriniz isiniyor sadece. Durum boyle olunca yazin klima hic kar etmedi. Klim a ustasina gittim on konsolun tamamen sokulmesi gerektigini soyledi. Gecici bir cozum olarak kalorifer sicak su girisine vana bagladi. Kapattigim zaman artik konsol isinmadigi icin yazin azda olsa klimayi kullanabildim. Yazin taktigi vanayi kapattigimda orta konsol isinmiyor ama buseferde asiri soguyor. Boyle bir problem yasayip cozum bulan var mi yardimlariniz ve yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar

Aracim Mazda3 2006 manuel vites. Aldigimdan beri bu problem var. Klimayi acayim veya kaloriferi acayim her zaman orta konsol acayip derecede isinmaktadir. Oto teybin bulundugu kisim isiniyor. Klimayi actigim zaman izgaralardan soguk hava az geliyor, sicak havaya cevirdigimde hava kanallarindan hic sicak hava gelmiyor. Konsolun sicakligindan dizleriniz isiniyor sadece. Durum boyle olunca yazin klima hic kar etmedi. Klim a ustasina gittim on konsolun tamamen sokulmesi gerektigini soyledi. Gecici bir cozum olarak kalorifer sicak su girisine vana bagladi. Kapattigim zaman artik konsol isinmadigi icin yazin azda olsa klimayi kullanabildim. Yazin taktigi vanayi kapattigimda orta konsol isinmiyor ama buseferde asiri soguyor. Boyle bir problem yasayip cozum bulan var mi yardimlariniz ve yorumlariniz icin simdiden tesekkurler

birkersinde bizim  corollanın torpido gözünde basınclı pofüm kutusu patlamıştı.... ve arbanın havalandırma sisteminde havayı dolaştran kanallar kırılmıştı ozamanda aynen sizin dediğiniz gibi ısınan veya soğuyan hava ız garalardan dışarı çıkamıyor fakat göğüsün içine doluyordu.....  bence sizin sorununuzda hava kanalları ya kırılmış yada herhengibir ek yerinden çıkmış olabilir............ Geç gelen cevap cevap değil diyorsanız sizde haklısınız...  :fiuw:  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zamanında eski aracım Ford Fiesta'da benzer bir problem yaşamıştım. Konsoldaki kontrol düğmelerine bağlı olan borularda bir  bir problem olmuş, bazı parçaların değişimi ile sorun çözülmüştü. Muhtemelen orada bir kaçak veya izolasyon problemi var diye düşünüyorum, bilen birisi yaparsa konsol sökülmesi o kadar sorun yaratmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.