Jump to content

Mazda2 Bakım Periyotları

carpetamam
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

2012 model mazda 2 sahibiyim. Aracı ikinci el aldım, aldığımda garanti kapsamı dışıydı çünkü bakım süresi yaklaşık 2 ay ve 2 bin km geçmişti. Hemen bakıma soktum bir yazı yazıldı ve araç garanti kapsamına sokuldu.

Sağolsun Evo Mazda dan yardımcı oldular.

Bu noktada asıl sorum, aracın 3 yıl garanti kapsamında kalması için belirlenen bakım aralığı 5bin km yada 6 ay.

Bunu diğer fiesta veya corsa ile kıyasladığımda çok düşük.

Benzer sınıftaki Fiesta ve Corsada 1 yıl veya 15 bin km.

Kullanılan yağ 15 bin km lik tam sentetik yağ, mazda niye sizce bu kadar dar aralık belirlemiş olabilir.

Sorun mazda da mı yoksa diğer markalarda mı sizce :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Garantisi bozulmasın isteyen tüm Mazda kullanıcılarının ortak problemi bu herhalde. Konu üzerinde çalışmalar vardı ama zannedersem bir yol alınamadı. Size 6 ay - 5000km demişler ama benim bildiğim 6 ay - 10000km.

Diğer markalarda bu süreler daha uzun. Bence de bu bir dezavantajı Mazda'nın. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 6 ay / 10 Bin Km biliyorum. En azından sahip olduğum Mazda 3 için bakım periyotu %100 böyle. Mazda 2 için ayrı tutacaklarını sanmıyorum.

5 Bin km olayını yanlış anlamış olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski sahibine mazda tarafından gönderilmiş yazılarda öyle yazıyor diye hatırlıyorum, eve gidince kontrol edip yazarım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın güven güleç ; selamlar ... arabayla ilgili ne varsa sana verdim.Bi tek mazda yol yardım kartı cüzdanımda kalmış.Mazda nın bana yolladığı bakım uyarısı bana gelseydi evrakların içinde olurdu.yada geldi,bana ulaşmadan çocuklar bi şekilde attı.çünkü apartman dış kapısına bırakılıyor.Onun haricinde bişey yok.Ben mazda buldun mu diye soruyorsan maalesef...düşük km ve manuel bulamadım.olanların hepsi otomatikti.peugeot 207 dizel aldım.52.825 km de ... 2007 model ...34 JUL 88... ilk sahibinden .Kocaeli galericiler sitesinde dolaşmaya gitmiştim,mazda3 1 tane vardı o da otomatik ti.nasip 207 oldu.çünkü 11 gün arabasız kaldım.manuel arıyorsun lpg oluyor.benzinli buluyorsun otomatik oluyor ... Ama dediğim şartlarda çıkarsa takas yapabilirim.Selamlar.ERGÜN HOCA 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun Ergün Hocam, Mazda güzel araba ama insan istediği zaman istediği gibi bulamayabiliyor.

Eski bildirimleri vermiştin hocam orada 5 bin km veya 6 ay yazıyor, ama serviste yağ kartına 10 bin yazılmış.

Servise gittiğimde ayrıntılı bilgi alıp paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...