emrullahberat

Dizel Mazda 3 Yazılım Güncellemesi

Selamun aleyküm arkadaşlar.

Dün serviste bir problemden dolayı aracım bilgisayara bağlandı.

O arada bilgisayarda araç için yeni yazılım varmış.Hatırladığım kadar sonu 'e' ile biten yazılım sonu 'h' ile biten yazılıma yükselmiş.

Yazılım araca yüklendi.Ben herhangi bir değişiklik farketmedim.

Ama merak ettim doğrusu bu nedir?içeriği nedir? Bu konularda bilgisi olan var mı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende yükselttim hocam. Sabah çalışmalarda vibrasyon ve motor titreşimi ile alakalı iyileştirme yazılımı demişlerdi.

mazda_ozan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sadece onlar mı acaba?Birde benimki 'e' den 'h' ye yükseldi.Bu aradaki 'f' ve 'g' güncellemelerinde neler vardı acaba?

Bu yol bilgisayarı sapması ile ilgili birşey varmı acaba?

mazda_ozan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün o titreşim olayını denedim. Gerçekten o ilk çalışmadaki titreşim gitmiş. Başka yaptıran yok mu acaba ben çok merak ettim f g ve h de neler olduğunu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Onu en iyi servisler bilir. Yada Mazda Türkiye' den detaylı öğrenilebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda Türkiye ye sordum bakalım cevap gelecek mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün o titreşim olayını denedim. Gerçekten o ilk çalışmadaki titreşim gitmiş. Başka yaptıran yok mu acaba ben çok merak ettim f g ve h de neler olduğunu.

En son yaptırdığınız yazılımın içinde f v g ile biten yazılım güncelleştirmeleri de mevcut zaten. 

Ama direk hangi sebeplerden dolayı çıktığını muhtemelen servis söyleyebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok yakın zamanda Evo Cem'in bir ziyaretine gideceğim. Kendisinden öğrenir bilgiyi paylaşırım. Tabi o zamana kadar, benden önce birisi bilgiye ulaşmazsa. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En son yaptırdığınız yazılımın içinde f v g ile biten yazılım güncelleştirmeleri de mevcut zaten.

Ama direk hangi sebeplerden dolayı çıktığını muhtemelen servis söyleyebilir.

İşte ben onların içeriklerini de merak ediyorum.Acaba içeriklerinde neler vardı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İşte ben onların içeriklerini de merak ediyorum.Acaba içeriklerinde neler vardı?

Bugün servis ile konuştum . Yazılımların otomatik olarak geldiğini ama her yazılım konusunda bilgi gelmediğini, çok önemli güncellemeler konusunda ancak Mazda'nın içeriğini belirttiğini söyledi bilgin olsun ;)

emrullahberat ve M.E.G bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de güncelleme oldu mu bilemiyorum ama kasım bakımından sonra 2-3. vites arasındaki sarsma artık olmuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bu guncellemeyi yaptirdim ; net olarak farkettigim birsey var aracin titresimi azaldi ve performansi azda olsa farketti. 

M.E.G bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracım Gaziantep Akcanlar'da bilgisayara bağlandı ve  herhangi bir güncelleme olmadığını söylediler. Bana da ekranı gösterdiler , aracım 2010 Model Dizel Mazda3

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bahsedilen güncelleme her dizel Mazda3 için geçerli olmayabilir. Buna ek olarak servis kendi yazılımını güncellemediyse ( küçük bir ihtimal ) güncelleme görmüyor da olabilirler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2012  için (115 bg olanlar) vardı en son. 2010' larda olmayabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.