Mehmet Özdemir

Hilux
Killing A Toyota

Akla gelmeyecek eziyetlere maruz kalan, ülkemizde de bir ara çok meşhur Toyota hilux pick-up, Ortadoğu'da Işid ve ona benzer radikal örgütlerin, onu neden el üstünde tuttuğunu kanıtlar biçimde cevap veriyor.

 

İlhan, universitely76, enigma34 and 1 other like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu aracı stüdyolarına koydular zaten. Şimdikiler o kadar sağlam değildir :)

Burak likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben de o aracın ne anlamı var diyordum :DO0

M.E.G likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Çıktığı gün iphone parçalayan var hilux neymiş  >:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Similar Content

  • Mümin
   By Mümin
   Efsane 14 yıl sonra yeniden diriliyor.
   1978-2002 yılları arasında üretilen Toyota Supra, aradan geçen zamanda pek çok otomobil sever tarafından en fazla sevilen spor otomobil modelleri arasına girmeyi başardı. Japon marka, GT86 ile beraber üreteceği yeni spor otomobil serisi için sevilen modelini diriltme kararı aldı.

   Toyota’nın 3 Haziran tarihinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nin İzlanda şubesine yaptığı yeni model başvurusunda model adı olarak markanın efsane modeli olan Supra’nın geçtiği iddia edildi. Japon markanın 2014’te ABD’de yaptığı patent başvurusunda da Supra isminin kullanılmış olması yakın zamanda bu modelin geri döneceğine işaret olabilir.

   Alman otomotiv devi BMW ile ortak geliştirilecek olan yeni Supra, markanın FT-1 konsepti üzerine geliştirilecek. BMW’nin yakın zamanda yenilemeyi düşündüğü Z4 modeli de Supra ile aynı şasiye sahip olacak. Hatırlanacağı üzere buna benzer bir anlaşmayı Mazda ve Fiat da MX-5/124 Spider modelleri için gerçekleştirmişti. Motor seçeneklerinin henüz belli olmadığı aracın 4 ve 6 silindirli motor seçenekleriyle piyasaya çıkması bekleniyor.    
   Kaynak
  • Ali
   By Ali
   ABD yönetimi, IŞİD'in çok sayıda Toyota marka 4x4 araca nasıl sahip olduğunun aydınlatılması için firmadan bilgi talep etti. Toyoto ise "En ufak bilgiye sahip değiliz." dedi.
    
   KATI KURALLAR İZLENİYOR
    
   Sputnik'te yer alan habere göre Toyota Halkla İlişkiler Müdürü Ed Lewis tarafından yapılan açıklamada, araçları askeri amaçlar ya da terörist faaliyetler için kullanabilecek ya da modifiye edebilecek kişilere satış yapılmaması için firmanın katı kurallar izlediğini belirtildi.
    
   "BUNU TAKİP İMKANINA SAHİP DEĞİLİZ"
    
   Lewis ayrıca, araçların üçüncü kişiler tarafından satın alınmasını ya da çalınmasını takip edebilecek imkanlara sahip olmadıklarının da altını çizdi.
    
   ARAÇ SEVKİYATINI 2012'DE DURDURMUŞLARDI
    
   Toyota, 2012 yılında Suriye'ye araç sevkiyatını resmen durdurduğunu açıklamıştı.
    
   BİR TÜRK VATANDAŞI GÖZALTINA ALINMIŞTI
    
   Hasan Said Yüksekbaş adlı bir zanlının Türkiye'deki çeşitli şirketlerden kiraladığı lüks 4x4 araçları Suriye'ye geçirerek IŞİD ve muhalif gruplara sattığı iddia edilmişti. Farklı illerde faaliyet gösteren 30'u aşkın firma, kiralanan lüks arazi araçlarının bir çete tarafından Suriye'ye kaçırıldığı iddiasıyla savcılığa başvurmuş, Yüksekbaş firma sahiplerince yakalanıp polise teslim edilmiş ancak parmak izi tespitine götürülürken kaçmıştı.
    
   NEDEN 4x4 TERCİH EDİLİYOR?
    
   4x4 açık kasa arazi araçları, ağır makineli tüfek, doçka, uçaksavar hatta top gibi silahların kolayca takılabilmesi nedeniyle teröristler tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu araçlar hem personel hem mühimmat taşımak için her türlü arazi koşullarında kullanılabiliyor.
    
   Kaynak :http://www.haberler.com/abd-firmadan-hesap-istedi-bu-kadar-toyota-yi-7756428-haberi/
  • yeppaandela
   By yeppaandela
   Resme lütfen dikkatli bakin

   Toyotanin hangi modeli olduğunu ilk bilen kazanir
    
  • İlhan
   By İlhan
   Toyota Corolla 3 yılın sonunda makyajlandı. 
   Ülkemizde segmentinin en başarılı modellerinden biri olan Toyota Corolla'nın Avrupa pazarınde yer alacak güncellenmiş versiyonunun ilk resmi fotoğrafları gün yüzüne çıktı.


   Makyaj ile güncellenecek yeni Corolla daha şık ve daha güvenli olma iddiasını taşıyor. Yeni Toyota Corolla 2016 yaz aylarında yollara çıkıyor.
   2016 TOYOTA COROLLA ÖZELLİKLERİ VE DETAYLARI
   Yaklaşık 150 ülkede ve dünyanın farklı bölgelerinde satılan, Toyota’nın toplam satışının %20’sini oluşturan Corolla firmanın serisindeki en popüler model olmaya devam ediyor. Güncellenen 2016 Corolla modeli artık daha şık ve gelişmiş bir dış cephe stiline sahip. Ön kısım tamamen yeniden stillendirilmiş, daha prestijli ve güçlü bir görünüm sağlanmış. Toyota’nın Under Priority ve Keen Look tasarım dillerinin kullanıldığı otomobilde ufak üst ızgara yeni LED far yuvaları ve LED ışık rehberleri, ayrıca geniş bir alt ızgara ile revize edilmiş ön tampon tarafından tamamlanıyor.
   Yan tarafta kapı tutacakları yeni krom finişe sahip ve bu sayede önden arkaya doğru uzanan karakter çizgisi daha da vurgulanmış. Yeni 16 ve 17 inç alaşım tekerlek seçenekleri de mevcut.
   Arkada yeni LED lambalar ve otomobilin genişliğini vurgulayan krom aksesuar dikkat çekiyor.
   Yeni Corolla 9 farklı renk seçeneği ile geliyor, bunların üçü yeni: Platin Bronz, Tokyo Kırmızısı ve Toprak Bronz.
   Tüm model serisinde standart olarak sunulan Toyota Safety Sense çok sayıda trafik durumunda kazaları önleyebiliyor ya da hafifletebiliyor. Sistem bunun için kompakt, ön cama monte edilmiş bir lazer ve kamera kullanıyor.
   Toyota Safety Sense, Pre-Collision System (çarpma önleme), Lane Departure Alert (şeritten ayrılma uyarısı), Road Sign Assist (yol işaretleri asistanı) ve Automatic High Beam (otomatik uzun far) özellikleriyle geliyor. Trafik kazası riskini azaltan sistem sayesinde sürücüler yeni Corolla ile daha düşük sigorta masraflarından ya da daha avantajlı sigorta sınıflandırmalarından da faydalanabiliyor.
   Kaynak
    


Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.