enigma34

Marşa Basınca Aracım Çalışmıyor.

Merhaba arkadaşlar,

aracımı yeni aldım malum, dün akşam araca bindim öyle sağını solunu kurcalarken sanırım biraz fazla kurcalamışım :) akü bitti diye düşünüyorum.

Marşa basına gösterge panelinde ki ibreler yukarı aşağı hareket ediyor ve motor tarafından tık tık diye ses geliyor haliyle çalışmıyor.

Sizce de sorun akü de midir?

Teşekkürler,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle akünüzü kontrol ettirmenizde fayda var..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu sorunu yeni yaşamış birisi olarak söylüyorum, %100 Akü :)

Takviye yapıp çalıştırır ve bir süre de gezersen akü dolacaktır. Bir süre iç ışıkları komple kapat ve gereksiz elektrik harcamasını engelle ( daha hızlı dolması ve kolay boşalmaması için ) sonra bir elektrikçiye göster. Belki aküde zayıflama vardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için, benimde ilk aklıma gelen aküden kaynaklı bir problem olduğu yöndeydi. 

Akşam eve gidince ışıklar vs. herşey kapalıyken çalıştırmayı denicem inşallah çalışır. sonra söylediğiniz gibi biraz gezip akünün az da olsa dolmasını sağlıcam :)

daha sonra tabi değişim zamanı geldiyse değiştiricem.

birde aşağıdaki listede bulunan akülerden hangisi bizim araç için uygun olur.

http://www.n11.com/arama?q=inci+ak%C3%BC&srt=PRICE_LOW&amper=72-75

Teşekkürler,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yine de bir deneyin ama akü bu aşamaya geldiyse muhtemelen motoru çalıştırmayacaktır. Takviye yapmak zorunlu  hale gelebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben de farları acık unca aynısı olmuştu. benim akü de gidici. bi keresinde dörtlüler açık kalınca da bitmişti ki degişim zamanı gelmiş demektir. sizde de muhtemelen kendini toparlayacaktır bir kaç saate diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben akulerin internet siteleri yerine , bilindik bir yerden alınması taraftariyim. Malum bayat mal söz konusu olabiliyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorunu geçen hafta bugünlerde yaşamış biri olarak söylüyorum sorun %1000 akü :tey: Ben de akü kendini toplar diye bekledim ama 24 saatte toplamayınca takviye yapmıştım ondan sonra sıkıntı olmadı. Siz de takviye yapacak ekipmanlarla gidin aracın başına

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorunu geçen hafta bugünlerde yaşamış biri olarak söylüyorum sorun %1000 akü :tey: Ben de akü kendini toplar diye bekledim ama 24 saatte toplamayınca takviye yapmıştım ondan sonra sıkıntı olmadı. Siz de takviye yapacak ekipmanlarla gidin aracın başına

Hemen akü değişimine girişmeyin. Benim ihtiyacım şimdilik olmadı. Aracı günlük kullanacaksanız pek sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ben de internetten almayı düşündüm ama piyasa fiyatlarıyla çok farklı olmaz eski aküyü verdiğiniz için her şeyi internetten alan biri olarak aküyü internetten almayı düşünmüyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dün akşam denedim ve araç çalıştı yaklaşık 10km bir gezintiye çıktım sonrasında bir problem çıkarmadı.

Bakalım ileride de çıkarmaz inşallah.Ama ilk fırsatta servisine göstericem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

10 km gibi bir yolculukta akünüz şarj olmuştur zaten. Korkmayın bir daha sorun yaşamazsınız. Geçmiş olsun.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dün akşam denedim ve araç çalıştı yaklaşık 10km bir gezintiye çıktım sonrasında bir problem çıkarmadı.

Bakalım ileride de çıkarmaz inşallah.Ama ilk fırsatta servisine göstericem.

Gözün aydın, elektrikçiye ihtiyaç olmadan kurtarmana sevindim, dediğim gibi elektrik tüketimini bir süre minimumda tutarsan akü hızla şarj olur ve sorun yaşamazsın. Tekrar ederse servise gitmekte fayda var tabii.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.