Jump to content

3. Nesil Mazda3 Silecek Sesi

thearchitect
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,yeni mazda 3 sahiplerine bir sorum olacak,siz de silecek sesinden rahatsiz misiniz?yalniz bahsettigim ses ozellikle surucu tarafindaki silecek en dik konuma geldiginde cikan ses..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silecek lastiklerini yetkili serviste kontrol etmenizi öneririm sonuçta ufak yırtık veya farklı bir şey yapışmış olabilir eğer farklı bir üretim ile ilgili sıkıntı var ise hiç merak etmeyin Mazda her zaman aracına ve müşterisine güvenen bir markadır. Sizi kesinlikle üzmeden sorununuzu çözerler iyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı sorun bende de oldu bu hafta sonu. hatta eşimden fırça yedim sıfır araç aldın bu ne yaa dedi :) hallederiz kadir tavırlarıyla erteledim ama mazda bayisinin satıştaki özverisini :fiuw:  gördükten sonra şahsen servis olayında da çok iyi bir hizmet vereceklerini sanmıyorum. acaba ücretli olarak değiştirme teklifinde mi bulunurlar diyorum kendimce. ayrıca ücreti hakında bilgisi olan kimse var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende öyle bir sorun yok. Son derece sessiz çalışıyor silecekler. Öyle bir sorunda servisin ücretsiz değişim yapması gerekir. Para isterse kabul etmeyin diretin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Silecekler tek parça halinde değil. 3 parça halinde farkettiniz mi bilmiyorum. Alt ve üst kısım bir miktar oynamakta. Camlarda az miktar su varken de özellikle alt taraf sürtünürken zorluk çekiyor. Sesi de burası yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugun servise ugradim,cok ilgilendiler ama sanirim bu problemin cozumu yok.baska bir silecekle de denedik ama yine ses yapti.boschun silikon silecekleri varmis bir de onunla deneyecegim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silecekler tek parça halinde değil. 3 parça halinde farkettiniz mi bilmiyorum. Alt ve üst kısım bir miktar oynamakta. Camlarda az miktar su varken de özellikle alt taraf sürtünürken zorluk çekiyor. Sesi de burası yapıyor.

Tüm ön cam silecekleri genelde 3 parçadan oluşur. Üst-orta-alt şeklinde hareketli menteşesi vardır. Üst ve alt parçalar oynamak zorunda. Aksi taktirde tek bir parçadan ibare olsa. Kazık gibi camda dümdüz durup. Silecek lastiği camınızın şeklini almaz. Ve sağlıklı bir şekilde camınızı taramaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sevgili dostlar bu gün mazda servisine sileceklerin henüz 3 aylık olduğunu ancak çook rahatsız olduğumuzu anlattım. sileceklerin garanti kapsamına GİRMEDİĞİNİ ancak müşteri memnuniyeti açısından merkeze  yazı yazacaklarını ve bana döneceklerini bildirdiler. ayrıca bu sesin çözümünün olduğunu ve eğer red yanıtı gelirse silecekleri söküp altlarındaki milleri tekrar yağlıyacaklarını belirttiler. bunun nasıl bir çözüm olacağını bilemiyorum ancak gelişmeleri paylaşıcam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

sileceklerden hiç ses gelmemesi lazım.... 9 ay oldu alalı aracı... yağmur kar çamur gördü.... hala son derece sessiz çalışmakta... tek gıcık eden yanı, sağ sileceğin geri dönüşte gözümün önünde kir bırakması...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Bendede başladı aynı sorun. Lastikleri değiştirdim geçmedi. Silecek motorunun olduğu bölgeyi açtım mekanik parçaları wd-40 spreyle yağladım ama düzelmedi. Varmı bu kouyla ilgili bir gelişme acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sileceklerle ilgili fark ettiğim başka bir noktaya değineceğim. Esasında çalışırlarken çıkardıkları bir miktar ses var ama bir çok araçta olduğu kadar bana göre. Asıl dikkat etmenizi rica edeceğim konu silecekler çalışırken tepe noktasına  ve özellikle turu tamamlarken en aşağıya indiği noktada ben bir titreme hissediyorum. Denemek için araç durur vaziyette ayağınız frendeyken çalıştırın ve ayağınızın altında sileceğin en alta geldiğindeki vuruntusunu hissedeceksiniz. En azından benimki gibi bir durumu olanlar anlayabilirler. Bana asıl normal gelmeyen durum bu oldu. Aynı durumu yaşayan yada yaşamış kimse var mı ? Mart 19 da bakıma gidince göstereceklerim listesine ekledim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alteanın gizlenen o dev sileceklerinden sonra bu silecekler o kadar dandik geliyorki anlatamam :( ve bu sabah camda koca bir silecek çiziği vardı. würth sabun ve würth cam suyu olmasına rağmen :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...