Burak

Yeni Mazda CX-3 Ne Zaman Gelecek ?

Bu konuda 77 ileti var

Aldığım bilgilere göre Yeni Mazda CX-3'ü ilk olarak Yeni Mazda MX-5 ile birlikte Mayıs ayındaki AutoShow'da görebileceğiz.

Tabii bu tür bilgiler uzak zamanda değişken olabiliyor ama ihtimali en yüksek olan olasılık bu görünüyor..

mazda_ozan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haziran Temmuz gibi satışları başlar o zaman. Mazda3 te aynı şekildeydi değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende Mayıs diye duymuştum.. O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mayıs ayında Autoshow'da gösterilecek ama satış için bayilere gelmesi biraz daha zaman alır diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mayıs sonu-Haziran başı bayilerde olacak. Kısıtlı sayıda gelecek.

Burak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haziran Temmuz gibi satışları başlar o zaman. Mazda3 te aynı şekildeydi değil mi?

nisan 15 te ilk test araçları mağazalara inmişti , 1 hafta içinde teslimatlar başlamıştı 

tanıtımı ne zaman yapıldı bilmiyorum ama 

aracı ilk internette görmem 14 nisandı hemen ertesi gündü sanırım gidip aracı gördüm -sürdür almaya karar verdim :D

M.E.G ve fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kısmetli biriymişsin :), Allah kaza bela vermesin ;):nazar:

teşekkür ederim , gerçekten çok bomba oldu hiç aklımda araba yokken ( aslında değiştirmem gerekirken ) birden gördüm oha ne güzel arabaymış dedim , aradım nette baktım bayilere gitmeye başlamış yolda görmüş resim koymuşlar falan 

hemen test sürüşü derken karar verdim ama renk ve paket yoktu onu bekledik 2-3 ay bide kesin kararverenler zaten sıra olmuştu 

haziran sonu sipariş temmuz sonu teslimat şeklinde aldık gitti :D

bugün mazda cx3 için sıraya isim yazdırdım sk grup ta az evvel bakım için bıraktım 

geri görüş kamera 2 adet almıştım taktırmak için zaman olmadığından dönüşte bakarım artık kameralar yatıyor arabada 

varsa ankarada taktırmak isteyen benimle birlikte gelsin birini ben taktırayım ötekini diğer araca taktıralım beraber 

( haliyle iyisi hangisi çıkarsa onu ben taktıracağım :D ) ama ikiside zannımca aynı kalitede  bide bayini,n 820 dediği kamerayı ben 200+kargo 300 tl gibi bir rakama almıştım 500tl karı olur alacak kişinin :D

fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bugün mazda cx3 için sıraya isim yazdırdım sk grup ta az evvel bakım için bıraktım 

Hayırlı olsun.. Alıp binmek de nasip olur umarım. Peki kaparo falan bıraktınız mı? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

nisan 15 te ilk test araçları mağazalara inmişti , 1 hafta içinde teslimatlar başlamıştı 

tanıtımı ne zaman yapıldı bilmiyorum ama 

aracı ilk internette görmem 14 nisandı hemen ertesi gündü sanırım gidip aracı gördüm -sürdür almaya karar verdim :D

Xendaba bizi cumaya götür :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gelmiş de kimsenin haberi yok...

dk.2:00

ama sadece cx kısmı gelmiş  :2funny:

dikkatli izleyicilerin gözünden de 2.41 de ki poz kaçmamıştır umarım

şimdilerde kim kardaşyan  kullandı bu pozu ve internet alemi yıkıldı 

hoş o koca .... yla yıkılmaması düşünülemezdi o ayrı tabi  :ohmy:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun.. Alıp binmek de nasip olur umarım. Peki kaparo falan bıraktınız mı? 

bugün aradım ve isim yazdırdım çıkarken sadec konuşup isim yazdırmamıştım 

kapora filan için çok erken zaten ne fiyat biliyorlar nede başka birşey motor seçenekleri falan bile inaannın burdaki kadar bilgi bile yok 

dizel olacak 4x4 gelecek diyip geçiyorlar zaten bilende takipçiler 

gelince haber verirler artık bekleyip görecez :D

fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bugün aradım ve isim yazdırdım çıkarken sadec konuşup isim yazdırmamıştım 

kapora filan için çok erken zaten ne fiyat biliyorlar nede başka birşey motor seçenekleri falan bile inaannın burdaki kadar bilgi bile yok 

dizel olacak 4x4 gelecek diyip geçiyorlar zaten bilende takipçiler 

gelince haber verirler artık bekleyip görecez :D

Bir heyecan mı sardı dört bir yanını ? bana mı öyle geldi :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4x4 yanını sarmış heyecan :D

Nedense GS geldi aklıma :D
fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nedense GS geldi aklıma :D

rize 4 atıyormuş bir de :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

rize 4 atıyormuş bir de :D

Olur mu olur, hemde çok güzel olur :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla bu aracımı alırken son dakikada görüp almıştık , şimdi eşimin aracının değişeceği allahın emri biliyoruz ve ne ile değişeceği konusunda sorunlar başlıyor , mini,beetle tarzı baksakta şimdiki aracında küçük olması trafikte insanların küçük araç diye harbi harbi umursamaz sürmeleri bizi biraz daha etli butlu yolda yer alabilene bir araca itiyor , gerçi beetle bilinen bir araç olduğundan trafikte biraz öncelik alıyor üzerine kırma artistik yapma oranı çok fazla değil ama bir cx3 gibi yolda rahatlık sağlamayacaktır,

bununda şuan eşimin benim aracımı beğenmesi ve sürüş konforu için aman bu çok iyimiş şöyle güzelmiş böyle güzelmiş demesi tercihen hem irilik hem bilinen sürüşve sorunsuzluk olunca otomatikman cx3 e yöneltiyor 

ha gelince bakarız içimize sinmeyen birşeyler çıkar vazgeçeriz o ayrı konu,

birde diğer yukarda baktığımız 2 model araç için aynı özelliklerde bir araç cx3 ile nerden baksan 20-30k fiyat farkı çıkıyor 

hele mini için ufak birkaç ekleme ile araç kafadan 120-130 lara çıkıyor cx3 ise tahminim 90 civarı olsa en dolusu epey epey bir fiyat avantajı oluyor, eski aracı takas edilerek çok büyük fark olmadan geçiş yapmış olmak en büyük tercih sebebi oluyor

şuan için cx3 ilk sıra tercihimiz hayırlısı elbette,

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlısı bakalım. Sizinle beraber ben dahil çoğu üyemiz CX-3'ü test edeceği günü iple çekiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Ladyhawke
      Yazan: Ladyhawke
    • MazdaClubTR
      Yazan: MazdaClubTR
      Mazda, Istanbul Autoshow'da Yepyeni Mazda CX-3, Mazda’nın efsanevi roadsterı Yeni Mazda MX-5, son teknolojiye sahip atletik sedanı 2015 Mazda 6, SUV segmentinde fark yaratan modeli 2015 Mazda CX-5 ve Mazda’nın en çok satan modeli Mazda 3 ile Japon mühendisliğinin eşsiz örneklerini sunacak.
      Mazda İstanbul Autoshow standının yıldızlarından biri efsanevi roadster Yeni Mazda MX-5 olacak. Mazda’nın ikon haline gelmiş iki kişilik otomobilinin dördüncü nesli olan bu model, Mazda araçlarının mühendislik felsefesi olan sürüş keyfini mükemmel bir şekilde bünyesinde barındırıyor.

Mazda’nın ilk neslinden itibaren MX-5’i tanımlayan Jinba Ittai (“sürücü ve aracın bir olması”) eğlence unsurunu barındırırken en son aktif güvenlik ve bağlantı teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

İlk olarak 1989 yılında piyasaya sürülen MX-5, uygun fiyatlı hafif spor otomobil pazarını anında canlandırdı. 26 yıldan beri kazandığı 200 ödülün ardından efsane halen güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Toplam satış adetleri 1 milyon araca yaklaşırken Mazda, tüm zamanların en çok satan iki kişilik spor otomobili alanında Guinness Dünya Rekorunu elinde bulunduruyor.

Mazda’nın en son modeli Yepyeni Mazda CX-3’de fuarın bir diğer önemli yıldızı olacak. KODO tasarımının en zengin tekrarı niteliğinde olan Yepyeni Mazda CX-3, MZD Connect ve tüm güvenlik özelliklerine sahip. Güç aktarım mekanizması olarak AWD, FWD, Benzin, Dizel, manüel ve otomatik vites seçenekleri içerisinde 1.5 motor, dizel, otomatik ve 4x4 seçeneklerine sahip versiyonu otomobil severler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile yenilikçi ve ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. SKYACTIV Teknolojileri sayesinde, otomobilin olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerleri sunuluyor. Yenilikçi MZD-Connect ile tüm müzik, telefon, uydu navigasyon ve otomobil ayarlarının kontrolü parmaklarınızın ucunda yer alıyor.

Yıldız modellerimiz Yepyeni Mazda CX-3 ve Yeni Mazda MX-5’in yanısıra Mazda ustalığının ve teknik uzmanlığının en iyi öğelerine sahip gelişmiş teknoloji ve olağanüstü yakıt ekonomisi sunan sedan modelimiz Mazda6 2015 ve Mazda’nın SUV sınıfındaki beğenilen aracı Mazda CX-5 2015’de fuarda sergilenen diğer önemli modellerimiz olacak. Mazda3 ile beraber SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ve KODO tasarımının potansiyelinden tam olarak yararlanan bütün yeni nesil modellerimiz, “sürüş keyfini” yeni bir seviyeye taşımayı amaçlıyor.

Mazda, Türkiye’de sergileyeceği modelleri Yepyeni Mazda CX-3, Mazda’nın yeni roadsterı MX-5, son teknolojiye sahip atletik sedanı 2015 Mazda6, SUV segmentinde fark yaratan modeli 2015 Mazda CX-5 ve Mazda’nın en çok satan modeli Mazda3 ile Auto Show’da Japon mühendisliğinin eşsiz örneklerini sunacak.

makale yi okumak için buraya tıklayın
    • MazdaClubTR
      Yazan: MazdaClubTR
      Geçtiğimiz günlerde Barselona’da gerçekleştirilen ve MazdaClubTR'nin de katıldığı etkinlikte Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul ve Mazda Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Jeffrey H. Guyton önemli açıklamalar yaptı..

Mazda CX-3'ün Türkiye'de Mazda'ya yeni müşteriler kazandırmasını beklediğini belirten Yurdakul, 2015 için de iddialı açıklamalarda bulundu.Geçen sene Kasım ayında Los Angeles Otomobil Fuarı’nda dünya çapında görücüye çıktıktan sonra geçtiğimiz haftalarda Cenevre Otomobil Fuarı’nda tekrar dikkatleri çeken Mazda’nın ilk küçük SUV’si Yepyeni CX-3 heyecanla bekleniyor. Model, Türkiye’de ise ilk defa Mayıs ayında İstanbul Autoshow’da Türk otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

Geçtiğimiz günlerde Barselona’da gerçekleşen etkinlikte Mazda CX-3 ile ilgili bilgi veren Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul ;

"Mazda CX-3 SKYACTIV Teknolojileri ile donatılmış en yeni modelimiz. KODO tasarımının en son ve en zengin tekrarı niteliğinde olan CX-3, MZD Connect ve tüm güvenlik özelliklerine sahip. Güç aktarım mekanizması olarak AWD, FWD, Benzin, Dizel, manüel ve otomatik vites seçenekleri mevcut. Bunlar içinde markamıza çekmeye çalıştığımız hedef kitlenin en çok talep ettiği 1.5 motor, dizel, otomatik ve 4x4 seçeneklerine sahip versiyonun Mazda’ya oldukça fazla yeni müşteri kazandırmasını bekliyoruz. Mazda CX-3 Türkiye’de ilk defa İstanbul Autoshow’da görücüye çıkacak. Bu süreç içerisinde ön siparişleri almaya başladık. Yeni modellerin büyük oranda ilgi görmesiyle 2015 yılı, Mazda’nın Türkiye’de de en güçlü dönemlerinden biri olacaktır.” dedi.

Daha sonra toplantıda konuşan Mazda Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Jeffrey H. Guyton;

“CX-3’ün bu kısa sürede bu kadar yoğun ilgi görmesi bizi oldukça mutlu etti. CX-3 dünyada, ama özellikle de Avrupa’da bizim için çok önemli bir model olacak. Avrupa’nın en hızlı büyüyen bu segmentinde hali hazırda önemli bir patlama yaşanıyor. Segment, 2013 ile karşılaştırıldığında 2014 yılında %56 oranında büyüdü. Araştırmacılar bu segmentteki hızlı büyümenin devam edeceğini ve 2017 sonunda 810,000 adete ulaşacağını tahmin ediyor. Bu segmentin, kendi boyutlarında CD Premium dışı segmenti bu sene sonuna kadar aşacağı tahmin ediliyor. Küresel bazda CX-3 üretimimiz 150,000 adet olarak planlandı. Bunun 38,000 adeti Avrupa’ya getirilecek ve böylece hem iş hacmimizin artmasına hem de markamızı geliştirmemize yardımcı olacaktır.” dedi.

Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile yenilikçi ve ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. SKYACTIV Teknolojileri sayesinde, otomobilin olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerleri sunuluyor. Kendinizi otomobille bir hissetmenizi sağlayan sağlayan ideal sürüş konumu, direksiyon hakimiyeti ve kontrolü dikkat çekiyor. Yenilikçi MZD-Connect ile tüm müzik, telefon, uydu navigasyon ve otomobil ayarlarının kontrolü parmaklarınızın ucunda yer alıyor.

makale yi okumak için buraya tıklayın

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.