Jump to content

2. Nesil Mazda 3 F1 Tipi Vites Değişimi (Shift Paddle)

yed
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

direksiyon derisi değiştirmek yerine direksiyonu F1 direksiyona dönüştürmek desem :)  paylaşayım dedim ama bi türlü görsel yükleyemedim yeni arayüzden mi bilemedim..

bu arada forumun yeni hali de hayırlı olsun herkese emeği geçenlere teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar özetle internetten getirttiğim çıkma bir f1 direksiyonunu serviste monte ettirdim ve manuel vitesteyken f1 kullanımı gerçekleştirebiliyor

Link paylaşabilir misin ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direksiyon saati de değiştirildi ve sonrasında direksiyon tuşları ile manuel vites arasında küçük bir adaptasyon bağlantısı ilave edildi sonuç pozitif ;-)

Neticede Türkiye'de bu modelde yalnızca 4 ileri vitesli seçeneğimiz vardı ama yurtdışında f1 modelleri daha fazla vites sayısına sahipler, hayal ederseniz manuel modda seri sürüşü çok sevenler için eller direksiyonda iken aynı Sürüş tarzını devam ettirebileceğimiz manasına geliyor..

Sakin sürüşle D modunda sürenler için varlığı ve yokluğu arasında pek fark olmayacaktır belkide ihtiyaç duyulmayacaktır diye düşünmekteyim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direksiyon saati de değiştirildi ve sonrasında direksiyon tuşları ile manuel vites arasında küçük bir adaptasyon bağlantısı ilave edildi sonuç pozitif ;-)

Neticede Türkiye'de bu modelde yalnızca 4 ileri vitesli seçeneğimiz vardı ama yurtdışında f1 modelleri daha fazla vites sayısına sahipler, hayal ederseniz manuel modda seri sürüşü çok sevenler için eller direksiyonda iken aynı Sürüş tarzını devam ettirebileceğimiz manasına geliyor..

Sakin sürüşle D modunda sürenler için varlığı ve yokluğu arasında pek fark olmayacaktır belkide ihtiyaç duyulmayacaktır diye düşünmekteyim..

Ben farklı araçları ve Yeni Mazda 3 ü de kullandım. Benim için gerekli bir ihtiyaç olurdu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konu aslında bir ilk ve çok ilgi çekici. Ama paylaşım olarak biraz detaylandırmamız gerekiyor sanırım. 

Ben de heves ettim şimdi, taktırayım diyorum ama manuel vites :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konu aslında bir ilk ve çok ilgi çekici. Ama paylaşım olarak biraz detaylandırmamız gerekiyor sanırım.

Her türlü detay sorunuz için cevaplamaya çalışacağım arkadaşlar

Direksiyon saatinden kasıt nedir ? Direksiyon simidi mi kasdediliyor ?

Springclock yada clock Spring

Ülkemizde de direksiyon srs saati veya direksiyon zembereği diye de tabir edilmekte olan bir parçadır

Hava yastığı kablolarının ve direksiyon üzerindeki tüm komut ve ayar tuşlarının kablo ve Elektriksel iletimini sağlayan bir parçadır görselini de ayrıca paylaşacağım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Her türlü detay sorunuz için cevaplamaya çalışacağım arkadaşlar

Springclock yada clock Spring

Ülkemizde de direksiyon srs saati veya direksiyon zembereği diye de tabir edilmekte olan bir parçadır

Hava yastığı kablolarının ve direksiyon üzerindeki tüm komut ve ayar tuşlarının kablo ve Elektriksel iletimini sağlayan bir parçadır görselini de ayrıca paylaşacağım..

bende istiyorum sana kaça yaptılar:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

attachicon.gifmazda3hb2010f1.jpg

Günaydınn..

herkese güzel bir hafta başlangıcı diliyorum...

geçen hafta ekleyemediğimiz eklentimi sizlerle paylaşmak istiyorum

abi merhaba .. araca orjinal direksiyon üstündeki sol kısımdaki bluetooth kitini nasıl taktığı konusunda fikirlerini bizimle paylaşır mısın ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi merhaba .. araca orjinal direksiyon üstündeki sol kısımdaki bluetooth kitini nasıl taktığı konusunda fikirlerini bizimle paylaşır mısın ?

Direksiyona sanırım birşey takmamış, komple direksiyonu değiştirmiş. Ona bakarsan navigasyon tuşu da var direksiyon üzerinde.

Muhtemelen hala Mute görevinde çalışıyordur o tuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direksiyona sanırım birşey takmamış, komple direksiyonu değiştirmiş. Ona bakarsan navigasyon tuşu da var direksiyon üzerinde.

Muhtemelen hala Mute görevinde çalışıyordur o tuş.

Emrah abi peki sadece bluetooth istesek orjinalinki gibi onu nasıl temin ederiz . 90.yıl larda mesela var o direksiyonu bizim kasalara taksak olur mu ki ? müzik sistemiyle ilgili bağlantısı yok mudur ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...