burakdu

SKYACTIV 1.5 Dizel Mazda 2 Test ve İzlenimler

Zannediyorum SKYACTIV Mazda2'yi Türkiye'den ilk test edenlerdensiniz. Keşke aracı siz kullansaydınız :) Verdiğiniz bilgiler, araç hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere çok yardımcı olacak nitelikte, teşekkürler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar Burak, özlettin kendini , Sanırım aracı Japonya'da test ettin, yanlış anlamadım değil mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar.. Evet biraz uzak kalmıştım ama faydalı bilgilerle döneyim dedim:) Evet aracı Japonya'da test ettim,trafik farklı yönde aktığı için maalesef kullanamadım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk aldığımız bilgilere göre bu araç şimdilik Türkiye'ye gelmeyecek ama zaman ve talepler bu durumu değiştirebilir. Sanırım Mazda bu aracın biraz daha yüksek ve daha çok talep göreceğini tahmin ettiği versionu olan Mazda CX-3 ü getirmeyi tercih edecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Özellikle Cx 3 nasıl olabilir diye gittim teste açıkçası.. Mazda 2 çok ilgi alanımda değil ancak araç birçok açıdan Cx 3 için ipuçları verdi.. Cx 3 konusunda kafamda asıl soru işareti kabindeki arka alan oldu! Umarım biraz daha geniştir.. Yoksa motor,şanzuman,sürüş keyfi segmentinde kafaya oynar..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgilendirme ve gözlemleriniz için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi ince bir detaya değinmek istiyorum. Yeni Mazda2'de sürücünün bacak rahatlığını sağlayabilmek için bir önceki modelden farklı aşağıdaki çalışma yapılmış. Bunda ne var, basit bir düzenleme demeyin çünkü kompakt bir otomobilin sunduğu ölçülerde bunu başarmak çok zor. Sürücünün uzun yollarda pedalların yerlerinden dolayı, bacak rahatsızlığını minimize edebilmek için, Mazda eski modele göre çamurluğu ve dolayısıyla tekerleri de 80 mm öne almak zorunda kalmış.

10981987_840541202654629_272565953294284

CemG, mersinden_ersin ve burakdu bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni Mazda 2 yi Türkiye ye getirmemekle hata yapıyorlar.

Ben şahsen yenisini almak isterdim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• MazdaClubTR
      Yazan: MazdaClubTR
      Mazda, 22-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında TÜYAP'ta gerçekleştirilecek Istanbul AutoShow'da gövde gösterisine hazırlanıyor.

.Mazda Türkiye yetkililerinden aldığımız bilgiye göre Mazda bu fuarda üçü Türkiye'de ilk defa olmak üzere 6 araç sergileyecek.

Yeni Mazda CX-3, Yeni Mazda MX-5 , Yeni Mazda2, 2015 Mazda6 , 2015 Mazda CX-5, Mazda3 olacağı bildirilen araçların içerisinde en çok ilginin Mazda MX-5 ve Mazda CX-3 e gösterileceğini tahmin etmek zor değil.

Satışa sürülmesi şimdilik planlanmayan Yeni Mazda2'nin ise sadece fuarda sergilenmek için getirtileceği bildirildi.

makale yi okumak için buraya tıklayın

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.