Burak

Makale : Mazda 3 - Route 3 : Son Sınav

Süper..

Teşekkürler Mazda.. Ürettiği otomobilleri bu kadar önemseyen, sorunsuzluk bilinci yerleşmiş başka bir firma daha yoktur herhalde.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Japonları bu yüzden seviyorum.Sorunsuzluk ön planda..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

"Alırsın satamazsın" diyenlere inat "Alacağım ama satmak için değil!" cevabına layık olduğunu bir kere daha gösterdi Mazda :)

Paylaşım için teşekkürler..

moretimetokill, rockhount ve Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir test olmuş Mazda markasının başarılarının devamını diliyorum. 

M.E.G bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Adamların işini ne kadar iyi yaptığının, sırf ticari kaygılarla müşteri söğüşlemek yerine bu işe gönül verdiklerinin bir göstergesi daha, tebrikler...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

     Makaleyi keyifle okudum ve memnun oldum, kullandığım 1991 model Mazdayı bile aynen bu teste soksam gene ayrıldığım yerdeki haliyle dönerdim herhalde, arabamın  kalitesine o kadar güveniyorum. :D Kalite ve müşteri memnuniyetine önem veren marka budur işte tebrikler vede teşekürler Mazda.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

bu makale ve yapılan inceleme, herkesin neden burada olduğunu, neden bu aracı, markayı seçtiğini ve haklılığını bir kez daha gözlerimizin önüne seriyor.  

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Mazda yöneticileride keşke mazdaseverler kadar mazdayı sevse,düşünse....Mazda3 gibi bir arabaya 3 ay sonraya gün veriyorlar...Bayilere gidiyorsunuz,araba yok görmek için bile..Olanlarda 1-2 renk...En üst donanımı istersiniz,az var,renk problem...Satabilecekleri adedin üçte birini satıyorlar...Sonra az olduğundan bazı bayilerin fark istediklerini okuyorum...Bilmem doğrumu ??..
CX3 gibi harika bir model ve motor tercihi çıkardılar...1.5 motor+dizel+4*4......3 fiyatına vede adetli getirip satarlarsa mazda eski günlerine doğru dönüş yapar...Artı birde lansman fiyatı,kampanya yaparlarsa PATLAMA yapar...
CX5 ve 6'yada koysunlar 1.6 motoru,25.000 ucuza satarlar...Vergi avantajıda cabası...Kimse o kasaları çekmez demesin...Herkes hız ve sürat peşinde değil...Bu günkü rakkamları (satış) 10'a katlarlar...Ha umurlarındamı yönetimin ,bence değil  !...

Gökhan, NoooFearrrr ve Bikes44 bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

bncede o motor ve sanzuman kombınasyonunu mx5 dahil tüm mazda modellerine koysa suankinden cok satar ama o koysa işlemi sandığımız kadar basit değil bnce yani mantık olarak o motru cıkar diğerini koy olmuyor.aracın ağırlık merkezi tüm elektronık sistemleri kaput altında motor için ayrılan alan yakıt sistemleri herseyi değişiyor buda aynı aracı yenıden tasarlamak gibi maliyetli oluyor.kaldıkı mazdanın en büyük pazarı asya ve amerıka.orlardada dizel pazarı olusmadı henüz.bnce cx3 dizel motor o pazarlardada rağbet görürse diğer modellerdede dizel bekleme sansımız olabilir.turbosuz dizelinde asya ve amerıka pazarında işi zor ama hadi hayırlısı umarım başarılı olurlarda turbolu dizellerle fln görürüz mazdayı

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Farkı yaşayan bilir..Ayrıcalıklı hissediyor insan....

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bir hafta oldu Mazda 3 alalı. Almadan önce bu yazıyı okumamıştım. Bu yazıyı okuduktan sonra nekadar doğru bir karar verdimi tekrar anladım. Çünkü bundan önceki aracım Alfa 147 di ve arızalarından,sorunlarından vb... usanmıştım. Bırakın hızlanması biraz yavaş olsun ama bana kontagını çevirdiğimde güven veren bir arabam olsun diyorsanız Mazda tam aradığınız marka olacaktır.

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • emregc
   Yazan: emregc
   Yeni Mazda3, Hiroşima'dan Frankfurt'a, 15.000 km'lik alışılmışa meydan okuyan yolculuğuna başlıyor.

   Sürüş deneyimini doruğa çıkartıyoruz. Sekiz yepyeni Mazda3, 30 gün boyunca iki kıta, beş ülke ve 30’u aşkın kenti ziyaret ederek toplam 15.000 kilometre yol kat edecek. Bu macera, lojistik ve insani zorlukları ufku genişleten kültürel deneyimlerle birleştiriyor.

   Japonya’da doğduğumuz kentten Almanya’daki Avrupa evimize yapacağımız bu yolculuk bizim için çok sembolik bir anlam taşıyor. Bu yolu daha önce iki kez kat ettik: 1977’de ve 1990’da.

   Şimdi ise yeni Mazda3’te alışılmışa meydan okuyoruz, çünkü böylesine farklı ve sıra dışı arazi koşullarında bir hatchback ile böylesine yoğun bir yolculuk gerçekleştirmenin nasıl bir his olduğunu hatırlamak istiyoruz.

   Aynı zamanda, bir avuç insanın yaşadığı izole köylerden milyonlara ev sahipliği yapan modern şehirlere kadar, büyüleyici yerel toplumlarla bir araya gelmek ve onların tarihçelerini öğrenmek istiyoruz.

   Sibirya’nın uçsuz bucaksız düzlüklerinden Rusya’nın sarp dağ geçitlerine. Dünyanın en büyük tatlı su gölü olan Baykal Gölü’nden dünyanın en büyük ekosistemi olan geniş taygaya (ormanlara). Kalelerden doğal harikalara, UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilen yerleri keşfedeceğiz.

   Son olarak da, Belarus, Polonya ve Almanya’dan otomobilimizle geçerek nihai varış noktamız olan Frankfurt’a geleceğiz.


   http://www.youtube.com/watch?v=RbnGvUoB7pA

   1. Etap: Vladivostok -  Blagoveshchensk
Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.