Jump to content

Mazda3 Lastik Basınç Sensörünün Sibobu Kırıldı

toronaga77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba hafta sonu lastikleri değiştirirken lastiğin subabı kırıldı.benzer olay başına gelen var mıdır?yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba hafta sonu lastikleri değiştirirken lastiğin subabı kırıldı.benzer olay başına gelen var mıdır?yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla..

Benzer bir olay bir kaç üyemizin daha başına gelmişti. Aşağıdaki linkte konuyu bulabilirsin Gökhan ama bildiğim kadarı ile servisten yenisini almak dışında çok da bir seçeneğimiz yok.

http://www.mazdaclubtr.com/topic/11781-mazda3-lastik-basınç-sensörü/page-4#entry482906

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 tane kırdım :( yenisini alacaksınız maalesef. Hava basarken hava ucunun düz basılmaması, esnetilmesi kırılma sebebi bilginiz olsun. Hava basarken dikkat edin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde başıma gelmişti. Lastikçi metal kapak takmış oda oksitlenmişti açmaya çalışınca kırıldı. Servisten yeni almak dışında çözüm yok takım halinde satılıyor ama servislerde tek de bulunuyor. Bu arada aklınızda olsun kesinlikle metal kapak taktırmayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 10 ay sonra ...

Merhaba arkadaşlar lastige hava basarken sipopun ucu kırırdı lastıgın havası tamamen indi lastıkcı sensorun de degişmesi gerektigini soyledı ucu kırırmıştı tamır yamırmıyomus  cıkma var aynı marka ama aynı model olmayan bir sensor taktı ikaz lambası soner dedı makıneye taktı ikaz lambası sondu ama bir sure sonra tekrar yandı lastıklere tekrar hava bastım ama ikaz lambası yanıyor ne yapmam gerekiyor. Daha önce boyle bir olay başına gelen arkdas varsa yardımcı olabılırmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik havaları doğruysa, En fazla 10km sürünce söner. Sönmüyorsa ya sensör yanlıştır, ya pc den kalibrasyonu yanlış yapılmıştır yada lastik sönüktür...

Orjinalden şaşmayın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

607 de böyle bir problem yaşamıştım. Lastik değiştirirken sensörü kırmışlardı. Orjinal olanını getirtmiştim. Takınca çalışmadı tabi. Kalibrasyonu gerekliydi. Kalibrasyon yapıldıktan sonra yenisi dahil sağlam olan diğer üç sensör de  göstermemeye başlamıştı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.12.2014 at 17:59, Fotifoti :

2 tane kırdım :( yenisini alacaksınız maalesef. Hava basarken hava ucunun düz basılmaması, esnetilmesi kırılma sebebi bilginiz olsun. Hava basarken dikkat edin

Başka bir yerden cıkma aldım olurmu uyarmı araca

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Benimde başıma geldi malesef. Gecen sene kışlıkları taktırırken lastikçi kırdı. (Bide dalga geçer gibi bunu zaten yapıştırmışlar önce diyor) 220 tl ye almıştım ankarada yetkili servisten.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bende de 2012 Mazda 3 var. Benim de kapak oksitlenmiş bende açmaya çalışırken kırıldı, ama sensör sağlam. İnternette kia hyundai markalarıyla bizim uçlar ayni. Yanı sadece Sibop kısmı ayni, eğer satıcıyı ikna ederseniz sadece o ucu alabilirsiniz. Ben 50 liraya aldım sadece ucunu. Geçenlerde birini daha kırdım. Serviste komple satılıyor 170lira civarı. Yine bi Cikma falan bulursam sadece ucunu 50 liraya bulurum. Ve akıllandım bir daha metal sibop kapağı takmicam. Ayrıca, kendi orijinal sensörünü taktığınız zaman max. On km de sönmesi lazim. Yenisini takarsanız bilgisayardan aracı tanıtmanız gerekiyor bilginiz olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyler buldum, n11 de tanesi 30 liraya satılıyor sadece sibop kısmı. 4 tanesi 109lira diyor. Alacak arkadaşlara resim attım. Ekte.ac4acb7c05efb02153596957b9b96ef4.jpg

Başka bir yerden cıkma aldım olurmu uyarmı araca

Sadece sibop kısmını alırsanız sorun yok. [emoji1303]

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Bunlar 2 çeşit, sensöre göre almakta fayda var. Konuyla ilgili bilgileri aşağıdaki linkte paylaşmıştık daha önce ;

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
07.01.2017 at 17:00, Emreerel35 :

Beyler buldum, n11 de tanesi 30 liraya satılıyor sadece sibop kısmı. 4 tanesi 109lira diyor. Alacak arkadaşlara resim attım. Ekte.ac4acb7c05efb02153596957b9b96ef4.jpg

Sadece sibop kısmını alırsanız sorun yok. emoji1303.png

emre sen bu şekilde mi değiştirdin sorun çözülüyormu? benimde sensör çalışıyor ama siboptan çok ada olsa hava kaçağı var 20 günde bir sensör yanıyor havayı kontrol etmek zorunda kalıyorum 3-4 bar düşük çıkıyor sibobu değiştirirsem sorun çözülürmü?2011 öncesi ve sonrası kullanılan sensörlerde farklı sanırım bu aldığın uydumu senin sensöre?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ben olayı cozdum. Kusura bakma Yen'i girebildim foruma. Ben 2 tane aldım bir tanesi yedek. Sana tavsiyem iyi bir lastikçiye git. Ben biraz acemi olanına denk geldim, olayı bilmesem sensörü kıracaktı nerdeyse. Bu ürün bizim siboplara uyuyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Emreerel35 :

Evet ben olayı cozdum. Kusura bakma Yen'i girebildim foruma. Ben 2 tane aldım bir tanesi yedek. Sana tavsiyem iyi bir lastikçiye git. Ben biraz acemi olanına denk geldim, olayı bilmesem sensörü kıracaktı nerdeyse. Bu ürün bizim siboplara uyuyor. 

Evet bencede işini iyi yapan bir lastikçiye gidin . Ben lastikleri değişmeden önce M.E.G arkadaşımın tavsiyesi üzerine işinin ehli bir lastikçiye gittim çokta memnun kaldım. Ben söylemeden sensörlü olduğunu anladı. Yani sen demeden sensörü anladı . ☺

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• alper34
      Yazan: alper34
      Merhaba. Lastik basıncını kontrol edin uyarısını kaldıramıyorum. Dün itibariyle lastiklerin basıncını kontrol et diye sesli ve görsel uyarı çıktı ekranda (motoru her çalıştırdığımda gelmekte) dört lastiğe de 32 birim havayı bastım ama uzun süre geçmesine rağmen devam ediyor. Kış geldiğinden basınçları değişti muhtemelen, 35 civarıydı lastikler, havayı düşürdüm. Neyi yanlış yapıyorum?

Mazda 3 Skyactiv sedan.
    • emreir02
      Yazan: emreir02
      Arkadaslar iyi aksamlar,
      dün aksam aracımın sag arka lastigine vida girmis oldugundan dolayı havasının indigini fark ettim ve petrolde hava vurmaya basladım,patlak olan lastige vurduktan sonra diger lastikleride kontrol amaclı vurmaya basladım, sol arka lastige geldigimde ben hava vurmak icin bastıkca tekere hava dolacagına hava bosaldı,hava makinesini cektim tekrar bastım normalde 32 olan teker havası 29 a düsmüstü, tekrar hava basmak icin cihazı 2. kez siboba götürdüm bu sefer hava 26 ya düştü ve siboptan mil gibi birsey fırladı lastik havası kaldı 0 )) bulundugum sehirde yetkili servis olmadıgı icin bugundetaylı bilgi alamadım e bisiklet tekeri gibi olan stepne ile dolastım:))),1-2 özel servisle telefonda görüstüm yetkili servisten lastik basınc sensörü almam gerektigini söylediler,herhangi bir lastikci sadece sibobu degiştirse sensör calısmazmı, bu olaydan dolayı basınc sensörünün degismesine gerek varmı? yani bildigim kadarıyla basınc sensörü janta yapısık bi aparat ve sibopla baglantısı olan bi aparat, sadece sibop degisimi degilde bu sistemin komplemi degismesi gerekiyor? ve bu olayın  garantiye girip girmeme konusunda fikri olan varmı?? Fikri olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim iyi aksamlar....
  • Yeni Oluştur...