aydemir

2011 Model Mazda3 Alıyorum

selamlar arkadaşlar, konu açarak yanlış mı yapıyorum bilmiyorum ancak 2-3 gün içerisinde aracı alıp almayacağıma karar vermem gerekiyor tecrübeli arkadaşların yorumlarını alabilirsem sevinirim.

2011 model impressive otomatik 45000 km de araç buldum, plaka sorgusunda 475 lira kayıt çıktı sadece sahibi de lokal boya olduğunu söyledi zaten. bunun dışında sağ ön çamurlukta hafif bir ezilme olmuş kasım 2014'te yaşanan bir kazada bunu da aracı satacağı için bilerek yaptırmamış alan kişinin görmesi açısından.

araçta ayrıca zavoli marka tüp varmış, bundan önceki sahibi 35000km de taktırmış ama şu anki sahibi tüpü çıkararark benzinli kullanmış.

yetkili mazda servisinde ekspertize soktuk problem çıkmadı. 10000 bakımı yaptırılmamış sanırım sadece, onu yaptırmak için bıraktık. sol çamurluktaki hasarı da sahibi yaptırıp da verecek ayrıca tüpünü de taktıracak.fiyat olarak 42bin de anlaştık.

araç temiz ve uygun göründü benim gözüme ama bilenlerin tavsiyesini almak isterim. ayrıca kafama takılan da tüpün çıkarılıp kullanılmamış olması, bunun tekrar taktırılması sırasında sorun çıkar mı? Ben Ankara'da ikamet ettiğim için aracı uzun süre test etme imkanım yok, tüp bana sonradan problem çıkartabilir mi?

çok uzun yazdım ama ilk aracı alıyorum o yüzden biraz detaylı anlatmak istedim derdimi kusura bakmayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

selamlar arkadaşlar, konu açarak yanlış mı yapıyorum bilmiyorum ancak 2-3 gün içerisinde aracı alıp almayacağıma karar vermem gerekiyor tecrübeli arkadaşların yorumlarını alabilirsem sevinirim.

2011 model impressive otomatik 45000 km de araç buldum, plaka sorgusunda 475 lira kayıt çıktı sadece sahibi de lokal boya olduğunu söyledi zaten. bunun dışında sağ ön çamurlukta hafif bir ezilme olmuş kasım 2014'te yaşanan bir kazada bunu da aracı satacağı için bilerek yaptırmamış alan kişinin görmesi açısından.

araçta ayrıca zavoli marka tüp varmış, bundan önceki sahibi 35000km de taktırmış ama şu anki sahibi tüpü çıkararark benzinli kullanmış.

yetkili mazda servisinde ekspertize soktuk problem çıkmadı. 10000 bakımı yaptırılmamış sanırım sadece, onu yaptırmak için bıraktık. sol çamurluktaki hasarı da sahibi yaptırıp da verecek ayrıca tüpünü de taktıracak.fiyat olarak 42bin de anlaştık.

araç temiz ve uygun göründü benim gözüme ama bilenlerin tavsiyesini almak isterim. ayrıca kafama takılan da tüpün çıkarılıp kullanılmamış olması, bunun tekrar taktırılması sırasında sorun çıkar mı? Ben Ankara'da ikamet ettiğim için aracı uzun süre test etme imkanım yok, tüp bana sonradan problem çıkartabilir mi?

çok uzun yazdım ama ilk aracı alıyorum o yüzden biraz detaylı anlatmak istedim derdimi kusura bakmayın.

Öncelikle hayrlı olsun...

Fiyat normal... Ne düşük ne de pahalı...

LPG ile ilgili bir sorununuzun olacağını düşünmüyorum ancak yetkili servise bir sorun...Ayrıca LPG sisteminde en önemlisi işçilik kısmı.. 

Bir de aldığınız araç gerçekten çok kıymetli..Bunu yakın zamanda çevrenizdeki insanların bakışları ve yorumlarından hissedeceksiniz...

İstediğiniz bir Mazda ise kolay bulunmuyor.... Bugün Ümraniye araba pazarını dolaştım.1 tane bile Mazda,Subaru yoktu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim cevabınız için, ilanlarda fiyatı hep 45 ve üzeri gördüğüm için bana uyguna alıyorum gibi gelmişti. ama ederinde alıyorsam o da iyi zaten :) lpg önceden takılmış zaten sonra kullanan kişi söktüğü için sadece gerekli bağlantıları yapılacak diye düşünüyorum. bununla ilgili yapılabilecek bir şey yoktur sanırım değil mi?işçilik konusunda yani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlı olsun. 475 tl lik hasar kaydı ve çamurluktaki ezilmeler hiç problem değil.

Serviste sıkıntı çıkmadı ise gönül rahatlığıyla al derim. Otomatik şanzımanda sıkıntı yaşamazsın. Çoğu 2.el otomatiklerde alırken yaşayacağın Acabaların hiçbirini yaşamazsın merak etme. Benzinle Ankara içi canını yakar. Ama yılda 10bin km den az kullanıcağım diyorsan benzinli de kullanabilirsin. Malum yakıt fiyatları da düştü iyice. Satıcı tüpü taktırsın durumuna göre kullanırsın. Yalnız Mazda motorlarında LPG uyumsuzluğu var belirli bir km tüp kullanımı sonrası 50bin-80bin arası genelde, motor rectefiye ediliyor. 1500 ile max 2000 bin tl ye yaptırılabiliyor. Ama çok km yapan biri isen o parayı fazlasıyla çıkarıyorsun zaten.

Bence fiyat idare eder. 40 bine olsaymış süper derdim ama herşeyin bir fiyatı var işte. Netice de 4 yıllık 45 binde otomatik bir araç için gayet iyi bir fiyat. Hele ki Mazda . Tekrardan hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer servis kompresyon testi de yaptı ve sorun yok dedi ise için rahat olsun

Kompresyon testi aracın sübaplarında bir kaçak var mı onu test eder. Yukarıda belirtildiği gibi LPG uyumsuzluğu kendini burada gösteriyor

Eğer değerler normal ise o aşamaya daha uzun zaman gelmezsin demektir

terrarin bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cok tesekkur ederim, ben izmirde olmadigim icin su anda tam olarak nelere bakildi bilmiyorum.bu gun servisi arayacaktim zaten sizden bunu ogrendigim iyi oldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.