cgdszngn

2009 Mazda6 Alınır mı?

öncelikle herkese iyi sohbetler dilerim,

ismim Çağdaş,

Bankacıyım,

kısa süre önce aracımı sattım ve bir mazda almayı düşünüyorum,

bu nedenle öncelikle bu güzel site aracılığıyla sizlerden bilgi almak istedim,

şimdiden destek ve görüşleriniz için teşekkür ederim,

niyetim 2014 skyactiv mazda almak iken 2009 model bir mazda 6 nın keseme daha uygun gelmesi nedeniyle fikrinizi almak istedim,

aracın ilanına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

http://www.sahibinde...181945406/detay

sorularım;

1. Yılda 30.000km yapan biri olarak lpg li kullanmam kesinlikle gerekli, Araç şuanda 98.000km de LPG takılması durumunda motor sorunları yaşama ihtimalim nedir?
  2. 98.000km yol yapmış bir araç yorgunmudur?
  3. mazda 6 da dikkat etmem gereken bir kronik rahatsızlık varmıdır?
  4. LPG kiti tavsiyeniz nedir?
  5. sizce alıp rahatlıkla 2-3 yıl kullanılacak bir araçmıdır?

görüşlerinizi rica ederim.Syg.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yılda 30000 km yapan biri için önerim her zaman dizel motorlu bir araçtır. Yukarıda bahsettiğiniz araç, satıcının da bahsettiği sorundan başka bir şey yaşamamışsa; iyi bir ekspertizden sonra tabii alınabilir.

LPG ile Mazda6 kullanan üyelerimiz var, onların yorumları daha aydınlatıcı olacaktır. Çok fazla problem yaşayan yok gibi.

cgdszngn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

öncelikle herkese iyi sohbetler dilerim,

ismim Çağdaş,

Bankacıyım,

kısa süre önce aracımı sattım ve bir mazda almayı düşünüyorum,

bu nedenle öncelikle bu güzel site aracılığıyla sizlerden bilgi almak istedim,

şimdiden destek ve görüşleriniz için teşekkür ederim,

niyetim 2014 skyactiv mazda almak iken 2009 model bir mazda 6 nın keseme daha uygun gelmesi nedeniyle fikrinizi almak istedim,

aracın ilanına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

http://www.sahibinde...181945406/detay

sorularım;

1. Yılda 30.000km yapan biri olarak lpg li kullanmam kesinlikle gerekli, Araç şuanda 98.000km de LPG takılması durumunda motor sorunları yaşama ihtimalim nedir?
  2. 98.000km yol yapmış bir araç yorgunmudur?
  3. mazda 6 da dikkat etmem gereken bir kronik rahatsızlık varmıdır?
  4. LPG kiti tavsiyeniz nedir?
  5. sizce alıp rahatlıkla 2-3 yıl kullanılacak bir araçmıdır?

görüşlerinizi rica ederim.Syg.

merhaba 2009 mazda 6 kesinlikle tavsiye ederim.çok rahat konforlu ve güvenli bir üst sınıf d sınıfı araçtır.bu özelliklerle fiyatı gayet uygundur.98.000 km mazda araçlar için eğer öncesinden lpg takılmamış ise yorgun değildir.düzenli bakımla 400.000 km civarı gider(lpg yok ise).Mazdalara genelde prince marka lpg tavsiye ediyorlar tahminim.lpg yakıtı tabiatı gereği benzin gibi yüksek kaloriye sahip olmadığı için motor biraz daha yüksek devirde kullanılır.bu da sıvı yakıtlar için üretilen araçlarda ilerlemiş kilometrelerde  bazı sorunlar açabilir.subaplar ve subap yatakları kapakları arızası gibi bunlar bütün araçlarda gözükür  sadece mazdaya özel sorun değildir.kronik sorunları azdır düşük masraflıdır örneğin lastik basınç sensörüne çok dikkat etmek gerekir( 1 sensör 160 tl) lastik değişimi ve hava basmadakırılabilir....bagaj kapağındaki siyah düğme zamanla işlevini yitirir değişir 60 tl.2009 mazda 6   98.000 km çok rahat uzun yıllar kullanırsınız.yılda 30.000 km den 10 yıl gider bence 2-3 yıl vız gelir mazdaya.

cgdszngn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu fiyata bu arabalar türkiye'de diğer markaları düşününce akıl alır gibi değil. bu donanımla hem de. acaba ufaktan bi üç mü baksam şöyle 2012 dizel falan derken bunları görünce insan bi tuhaf oluyor. şimdi bu sınıf ve donanımda vw baksan iki katını isterler neredeyse..

bi de çok güzeller kesinlikle..

cgdszngn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda 6 şöyle bi içimi kıpırdattığı için bi inceliim dedim de burada talihsiz bi şekilde yan airbagler açılmamış??

bi de bi dönemler bmw sanki bu testlerden düşük notlar aliyormuş gibi bir hava yaratılıyordu, sanırım en başarılısı 3 serisi.

cgdszngn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba 2009 mazda 6 kesinlikle tavsiye ederim.çok rahat konforlu ve güvenli bir üst sınıf d sınıfı araçtır.bu özelliklerle fiyatı gayet uygundur.98.000 km mazda araçlar için eğer öncesinden lpg takılmamış ise yorgun değildir.düzenli bakımla 400.000 km civarı gider(lpg yok ise).Mazdalara genelde prince marka lpg tavsiye ediyorlar tahminim.lpg yakıtı tabiatı gereği benzin gibi yüksek kaloriye sahip olmadığı için motor biraz daha yüksek devirde kullanılır.bu da sıvı yakıtlar için üretilen araçlarda ilerlemiş kilometrelerde  bazı sorunlar açabilir.subaplar ve subap yatakları kapakları arızası gibi bunlar bütün araçlarda gözükür  sadece mazdaya özel sorun değildir.kronik sorunları azdır düşük masraflıdır örneğin lastik basınç sensörüne çok dikkat etmek gerekir( 1 sensör 160 tl) lastik değişimi ve hava basmadakırılabilir....bagaj kapağındaki siyah düğme zamanla işlevini yitirir değişir 60 tl.2009 mazda 6   98.000 km çok rahat uzun yıllar kullanırsınız.yılda 30.000 km den 10 yıl gider bence 2-3 yıl vız gelir mazdaya.

Bülent Bey merhaba;

sizde de 2010 model var sanırım,

öyleyse en doğru bilgi sizde olmalı:)

1. siz aracınızı LPG ile mi kullanıyorsunuz?
  2. dynamic donanım paketindeki eksiler? sunroof olmaması çok büyük dezavantajmıdır?
  3. daha önceki aracım 2011 bmv 3,16i ve 2004 audi a3 'tü, performans olarak üstün olacak kesin ama konfor anlamında beni tatmin edermi?
  4. otomatik şanzuman sorun pek yaşanmadığını biliyorum, ki audimi satma nedenim şanzumandı, sizinki otomatk ise şanzuman geçişi hissettiriyormu? sizce şanzuman anlamında başarılı mı?

görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.