Çağlar07

Mazda 323 Otomatik Vites Volant Dişlisi Arızası

Selamlar 1994 model 323 glx im ustanın söylediğine göre volant dişlisi sıyırmış biraz forum içinde ve nette araştırdım çözümüne ama tek çare değişim dediler ama parçayı bulamadım.Belki forumda bana yardımcı olacak abilerim vardır diye sizlere sormak istedim.Acaba elinde olan yada nereden bulabilirim bilen var mı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sn caglar07 benimde sıyırmıştı bir ara çıkma almayı denedim benimkinden daha beterdi, bence yenisini al, manuellerinki ucuzdur fiyatı, sadece diişli kısmını ısıtarak çerçeveye takıyorlar ama oto vitesler öle değil kaynaklı ve balanslıdır ben servisten orjinal aldım sanırım 500 tl ye yakındı fiyatı.

Nette arattır mutlaka önüne çıkacaktır.

Fiyatı servistende bir sor ya 370 yada 470 tl idi , tam emin değilim, 4 yıl geçti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Volant dişlisi sıyırınca ne gibi sorunlar ortaya çıkıyor ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dişli sıyırınca marşa basma anında dinamo dişlisiyle sürtünüp çok kötü bir metal sürtme sesi çıkarıyor, resmen kulakları tırmalayan bir metal cırıltısı sesi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tam anlamıyorum ama o dişliyi  söküp diğer tarafını mı takıyorlarmış neymiş. benimde oldu söktüler daha önceden diğer tarafını zaten takılmış gibi birşeyler söylendi mersinde oldu bu olay daha sonra abim konyada bir usta bulmuş kargo ile gönderdik usta yaptı gönderdi ama geçen gün tekrar o malum ses geldi. değiştirmeni tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.