Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Hareket Halinde Otomatik Kapı Kitleme

yukselokur
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba ;

1- Araç belirli bir km hıza ulaşınca ( ör:20 km ) kapıların otomatik kitlenmesi gibi bir durum mevcut mu, mevcutsa kodlama ile mi ? yoksa devre ile mi yapılabiliniyor ?

2- Aracı park edip kapıları kapattığında kumanda kullanmadan kapıların otomatik kitlenmesi için ne yapmamız gerekiyor ?

Yardımlarınız Rica ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu, sizin aracınızdan önceki modeller için de epeyce konuşulmuştu. Kimine göre büyük bir güvenlik açığı, kimine göre kaza anında olacaklardan dolayı tehlikeli bir özellik. Mazda, bu otomatik kapı kilitleme özelliğini hiçbir aracına koymuyor.

Derseniz ki; ben illa bu özelliği istiyorum, bunun için sonradan takılabilecek elektronik kartlar mutlaka vardır.

Önceki konuya şuradan ulaşabilirsiniz; http://www.mazdaclubtr.com/topic/12772-kapıların-belirli-hızda-otomatik-kilitlenmesi/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

3.Nesil Mazda 3 'lerde multimedia ekrandaki menüden bu kapı kapanma ayarlarını rahatlıkla yapabilirsiniz....

Bu ayarlarda hıza göre değilde süreye göre seçenekler koymuşlar....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3.Nesil Mazda 3 'lerde multimedia ekrandaki menüden bu kapı kapanma ayarlarını rahatlıkla yapabilirsiniz....

Bu ayarlarda hıza göre değilde süreye göre seçenekler koymuşlar....

Merhaba, bu özelliği denediniz mi? 

Aracı terkettikten sonra kapıları kilitleme süresi olarak düşünmüştüm ben bu özelliği.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Merhaba ;

1- Araç belirli bir km hıza ulaşınca ( ör:20 km ) kapıların otomatik kitlenmesi gibi bir durum mevcut mu, mevcutsa kodlama ile mi ? yoksa devre ile mi yapılabiliniyor ?

2- Aracı park edip kapıları kapattığında kumanda kullanmadan kapıların otomatik kitlenmesi için ne yapmamız gerekiyor ?

Yardımlarınız Rica ...

Hareket edince otomatik kapı kilitlenmesi araçlarımızda yok. Yazılımsal olarak da müdahale etmenizi tavsiye etmem.

Diğer özellik için ise; Menü-ayarlar-araç-uzaklaşma kilidi' ni aktif ediniz. Anahtar cepte iken İki ön kapı ve bagajdan 2mt uzklaştığınızda kapılar otomatik kilitlenir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bikes44 sizin mzd connect programınızın sürümü kaç acaba ?

Bende neden bu seçenek yok acaba anlamadım gitti valla....

Tamam anlıyorum Japonlar Ukraynaya gönderdikleri mazdalara pek cömert davranmamışlar Türkiyeye gönderdikleri mazdalar kadar ...... Ama bende neden yok bu seçenek programsalmı acaba ???mazda_software.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bikes44 sizin mzd connect programınızın sürümü kaç acaba ?

Bende neden bu seçenek yok acaba anlamadım gitti valla....

Tamam anlıyorum Japonlar Ukraynaya gönderdikleri mazdalara pek cömert davranmamışlar Türkiyeye gönderdikleri mazdalar kadar ...... Ama bende neden yok bu seçenek programsalmı acaba ???

Bilmiyorum valla bakmam lazım sürüme. Siz hangi özelliği kastettiniz? Hareket edince otm. kilitleme yok zaten. Uzaklaşma kilidi var Türkiyedeki araçlarda..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendede kontak start yaptiktan 5 saniye içinde kapılar kilitleniyor... Bu zamanlamayıda müneden ayarliyabiliyorsunuz.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendede kontak start yaptiktan 5 saniye içinde kapılar kilitleniyor... Bu zamanlamayıda müneden ayarliyabiliyorsunuz.....

Olay tamamen yazılımsal öyleyse. Keşke her iki ülkede ikisi de olsaymış..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

inanın hiç bişey anlamadım :) birimizin aracında bu özellikler var birimizde yok :)

Sergio_01 Ukrayna'da olduğu için oradaki donanım biraz daha farklı anlaşılan. Türkiye'deki Mazda3'lerde yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen öyle Burak bey... Japonlardan hiç beklemezdim bunu ama....

"Ufak bir düzeltme hareket edince değil kontak bastıktan sonra 30-40-50 saniyelik süreli opsiyon"

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olay tamamen yazılımsal öyleyse. Keşke her iki ülkede ikisi de olsaymış..

Bu durumda yukarıdaki yoruma %100 katılıyorum . Ayıp etmiş Matsuda Amca :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir vesile ile otomatik kilitlenme olayı tamircilerin pek hazzetmediği bir şey. birkaç kere yedek anahtarı olmayan arabaların camını kırmak zorunda kalmışlar. tabi nasıl olmuş bilemedim ama olmayacak şey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

uzaklaşınca kitliyormuymuş?  :ohmy: en çok aradığım özelliklerden biri. Her parkedişten sonra geriye dönüp bi daha basmaktan bıktım. birde kumandadan cam kaldırma için bi fikri olan var mı? koskoca teknoloji devisin neyse...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende katılıyorum arkadaşlara benim 15 sene önce kullandığım aracımda bu özelliklerin hepsi vardı ve hala da birçok firma tarafından kullanılıyor. En azından bu özelliklerin neden kullanılmadığını açıklayabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uzaklaşınca kitliyormuymuş?  :ohmy: en çok aradığım özelliklerden biri. Her parkedişten sonra geriye dönüp bi daha basmaktan bıktım. birde kumandadan cam kaldırma için bi fikri olan var mı? koskoca teknoloji devisin neyse...

Valla kilitleme menüsünde 30sn ayarlıyorum, hiçbir fark yok. sanırım şunla ilgili bir şey. aracı kitliyorsunuz sonra tekrar açıyorsunuz sonra kitlemezseniz 30 sn sonra kitliyor :( çok işime yaramadı. birde alakası ama cam düğmelerinde ışık yok. hiç bir versiyonda mı yok acaba yoksa sadece motion'da mı yok?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O bahsettiğin aracı uzaktan açıp eğer hiç bir kapıyı veya bagajı açmazsan otomatik kilitle olabilir mi ? Uzun zamandır olan bir özellik o ve sanırım eski araçlarda 1 dakika süresi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...