fotifoti

Yeni Mazda CX-3 Donanım Paketleri Açıklandı

Bu konuda 101 ileti var

2015 Haziran ayında ülkemizde satışa sunulacak Mazda'nın Yeni Crossover modeli Mazda CX-3 için geri sayım başladı. Tamamı 1.5 lt Dizel olan 2 donanım paketini önden çekişli, 6 donanım paketini 4x4 ve 6 ileri otomatik vites olarak yollarda göreceğiz.Teknik özellikleri ve fiyatı henüz belli olmayan CX-3'ün donanım paketleri ise göz dolduruyor. Bayilerin talep almaya başladı ve ilk partiyi kaçıranların 2015 sonunu beklemek zorunda kalabilirler.

Mazda'nın Skyactiv felsefesini yansıtan ilk Crossover modeli AFS (Adaptif Ön far Sistemi ) , HBC (Uzun Far Kontrolü), RVM (Arka Araç İzleme) yanı sıra ilk defa CX-3'te kullanılacak yeni

(Mazda Radarlı Hız Sabitleme) gibi Mazda teknolojilerinin de barındırıyor.

2015 yılının en gözde aracı olacağına kesin gözüyle baktığımız CX-3'için paketlerde ufak tefek değişiklikler olabileceğini de belirtelim.

Tamamen Yeni MAZDA CX-3 Donanım Paketleri:

Resmi ekleyen

M.E.G, Mehmet Özdemir ve Fth bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kadar donanım paketi gerçekten Hoş olmuş. Benzinli motora sahip model olmayacak mı ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sunrof var abi başka bir şey lazım mı? :D Sunroof yok diye araç beğenmeyenler için bu sefer sunroof da var :) 

s.halilduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Opsiyon paketlerini sadece high paketlerinde mi alabiliyoruz? Mesela ben versiyon5 + OP2 istiyorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Opsiyon paketlerini sadece high paketlerinde mi alabiliyoruz? Mesela ben versiyon5 + OP2 istiyorum :D

O zaten Versiyon 7 oluyor :D

M.E.G bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Versiyon 7, Version 6+ OP2 değilmiş yanlış bakmışım, Versiyon 5 + OP2 imiş. Ben aracımı buldum, birisi alsın bunu 2016 da alırım ondan :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Versiyon 7, Version 6+ OP2 değilmiş yanlış bakmışım, Versiyon 5 + OP2 imiş. Ben aracımı buldum, birisi alsın bunu 2016 da alırım ondan :D

yok yok Mustafa makineler çok güzel :) karda kışda dalar gidersin artık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok yok Mustafa makineler çok güzel :) karda kışda dalar gidersin artık

Sen bir alda bakalım nasıl bir şey :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Paketleme gayet başarılı :) 4*4 high versiyonu için fiyat tahminleriniz nedir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

90 bin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Versiyon 5 i mi kasdettin Burak ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şu arabanın teknik verileri paylaşılsın 1.5 dizel şimdi hantal olursa iş yapmaz bence :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracı sürmeden hantal kelimesini kullanmak haksızlık olur Ali. Veriler ilk açıklandığında Yeni Mazda3 için de benzer şeyler söyledik ama IstanbulPark'ta sürünce gördük keçi gibi kaçtığını :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha önce de yazmıştım, 4X2 lerin AT olmaması büyük zaafiyet, ben ne yapayım arazi aracını, SW yok Mazda'da, onun yerine bunu düşünüyordum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha önce de yazmıştım, 4X2 lerin AT olmaması büyük zaafiyet, ben ne yapayım arazi aracını, SW yok Mazda'da, onun yerine bunu düşünüyordum..

Ben de ilk gördüğümde sen gelmiştin abi hemen aklıma. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Versiyon 5 i mi kasdettin Burak ?

Aynen versiyon 5 i kasttetim,,gönlümde yatan aslan o :))

90 bin?

90 olmasın yaa aşar bizi:(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sahip olduğu donanım, motor hacmi ve teknoloji düşünüldüğünde dizel farkı ve 4x4 ten dolayı benzer donanımlı Mazda3'ten 5-10 K fazla olacağını tahmin ediyorum.

Duygusal değil tamamen mantıksal konuşuyorum :D

fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Ladyhawke
      Yazan: Ladyhawke
    • MazdaClubTR
      Yazan: MazdaClubTR
      Mazda, Istanbul Autoshow'da Yepyeni Mazda CX-3, Mazda’nın efsanevi roadsterı Yeni Mazda MX-5, son teknolojiye sahip atletik sedanı 2015 Mazda 6, SUV segmentinde fark yaratan modeli 2015 Mazda CX-5 ve Mazda’nın en çok satan modeli Mazda 3 ile Japon mühendisliğinin eşsiz örneklerini sunacak.
      Mazda İstanbul Autoshow standının yıldızlarından biri efsanevi roadster Yeni Mazda MX-5 olacak. Mazda’nın ikon haline gelmiş iki kişilik otomobilinin dördüncü nesli olan bu model, Mazda araçlarının mühendislik felsefesi olan sürüş keyfini mükemmel bir şekilde bünyesinde barındırıyor.

Mazda’nın ilk neslinden itibaren MX-5’i tanımlayan Jinba Ittai (“sürücü ve aracın bir olması”) eğlence unsurunu barındırırken en son aktif güvenlik ve bağlantı teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

İlk olarak 1989 yılında piyasaya sürülen MX-5, uygun fiyatlı hafif spor otomobil pazarını anında canlandırdı. 26 yıldan beri kazandığı 200 ödülün ardından efsane halen güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Toplam satış adetleri 1 milyon araca yaklaşırken Mazda, tüm zamanların en çok satan iki kişilik spor otomobili alanında Guinness Dünya Rekorunu elinde bulunduruyor.

Mazda’nın en son modeli Yepyeni Mazda CX-3’de fuarın bir diğer önemli yıldızı olacak. KODO tasarımının en zengin tekrarı niteliğinde olan Yepyeni Mazda CX-3, MZD Connect ve tüm güvenlik özelliklerine sahip. Güç aktarım mekanizması olarak AWD, FWD, Benzin, Dizel, manüel ve otomatik vites seçenekleri içerisinde 1.5 motor, dizel, otomatik ve 4x4 seçeneklerine sahip versiyonu otomobil severler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile yenilikçi ve ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. SKYACTIV Teknolojileri sayesinde, otomobilin olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerleri sunuluyor. Yenilikçi MZD-Connect ile tüm müzik, telefon, uydu navigasyon ve otomobil ayarlarının kontrolü parmaklarınızın ucunda yer alıyor.

Yıldız modellerimiz Yepyeni Mazda CX-3 ve Yeni Mazda MX-5’in yanısıra Mazda ustalığının ve teknik uzmanlığının en iyi öğelerine sahip gelişmiş teknoloji ve olağanüstü yakıt ekonomisi sunan sedan modelimiz Mazda6 2015 ve Mazda’nın SUV sınıfındaki beğenilen aracı Mazda CX-5 2015’de fuarda sergilenen diğer önemli modellerimiz olacak. Mazda3 ile beraber SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ve KODO tasarımının potansiyelinden tam olarak yararlanan bütün yeni nesil modellerimiz, “sürüş keyfini” yeni bir seviyeye taşımayı amaçlıyor.

Mazda, Türkiye’de sergileyeceği modelleri Yepyeni Mazda CX-3, Mazda’nın yeni roadsterı MX-5, son teknolojiye sahip atletik sedanı 2015 Mazda6, SUV segmentinde fark yaratan modeli 2015 Mazda CX-5 ve Mazda’nın en çok satan modeli Mazda3 ile Auto Show’da Japon mühendisliğinin eşsiz örneklerini sunacak.

makale yi okumak için buraya tıklayın
    • MazdaClubTR
      Yazan: MazdaClubTR
      Geçtiğimiz günlerde Barselona’da gerçekleştirilen ve MazdaClubTR'nin de katıldığı etkinlikte Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul ve Mazda Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Jeffrey H. Guyton önemli açıklamalar yaptı..

Mazda CX-3'ün Türkiye'de Mazda'ya yeni müşteriler kazandırmasını beklediğini belirten Yurdakul, 2015 için de iddialı açıklamalarda bulundu.Geçen sene Kasım ayında Los Angeles Otomobil Fuarı’nda dünya çapında görücüye çıktıktan sonra geçtiğimiz haftalarda Cenevre Otomobil Fuarı’nda tekrar dikkatleri çeken Mazda’nın ilk küçük SUV’si Yepyeni CX-3 heyecanla bekleniyor. Model, Türkiye’de ise ilk defa Mayıs ayında İstanbul Autoshow’da Türk otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

Geçtiğimiz günlerde Barselona’da gerçekleşen etkinlikte Mazda CX-3 ile ilgili bilgi veren Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul ;

"Mazda CX-3 SKYACTIV Teknolojileri ile donatılmış en yeni modelimiz. KODO tasarımının en son ve en zengin tekrarı niteliğinde olan CX-3, MZD Connect ve tüm güvenlik özelliklerine sahip. Güç aktarım mekanizması olarak AWD, FWD, Benzin, Dizel, manüel ve otomatik vites seçenekleri mevcut. Bunlar içinde markamıza çekmeye çalıştığımız hedef kitlenin en çok talep ettiği 1.5 motor, dizel, otomatik ve 4x4 seçeneklerine sahip versiyonun Mazda’ya oldukça fazla yeni müşteri kazandırmasını bekliyoruz. Mazda CX-3 Türkiye’de ilk defa İstanbul Autoshow’da görücüye çıkacak. Bu süreç içerisinde ön siparişleri almaya başladık. Yeni modellerin büyük oranda ilgi görmesiyle 2015 yılı, Mazda’nın Türkiye’de de en güçlü dönemlerinden biri olacaktır.” dedi.

Daha sonra toplantıda konuşan Mazda Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Jeffrey H. Guyton;

“CX-3’ün bu kısa sürede bu kadar yoğun ilgi görmesi bizi oldukça mutlu etti. CX-3 dünyada, ama özellikle de Avrupa’da bizim için çok önemli bir model olacak. Avrupa’nın en hızlı büyüyen bu segmentinde hali hazırda önemli bir patlama yaşanıyor. Segment, 2013 ile karşılaştırıldığında 2014 yılında %56 oranında büyüdü. Araştırmacılar bu segmentteki hızlı büyümenin devam edeceğini ve 2017 sonunda 810,000 adete ulaşacağını tahmin ediyor. Bu segmentin, kendi boyutlarında CD Premium dışı segmenti bu sene sonuna kadar aşacağı tahmin ediliyor. Küresel bazda CX-3 üretimimiz 150,000 adet olarak planlandı. Bunun 38,000 adeti Avrupa’ya getirilecek ve böylece hem iş hacmimizin artmasına hem de markamızı geliştirmemize yardımcı olacaktır.” dedi.

Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile yenilikçi ve ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. SKYACTIV Teknolojileri sayesinde, otomobilin olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerleri sunuluyor. Kendinizi otomobille bir hissetmenizi sağlayan sağlayan ideal sürüş konumu, direksiyon hakimiyeti ve kontrolü dikkat çekiyor. Yenilikçi MZD-Connect ile tüm müzik, telefon, uydu navigasyon ve otomobil ayarlarının kontrolü parmaklarınızın ucunda yer alıyor.

makale yi okumak için buraya tıklayın

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.