fthgyr

Far vanası sorunu

Arkadaşlar merhaba forumda biraz araştırdıktan sonra bu sorunla karşılaşan birini rastlamadım.Sorun tam olarak şu şekilde

1:Kaputtaki far açma vanasını çevirip açmaya çalıstığımda 3 4 tur çevirdikten sonra aniden vana geri döüyo başa dönüyo o sırada far kendini kaldırmıyor.(323 hb modeldeki farları manuel açmak için kaputun altında iki farın yanında manuel açma vanaları var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlayamadığım şey; vana dediğiniz duy mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlayamadığım şey; vana dediğiniz duy mu?

kusura bakmayın tam detaylı yazmamısım.323 hb modeldeki farları manuel açmak için kaputun altında iki farın yanında manuel açma vanaları var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba forumda biraz araştırdıktan sonra bu sorunla karşılaşan birini rastlamadım.Sorun tam olarak şu şekilde

1:Kaputtaki far açma vanasını çevirip açmaya çalıstığımda 3 4 tur çevirdikten sonra aniden vana geri döüyo başa dönüyo o sırada far kendini kaldırmıyor.(323 hb modeldeki farları manuel açmak için kaputun altında iki farın yanında manuel açma vanaları var.

evet o bahsettigin vanayı  çevirdiginizde normal de farlar inip kalkar kalkmıyor ise kollarda sıkışma olabilir sistemde  elk arızası olabilir motor sıkıntılı olabilir ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet o bahsettigin vanayı  çevirdiginizde normal de farlar inip kalkar kalkmıyor ise kollarda sıkışma olabilir sistemde  elk arızası olabilir motor sıkıntılı olabilir ..

normalde farlar açılıyo sıkıntısız içerden kolldan ve düğmeden sadece vanadan açılmıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O bahsi geçen manuel açma  vanasını hiç kullanmadım, ama sanırım, yarım çevirmek gerek aksi halde aynen düğme gibi tekrar kapatmış oluyorsunuz , genede bir deneyecem kendi arabamda, bende merak ettim şimdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O bahsi geçen manuel açma  vanasını hiç kullanmadım, ama sanırım, yarım çevirmek gerek aksi halde aynen düğme gibi tekrar kapatmış oluyorsunuz , genede bir deneyecem kendi arabamda, bende merak ettim şimdi.

baktığınız zaman cevabınızı bekliyor olaçağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.