SULOMAGANDA

Anahtarın Yanındaki Hoparlörden Gelen Cızırtı

Selamlar mazda tutkunu arkadaşlarım..

2007 mazda 3ümde aracın marşına bastığımda veya çalışır durumdayken rahatsız edici bi şekilde anahtarın sağındaki (cd çaların solunda kalıyor) işlevini bilmediğim küçük hoparlörden ses geliyor.Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Hayırlı günler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba anahtarın sağında izasında olan hoparlöre benzeyen aslında araç içi sıcaklığı ölçen sensör olduğunu düşünüyorum.nasıl bir ses mekanik mi araba aksamından gelen? ya da teybi çalıştırdığınızda gelen bir ses mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok hocam bildiğiniz hoparlör cızırtısı gibi geliyo..marş basılıyken veya çalışır durumda..teyple alakası yok teyp kapalıyken de cızırdıyor.teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam baktım çok saolun o konuyu aslına bakarsan görmüştüm ama fan sesi yazdığı için gikkat etmemiştim..kapak açtıktan sonra o iki vidayı da söküp temizliyoruz doğru mudur.?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlarım saolun...hoparlör değilmiş :) baktım...Fan tarzı bişey var..önce hava üfletip tozları temizledim..sonra da kontak spreyiyle temizledim.en son vidalara ve yan taraflarına köpük sıkıştırdım..

Ses kesilmedi ama rahatsız edici boyutlardan baya bi düştü..yardımlarınız için teşekkür ederim..

post-8933-0-98118800-1420906228_thumb.jp

Burak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.