Guest architect

Mazda3 Periyodik Bakım
Mazda3 Bakım Fiyatları

Bu konuda 828 ileti var

Bostancı Bosch car servis 50000 bakımına 190 ytl fiyt verdi buji hariç.Yağ,yağfiltresi,benzin filtresi,hava filtresi,polen filtresi değişiyor.Motor cihaza giriyor.Frenler açılıp remizleniyor.Yürüyen aksam kontrol ediliyor.Sular tamamlanıyor. Mazda yetkili servisleri 320 tl fiyat verdi.
Yaptırısam bilgi vereceğim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bostancı Bosch car servis 50000 bakımına 190 ytl fiyt verdi buji hariç.Yağ,yağfiltresi,benzin filtresi,hava filtresi,polen filtresi değişiyor.Motor cihaza giriyor.Frenler açılıp remizleniyor.Yürüyen aksam kontrol ediliyor.Sular tamamlanıyor. Mazda yetkili servisleri 320 tl fiyat verdi.

Yaptırısam bilgi vereceğim

Ben EVO' da 402 bin bakımı polen hariç buji dahil 180 civarına yaptırdım 20 gün önce... Bujileri bilmeden standart bakıma Polen dahil yine bu civarda fiyat vermişlerdi...

Valla bir arayın fiyat alın %20 parça ve işçilik kampanyası yapıyorlar... Standart bakımı yapacak kadar işçilikleri var Volvo servis olarak da diğer konularda bişey diyemem... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün Meb Başayarda 20.000 km bakımını yaptırdım.

Yağ va yağ filtresi

Hava filtresi

Frenlerin kontrolü

İşçilik

Toplam=126 TL tuttu(2 Taksit)

Mazdanın bakımı pahalı diyenlere duyurulur. :)

Başta servis müdürümüz Tolga Bey olmak üzere Meb Başayar çalışanlarına çok teşekkürler. O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dün Evo da guzunun 60bin km bakımı yapıldı

mobil motor yagı

cam suyu katkısı

tapa pulu

yağ filtresi

buji

polen filtresi

hava filtresi

işçilik  kdv dahil 246 lira

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buraya da yazayım:

130.000 km bakımı

10.000 km'de bir uygulanan rutin işlemler + arızalı olan teybin sökülmesi (Gerçi 5 dakikalık iş ama...)

%50 İşçilik indirimiyle 180 YTL civarı tuttu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mobil motor yagı

cam suyu katkısı

tapa pulu

yağ filtresi

buji

polen filtresi

hava filtresi

işçilik   kdv dahil 246 lira

hayırlı ossun :hi:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konunun ismini değiştirip böldüm.. Sanırım böyle daha güzel oldu ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mobil motor yagı

cam suyu katkısı

tapa pulu

yağ filtresi

buji

polen filtresi

hava filtresi

işçilik   kdv dahil 246 lira

Bence iyi :),hayırlı olsun güle güle kullan  O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evo'nun ustalarını ve servisini çok beğendim :clap:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bosch bostancıda yaptırdım 50000 bakımını

platin bosch buji takıldı

hava,yağ,polen filtresi değşti

yağ,cam suyu koyuldu

far ayarı kontrolu yaptılar iyi çıktı

motoru wd 40 ile yağlayıp sildiler fena olmadı

ama yine de bana fazla bilgili gelmediler mazda konusunda. hava filtresini ve bujileri sökerken baya uğraştı usta,ama niyet olarak iyiydiler. Bu arada servise talep oldukça fazlaydı. bir dahaki sefere başka bir yeri deneyebilirim ama

sonuç 260 tl ödedim.Makul bence Merserden 350 nin altına cıkamazdım.

ama şunu söyleyebilirim mazda 3 gördüğüm en derli toplu alt yapıya sahip araba. aracı lifte kaldırdıklarında arka planda oldukça sofistike bir mühendislik olduğunu anlıyor  insan inceleyince. Ben altını pek çok kez vurdum aracın ama hiç bir kritik yer hasar almamış önemli parçalar ciddi anlamda korunaklı yerlerde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yapılanlar söylediklerinizle sınırlıysa 260 lira bana fazla göründü açıkçası... Bujileri bulmak için bile define haritası lazım bizim arabalarda, sökerken zorlanmaları çok normal...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Açıkçası bana da biraz fazla geldi. Benim en son EVO da yaptırdığım bakımdan farksız fiyatı. Bijon ve saplamaları çıkar, balata yerine bujileri koy aynı fiyata geliyor.

Yedek parça fiyatlarının artık  az çok aynı olduğu düşünülürse Merser in fiyatları işçilikten şişiyor ve maalesef bu konuda pek de taviz vermiyorlar. Tabii haklarını vermek lazım Mazda konusundaki en yetki servislerden biri olmaları da bunda etken..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bu işi anlamadım. Israrlarım sonucu arkadaşıma aldırdığım 3ün, 50bin bakımı için İzmitten 460, Bursadan da 380 lira fiyat vermişler.

Buji, Yağlar, filtreler ve tırıvırı işçilik için bu fiyatlar. (Daha 3 gün önce)

Burada yazılanları söyleyince bu nasıl iş diye bana sordu? Hakikaten bu nasıl iş?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gökhan, burada tüm fiyatlar var neredeyse. Detay alsın , fiyatları neyin şişirdiğini görüp onun üzerinden konuşalım.. Yanlış bir fiyat olduğunu düşünürsek Mustafa ( M.E.G.) da olduğu gibi Mazda ile görüşür bilgilerine başvururuz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

iyide mazda3un bujileri 100bin kmde degismiyormu neden 50binde degisti?

Bildiğim kadarı ile orijinal bujiler o kadar gitmiyor ama değişim sırasında istersen 100binlik buji taktırabiliyorsun..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

iyide mazda3un bujileri 100bin kmde degismiyormu neden 50binde degisti?

ben aldıgımda 10 binde değişiyordu şimdi 20binde değişiyor paraya kıyarsan 100binlikler var ama bence gereksiz düzenli şekilde değişmesinde fayda oldugunu düşünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4.bakim yani 80000km icin olan 273euro

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel bir bilgi :) Avrupa fiyatı :) Kalemleri detaylandırabilirmisin karşılaştırmak için ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yazabilirim neler yapildigini ama hepsinin türkcesini bilemiyecegim icin kusura bakmayin.

en fazla iscilik tutuyor 90€,

yag filitresi 6,89€

yag degismis 3.9litre 53,24€

firen yagi. 0,5 litre 6,96€

Icfilitre cockpit icin 23,18€

Motorfilitresi 20,00€

Cam icin özel su 2,85€

Motortemizlegicisi Protec2000+ 12,22€

Ballistol 0,58€

Akkü temizlemeleri ve koruyucu 0,67€

yag. 0,63€

Hohlraumschutz tercümesini bilmiyorum su an 2,59€

firen temizlemek 0,75€

Dichtung jonta olabilir 1,40€

ve birtane vida icin birsey lazim olmus onada 5,15€

toplam 270,26€

80bin kilometrelik servis bu yani 4.kez servise girmis oldu araba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Devrim Babacan
      Yazan: Devrim Babacan
      Bu dönemdeki mevcut kış kampanyasından faydalanarak 3. Nesil Mazda 3 Power aracımın 20bin bakımını yaptırmış bulunuyorum.
      Bilanço şöyle:
      Total Quartz 5W/30 Motor Yağı, 175 TL. Cartridge, Yağ Filtresi, 24.73 TL. Element Hava Filtresi, 46.67 TL. Soğutma Sistemi Filtresi (Cooling Unit Filter), 66.60 TL. Mekanik İşçilik, 105 TL. Toplam: 418 TL. - İskonto = 394 TL.

• xendaba
      Yazan: xendaba
      Sonunda bugün 10.000km bakımına 14.900km olarak gittim

Araçta sıkıntı yok dediler yağ vs değişimi yapmışlar diğer servislerde klima kullanmasan bile
      Hava filtresi
      Polen filtresi vs vs 10 kalem iteler 200₺ civarı gereksiz fiyat çıkardı

Burda bunları eklememişler ve gerekli Olanları yapmışlar ve 338₺ gayet makul geldi güzelde bir iç dış yıkamışlar şaşırdım

Özellikle bunu SK yapıyor olmadı şaşırttı açıkça beklemiyordum , ses vs varmı diye test sürüşü yapmışlar ses geliyormu diye sorduğum usta taktırdığı. Board Taşıyıcı dışında ses yok diye kontrol etmiş

Geçer puan Aldı bende. ...

SK ya niye gittiğime gelince eşkişehir yolundaki opan a gittim ilk önce ama oradakiler daha arabayı bilmiyor, abi bu dizel demi
      Yok bakan arkadaş yok bakalım parçası bizde varmı sen 3-5 gün sonra ara - anladımki arabayı bilmiyor ittire kaktıra bakacaklar Allahtan arkadaş yok çıkıp SK'ya gittim

Eksik kesilen faturayı söyledim dedim eksik kesmiştiniz , hemen farkın faturasını keselim dediler ulan dedim bunlara bişey olmuş

Bu atar yapan skandal çalışanlar nazik vs demekki birşeyler olmuş,

Neyse bakım yapıldı herşey ok, CX3 için sıraya yazın dedim sıra alıyorlarmış şimdiden, çıkış kalabalıktı yazmadan çıktım ama arayıp isimde yazdıracam bakalım,

Dedim bak önceki gibi facia yaşamayalım yok falan filan hade bakalım dedim,

Şimdilik bakım memnuniyetim iyi fiyatı soranlar Görsün diye faturayı koyuyorum, umarım açıklayıcı olmuştur

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.