parakeet

Bu parça nedir?

herkese merhaba tekrar. resimde görünen parça nedir, ne işe yarar acaba?

karlı hava nedeniyle üç gündür ilk defa arabayı çıkarayım dedim, farları silerken bu adını bilmediğim şeylerin ikisinin de yerinden hafifçe ileri çıktığını gördüm, araya giren buz nedeniyle de çıkmış olabilir tabi :) 

not: soğuk havada arabaya gidip resim çekmeye üşendim, resim google'dan :)

post-7681-0-49908700-1420968437_thumb.jp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba far yıkama fıskiyesi olması lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arabada bu özelliğin olduğunu bilmiyordum :) şaka bir yana, arabayı ilk aldığımda ben de öyle düşünmüştüm, ama bugüne kadar çalışmadı hiç bunlar. ya da ben yapamadım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

araç kullanma kitapçığı varsa far ve ampüller bölümünde yazabilir nasıl çalışacağı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2. nesillerde 3 kez silecek kolunu çektiğinizde çalışıyor. Sizde de öyle olabilir.

evranoz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Resimde gösterilen parça far yıkama aracıdır. Farlar açık durumda iken camlara su verirseniz otomatik olarak yıkama butonu çıkar-farlara su püskürtür-ve geri içeri girer. Çok soğuk havalarda mekanizma donabilir, hiç çıkmayabilir veya çıkıp girmeyebilir.

Aracınızda her zaman antifirizli cam suyu kullanın ve içine asla su karıştırmayın. Su haznenizde sadece antifirizli su bulundurun. Aksi taktirde aşırı soğuklarda antifiriz işe yaramaz, gene don yapar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Resimde gösterilen parça far yıkama aracıdır. Farlar açık durumda iken camlara su verirseniz otomatik olarak yıkama butonu çıkar-farlara su püskürtür-ve geri içeri girer. Çok soğuk havalarda mekanizma donabilir, hiç çıkmayabilir veya çıkıp girmeyebilir.

Aracınızda her zaman antifirizli cam suyu kullanın ve içine asla su karıştırmayın. Su haznenizde sadece antifirizli su bulundurun. Aksi taktirde aşırı soğuklarda antifiriz işe yaramaz, gene don yapar.

Birebir anlatmış helal olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet far yıkama fiskiyesi güzel bir özellik çamurda ve yazın sineklerin çok oldugu zamanda işe yarıyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bazı araçlarda bu vardır ama çalışmaz. yani gerekli ekipmandan yoksundur. ancak tampon böyle çıktığı için kapağını takarlar sadece. ya bir üst donanımda vardır ya da ülkelere gönderilen paketlere göre değişir.

eğer kitapçıkta denilenleri yaptığınız halde çalışmıyorsa dediğim durum geçerlidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Volvonun eski kasalarında bununla beraber, silecek bile var farlarında, ilk gördüğümde çok ilginç gelmişti, arkadaşların dediği gibi far yıkama fıskiyesi bunlar, eğer kapak değil aktifse zaten kolun üzerinde bir simge veya ibare vardır muhakkak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence hiçbir işe yaramıyor... Boşuna cam suyunu bitiriyor....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olsun özellik özelliktir, aslında hakkatende o kadar olmassa olmaz değil, beraberinde silecek olmadıktan sonra ki , mazdalarda öle bir anlamıda yok zaten , çok çok böle toz toprağı akıtabilir, sinek böcek artıklarını vede ağır kirleri temizlemesi çok zor.

sergio_01 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Özellikle çamurlu yoldaki faydası yadsınamaz...

M.E.G bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.