Jump to content

ABS ve DSC ışığının sürekli yanması

Silgi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Selam

Hava sıcaklığı sıfırın altına düştüğünde ABS VE DSC ışığım 1 dakika yanmıştı ve sonra sönmüştü, dün gece kar yağıyordu ve yollarda hafif de olsa kar vardı tekrar ABS VE DSC  ışığım yandı fakat şimdi sürekli yanıyor hiç sönmüyor. Benzer durumu yaşayan oldu mu ? Acaba neden olmuştur ? 

Aracım 2010 model Mazda 3 , kontak kapandı açıldı vs. 

Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servise göstermekte fayda var...

Sensör arızalanmış olabilir, sensör kablosu kopmuş olabilir veya daha basit bir şeydir.

Zincir taktınız mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abs hidrolik beyni suguktan etkilenmiş görünüyor  birde bu gibi arızalar test makinasında anlaşılabilir sensör ile ilgili bir sıkıntı olsa idi abs tek yanardı fakat dsc ile birlikte yanması hidrolik beyin görünüyor fren sistemindeki hidroilk katılaşmış ise yag özelligini kaybetmesinden dolayı soguk tan etkilenmiş olabilir sıcak ta terkrar düzelicek olur ise fren hidroligini komple degiştirin 

dedim gibi abs rolesi olucagını sanmıyorum teste anlaşılır geçmiş olsun ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce yanıp söndüğünde servise götürmüştüm, bilgisayara bağlandı bir şey görünmedi. Peki bu fren hidroliği pahalı bişi mi ? Aracım şuan 53 bin km de, değiştirilme zamanı gelmişmidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

53 bin km re  ve 5  yıl bence vakti gelmiş araç 2010..

blok su tapası patlıyayıp termostat kapagı çatılıyorsa istanbul gibi bir yerde doguda bilemiyorum neler olur biraz da kısmet işi  

fakat testte bişey çıkmıyor ise arıza sönükken baglattınız anlamına geliyor abs beyni lanba yanmadıkça kayde geçmiyor lanba yanıyor iken baglatmayı deneyin ve birde servise gittiniz zaman araç çalışıken lifte kaldırıp içinde biri olsun alttan da birisi kabloları oynatsın bakalım ne yapıcak ..

ABS beyni soğuktan etkilenecek olsa Erzurum' da hiç çalışmaz diye düşünüyorum. Dün -25  dereceydi, mazot bile dondurmadı maşallah :)

amman nazar etmeyin.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arızayı bazen takviye yapıldığında da yapabiliyor.. Yarım saat kullanınca normale dönüyor araç..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bugün servise gittim, arka sol lastiğimle forya yada porya (bilye) denen kısmında bilyeler dağılmış, onunla ilgili olabileceğini ve bunun da ABS sensorlerine sıkıntı verdiği yönünde bilgi aldım. Arızanın ABS  sensörü mü yoksa poryadan mı olduğu konusunda dönüş yapacaklar. Arıza giderildiğinde sonuçları paylaşıyor olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanlız o porya ugultu yapması lazım dagılmış dediler ise ugultu yapmaması ilginç inşallah poryadır sizi fazla üzmeden sorun hal olur

sonucu merakla bekliyoruz ....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Poryamda zaten sıkıntı vardı, ses yapıyordu. Fakat sorun ABS kablosundan çıktı, kabloyu tamir ettiler sorun düzeldi. Herkese teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler arkadaşlar, şimdi sırada poryanın değişimi var işçilik dahil 400 TL istediler, 340 tl porya fiyatı :(

Yan sanayi için 180 TL istediler ve garanti vermediler. Orjinal konusunda daha uygun fiyata bulabileceğim bir yer var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Aynı olay geçenlerde benim de başıma geldi.  Yolda karlı zeminde hareket hâlinde iken ABS ve DSC ışıkları yandı. Öyle devam ettim bir süre sonra motor arıza lambası da yandı. Garantiden yol yardımı çağırıp servise gönderdim. Sorun ön sağ lastiğin oradaki abs kablosunun oradan içeri su girmiş ve oksitlenme yapmış. Geçici olarak kablo izole edildi. Aynı zamanda garantiden kablo sipariş edildi. Bugün kabloyu taktırdım. Normal fiyatı işçilik dahil 300 tl imiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...