Jump to content

Mazda 323 HB Satın Almak İstiyorum Dostlar...

haliboss

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kardeşlerim acil 323 hb mazda arıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz... 1 aydır bakıyorum, geziyorum ve dolaşıyorum, güzel bir tane dek gelmedi maalesef. İlk arabam 323 sedan familia ydı. Satmak zorunda kaldım. Şimdi acil ihtiyacım var araca ve yine mazda olsun istiyorum.......

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzel bir seçim bg kasa b6 motor 1.6 cc sohc 16 valf 87 hp karbüratörlü sistem 6 yada 8 liralıklar masraflı oluyor temizi biraz zor fakat fiyat 10 lira yada üzerine çıkıcan temiz buluna biliyor 

bu kezde 96 yada 98 kasalar işin içine giriyor 1,5 1,8 dohc  90 hp  115 hp gibi seçenekleri ile 13  yada  14  arası bulunabilir size tavsiyem buldugunuz aracı muhakkak  güzel baktırın öyle alın hayırlısı olsun .. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzel bir seçim bg kasa b6 motor 1.6 cc sohc 16 valf 87 hp karbüratörlü sistem 6 yada 8 liralıklar masraflı oluyor temizi biraz zor fakat fiyat 10 lira yada üzerine çıkıcan temiz buluna biliyor 

bu kezde 96 yada 98 kasalar işin içine giriyor 1,5 1,8 dohc  90 hp  115 hp gibi seçenekleri ile 13  yada  14  arası bulunabilir size tavsiyem buldugunuz aracı muhakkak  güzel baktırın öyle alın hayırlısı olsun .. 

sohc 8 valf oluyor Adem usta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sohc motorlar 16 valftir, enjeksiyonlu olanları 8 valftir, 323 hblerin.   Benim arabam 1.6 soch ve 16 valf kardeş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın sohc motorlarda silindir başına 2 valftan fazla olabildiğini yeni öğrenmiş bulunuyorum. Her ekzantirik mili için 8 er subap olarak biliyordum ki zaten çoğu sohc 8 valf oluyor. hondaların bazılarıda sohc 16 valfmiş.  Düzeltme için teşekkür ederim Gürhan hocam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim kardeşim, mazda o yıllarda bir çok farklı motorla çıkardı 323 hbleri, bendeki kulanım kitapçığında , 1.6 cc soch karbüratörlü, 1.6 cc soch enjeksiyonlu, 1.8 soch enjeksiyonlu ve 1.8 doch enejksiyonlu olmak üzere 4 tip motorla üretildiği gözüküyor, enjeksiyonlu soch lar 8 valf, 1.6 karbüratörlü soch ve  1.8 enjeksiyonlu doch motorlular 16 valftir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın sohc motorlarda silindir başına 2 valftan fazla olabildiğini yeni öğrenmiş bulunuyorum. Her ekzantirik mili için 8 er subap olarak biliyordum ki zaten çoğu sohc 8 valf oluyor. hondaların bazılarıda sohc 16 valfmiş.  Düzeltme için teşekkür ederim Gürhan hocam

mazda da yapıyor abi işte b6 motorlarda 16 valf ama bu iş çok  karışık b6 blok kakap doç ta olabiliyor gümrükten girme araçlarda  yine aynı şekilde 16 valf  sohç enjeksiyonluda  8 olabiliyor  16 da olabiliyor ..

ama şu anda bahsi geçen araç sohc b6 motor 16 valf 87 hp bir araç :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok güzel orjinal bir araç bence , görütüsünden içinin ve dışının temizliğinden belli oluyor zaten bana kalırsa kaçırma bu arabayı. Hemde hiç ellenmemiş, değişiklik ve modifiye yapacak olsanda kendi keyifne göre yapabilirisin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gürkan bey aldım bu aracı. 8 750 ye. hakikaten çok temiz maşaallah. ufak tefek bakıma ihtiycacı var sadece. çok teşekkür ederim dostlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim kardeşim, mazda o yıllarda bir çok farklı motorla çıkardı 323 hbleri, bendeki kulanım kitapçığında , 1.6 cc soch karbüratörlü, 1.6 cc soch enjeksiyonlu, 1.8 soch enjeksiyonlu ve 1.8 doch enejksiyonlu olmak üzere 4 tip motorla üretildiği gözüküyor, enjeksiyonlu soch lar 8 valf, 1.6 karbüratörlü soch ve 1.8 enjeksiyonlu doch motorlular 16 valftir.

bendeki 1990 model 323 hb 1.6 teknota enjeksiyonluydu motoru açan inanamıyordu....
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gürkan bey aldım bu aracı. 8 750 ye. hakikaten çok temiz maşaallah. ufak tefek bakıma ihtiycacı var sadece. çok teşekkür ederim dostlar...

Hayırlı uğurlu olsun , kardeşim, güle güle kullan,  en kısa sürede fotolarını bekliyoruz, böle içten, dıştan net , yakın çekim olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun.. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...