Jump to content

2014 Mazda 3 otomatik far aydınlatma

saudek
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu özelliği satın aldığım bayideki arkadaşa sormuştum yok demişti ancak belki atlamıştır düşüncesiyle sizlere de sormak istiyorum.

Kumandadan kapı açma tuşuna bastığımda kapılarla birlikte farlarında açılmasını sağlayabilir miyiz?

Bu uygulama ışıksız kapalı otoparkta aracın etrafı aydınlatması için çok faydalı oluyor.

Bir sonraki sorum; kumandadan araç kapılarını kapattığımda belli bir süre daha farlar açık kalacak ve çevresini aydınlatmaya devam edecek. Bu da siz otoparkı terk edinceye kadar önceden ayarladığınız bir süre olacak mesela 2 dakika gibi.

Konuyu yanlışlıkla modifiye bölümüne açmışım, yöneticilerden biri taşıyabilirse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunlar faydalı ama Mazda'nın otomobillerinde kullanmadığı özellikler. Ben de ihtiyaç duyuyordum kendi becerimle bir şeyler yaptım. Bunlar için hazır kitler mevcut. İyi bir elektrikçi güzel bir işçilikle 2 saatte halledebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu kitleri nereden bulabiliyoruz? Bir de henüz sıfır bir aracın sağının solunun açılıp kapanması pek hoşuma gitmiyor açıkçası ama basit bir şeyse deneyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Basit bir şey değil maalesef. aracın orijinal elektrik sistemini bozmadan bunu yapmanın tek yolu fazladan araca sis veya benzeri bir far takmaktır. Bu durumda sadece kapı açma kapama için sinyal alınır ve aküden farlar beslenir. Bu aracın orijinal sistemini bozmaz. eğer orijinalden sunulan bir özellikse basitçe aracın beyninden aktifleştirilebilir fakat sonradan takılan sistemlerde sıkıntı olur benden söylemesi. 

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir önceki kasada Gören Otomotiv'den Okan bununla ilgili bir konu açmıştı.

3. Nesil Mazda3 için uygulanabilir bir çözümü var mı bilemiyorum , bir sormakta fayda olabilir .

http://www.mazdaclubtr.com/topic/9893-t%C3%BCm-mazda-ara%C3%A7lar-i%C3%A7in-follow-me-home-%C3%B6zelli%C4%9Fi/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bencede bu kadar güzel bir arabada böyle özelliklerin olmaması çok enteresan. Fazla maliyet gerektirmeyen uygulamalar aslında. Bence bu tip özelliklerin mazda tarafından güncellemeler yapılarak koyulması lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Mazda 3 için yeni bir güncelleme gelir mi bilemem ama müjdemi isterim :)

Mazda da artık bu özelliği kullanacak gibi, yeni nesil 2016 CX-5'te arabayı kapattıktan sonra farlar bir süre yanıyor.

Detay linkte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

citroen c5 arkadasimda var kapı açma düğmesine basmasiyla farlar açılıyor bide sinyallerle selam veriyor namussuz ama gel gör ki kapı kolları soyulmuş takır tukur sesler geliyor arabadan 2011 model

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gündüz farları açıkken arka led'lerinde açık olması mümkünmü. 

Eğer far ayarını auto yerine parklara veya kısalara alırsanız arka ledler yanar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer far ayarını auto yerine parklara veya kısalara alırsanız arka ledler yanar.

Bak ben bunu hiç düşünmedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben eski aracımda follow me özellikli far sensörü takmıştım. aracı açtığınızda hava karanlıksa tercihinize göre parklar + sis veya farlar belirlediğiniz süre kadar yanıyor. aynı şekilde aracı kilitlediğinizde hava karanlıksa yanıyor.

siz sadece follow me sistemi istiyorsunuz sanırım. far sensörü vardır büyük ihtimalle. aracın elektrik sistemine illaki bir müdahale olacaktır. ama kablo kesmeden mevcut kabloları sıyırıp o şekilde ek yaparak bağlanabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26Mazda, 19 Feb 2015 - 13:48 tarihinde, yazdı:snapback.png

Bak ben bunu hiç düşünmedim

Böyle yaptığınızda da kapıları kilitleyip gidemiyorsunuz. Farlar açık kalıyor:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Mazda 3 de follow me ozelligi var. fabrika ayari 30 saniye ancak kulllanim kilavuzuna gore 120 saniyeye kadar ayarlanabiliyor. Euro spec'lerde koymamis olabilirler mi? Olmadigina emin misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Mazda 3 de follow me ozelligi var. fabrika ayari 30 saniye ancak kulllanim kilavuzuna gore 120 saniyeye kadar ayarlanabiliyor. Euro spec'lerde koymamis olabilirler mi? Olmadigina emin misiniz?

Euro Spec ve Amerika spec araçların farklı fabrikalarda üretiliyor olmasının da bunda etkisi olabilir. Tabii pazardan gelen talepler de etkendir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Aynı özelliği bende araştırdım aksesuarcıma söyledim olur dedi ama beyinle alakalı diye de cevap aldım sonrasında biraz daha araştırıp mazda servisinde çalışan birini bulmuş modül takılıp yapılıyo beyinle de alakalıymış 300 tl dedi serviste değil de dışarı da kendi yapıcakmış bende o özellik için 300 tl vermem dedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
On 12 January 2015 at 6:40 PM, saudek said:

Bu özelliği satın aldığım bayideki arkadaşa sormuştum yok demişti ancak belki atlamıştır düşüncesiyle sizlere de sormak istiyorum.

Kumandadan kapı açma tuşuna bastığımda kapılarla birlikte farlarında açılmasını sağlayabilir miyiz?

Bu uygulama ışıksız kapalı otoparkta aracın etrafı aydınlatması için çok faydalı oluyor.

Bir sonraki sorum; kumandadan araç kapılarını kapattığımda belli bir süre daha farlar açık kalacak ve çevresini aydınlatmaya devam edecek. Bu da siz otoparkı terk edinceye kadar önceden ayarladığınız bir süre olacak mesela 2 dakika gibi.

Konuyu yanlışlıkla modifiye bölümüne açmışım, yöneticilerden biri taşıyabilirse sevinirim.

Bu özelliklerin ikisi de var arkadaşlar benim aracımda. Konu hortlatmak gibi olmasın ama var yani :) Ya da, ben otomatik kapı kilidini aktif ettikten sonra yeni geldi bu özellikler bilemedim şimdi.

Duzeltme: @okkko ile gorustum. 2014 sonrasi araclarda varmis zaten bu olay.

3orG82.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.08.2016 at 03:21, tarahumara :

Bu özelliklerin ikisi de var arkadaşlar benim aracımda. Konu hortlatmak gibi olmasın ama var yani :) Ya da, ben otomatik kapı kilidini aktif ettikten sonra yeni geldi bu özellikler bilemedim şimdi.

Duzeltme: @okkko ile gorustum. 2014 sonrasi araclarda varmis zaten bu olay.

Tarahumara selam; 

bir yanlışlık olmasın. Benim aracım 2015 model mazda 3 2015 eylülde damladan satın aldım. Ve bu konuya baya bir araştırdım ve avrupa spec olduğu için follow me özelliği yok  ? en son amerikan spec versiyonlarında olduğu sonucuna vardım. Sen yazılımı falan mı güncelledin yada yazılım güncellemisiyle bu özellik geliyor mu ? yazılım versiyonun nedir  ?  Tşk. çok sordum galiba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yazilimi modifiye ettim sadece. Arac giderken kapilarin otomatik kilitlenmesi icin o kadar. Bazi araclarda var bazilarinda yok sanirim bu follow me ile leaving home ozelligi. Benim aracimda otomatik kapi kilidini aktif etmeden once var miydi yok muydu onu hatirlamiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...