bosphoruss9

MAF Sensörü P2177 Arıza Kodu

öncelikle herkeze iyi akşamlar çok sık yazmasamda çok sık takip eden bir forum üyesi olarak yaşadığım bir problemi ve değerli tavsiyelerinizi bekliyorum,şimdiden teşekkürler.aracım 2006 mazda3 122binde 25bin km dir lpg ile kullanıyorum.15gün önce motor arıza lambası olması lazım devir saatinin içinde sarı olan lamba sebepsiz yere yandı.bilgisayara bağlattım(yetkili servis değil)başlıkta yazdığım hata kodunu verdi ve açıklama olarak aynen su şekilde P2177 sistem çok zayıf kapalı rolantide bank1 diye bir hata çıktı.amerika forumlarından araştırdığım kadarıyla maf sensörü olabileceğini düşündüm ama bi resmiyeti yok tamamen kendi tahminim.bu sensör temizlenir mi illa yenisini almak mı gerekir?tahmini fiyat nedir fikri tavsiyesi benzer tecrübesi veya eklemek istedikleri olan varsa beklıyorum zira moralim cok bozuldu aracımı cok sevıyorm bu ara hiç param yok masraflı bişeyde ne yapıcam bilmiyorum.iyi geceler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pm attım. Bilginize...

Okan, sadece fiyat bilgisi değilse bizi de bilgilendirebilir misin ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracımda en belirgin sıkıntı 2000-2200 devir aralığında sanki kasılıyor arac gidecekte biri arkasında çekiyor gibi bi bugda kalma hadisesi yaşanıyor.2500devri geçtikten sonra açılıyor sıkıntı yok 2000devir altındada sorun yok sadece o devir aralığında gidişinde hissedilir bi bozulma var.bu maf sensörümüdür?yoksa tamamen alaksız başka bişeymi bugün söktürdüm temizletip yerine taktırdım lpg ayarınıda yaptırdım değişen bişey yok aynı his devam ediyor

arıza lambası yanmadan önce yoktu o lamba yandı bu saçmalık başladı?aracımı aşırı seviyorum ama içim huzursuz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Maf sensörünü temizlet

Fren balata sprey ile de temizlenir tekrar yaparsa yetkili servise gitmen gerekecek çünkü bu kod üzerinden 14 kısım arıza gösteriyor

Ayrıca lpg sistemi varsa ondan dolayıda yakar bazı sistemler sıkıntı çıkarıyor.

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaslar benzer bir başlık açarak sorunu belirttim tavsiyelerinizi rica ettim.syn ali avcı bey'in tavsiyesi üzerine MAF sensörünü temizlettim lambayı söndürttüm suan 280 km oldu 2000-2500devir arasında yaşanan saçmalıkta kayboldu lambada birdaha yanmadı.galiba sorunu çözmüş oldum.ali avcı bey e tavsiyelerinden dolayı teşekkür ederim benzer şikayeti olanların önce maf sensörünü temizletmelerini tavsiye ederim.

Mehmet Özdemir ve M.E.G bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.. Ali'ye de buradan teşekkürlerimizi iletelim tekrar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.