saudek

Araçlarımızın Üretim Tarihi - VIN Kodu

Aracın ay gün yıl olarak üretim tarihini öğrenmenin bir yolu var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ruhsatınızda yer alan muayene tarihine göre öğrenebilirsiniz; 3 sene geri sayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ruhsatınızda yer alan muayene tarihine göre öğrenebilirsiniz; 3 sene geri sayın.

Evet ruhsatta görebiliyorum ama bu aracın Türkiye'ye giriş veya muayeneye giriş tarihi değil mi?

Ben fabrikadaki üretim tarihini merak ediyorum. Aslında aracın üzerinde bir yerde yazıyor olsaydı iyiydi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet ruhsatta görebiliyorum ama bu aracın Türkiye'ye giriş veya muayeneye giriş tarihi değil mi?

Ben fabrikadaki üretim tarihini merak ediyorum. Aslında aracın üzerinde bir yerde yazıyor olsaydı iyiydi.

Benim bildiğim kadarıyla ithal araçlarda üretim tarihi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Belki servisler kullandıkları sistemden şasi numarasını girip görebiliyorlardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bakmadığım site kalmadı hepsinde benim vin code modelini 2003 diye gösteriyor...Anlamadım valla....

Eski codeları yeni araçlaramı veriyorlar acaba.....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimkini de 2001 gösteriyor halbuki araç 2014 model.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracin uzerindeki VIN numarasinden uretim yilini gorebilirsiniz ancak ay ve gun olarak degil. VIN nosunun sol bastan 10. karakteri uretim yilini gosterir. 2010 ve uzeri modeller icin A harfinden basliyor. Yani su sekilde:

2010: A

2011: B

2012: C

2013: D

2014: E

2015: F

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracin uzerindeki VIN numarasinden uretim yilini gorebilirsiniz ancak ay ve gun olarak degil. VIN nosunun sol bastan 10. karakteri uretim yilini gosterir. 2010 ve uzeri modeller icin A harfinden basliyor. Yani su sekilde:

2010: A

2011: B

2012: C

2013: D

2014: E

2015: F

Peki önceki yıl üretilenler için durum nedir Uğur? Onlar hakkında da bilgin var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2001 ile 2009 arasi icin dogrudan rakam kullanilmis. Yani 2001 icin 1, 2009 icin 9 yaziyor. 1980 ve 2000 arasi icin ise yine harfler var. 1980 icin A harfinden baslayip 2000 icin Y harfinde bitiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki resime göre durum nedir ?

ly9q.png

2001 ile 2009 arasi icin dogrudan rakam kullanilmis. Yani 2001 icin 1, 2009 icin 9 yaziyor. 1980 ve 2000 arasi icin ise yine harfler var. 1980 icin A harfinden baslayip 2000 icin Y harfinde bitiyor.

Evet 2039 yılına kadar model yılını neyin temsil ettiği belli..

http://vdocs.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=458:model-year-information&catid=109:resources&Itemid=603

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.