Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Bakım Fiyatları

xendaba
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sonunda bugün 10.000km bakımına 14.900km olarak gittim ;)

Araçta sıkıntı yok dediler yağ vs değişimi yapmışlar diğer servislerde klima kullanmasan bile
Hava filtresi
Polen filtresi vs vs 10 kalem iteler 200₺ civarı gereksiz fiyat çıkardı

Burda bunları eklememişler ve gerekli Olanları yapmışlar ve 338₺ gayet makul geldi güzelde bir iç dış yıkamışlar şaşırdım :)

Özellikle bunu SK yapıyor olmadı şaşırttı açıkça beklemiyordum , ses vs varmı diye test sürüşü yapmışlar ses geliyormu diye sorduğum usta taktırdığı. Board Taşıyıcı dışında ses yok diye kontrol etmiş

Geçer puan Aldı bende. ...

SK ya niye gittiğime gelince eşkişehir yolundaki opan a gittim ilk önce ama oradakiler daha arabayı bilmiyor, abi bu dizel demi
Yok bakan arkadaş yok bakalım parçası bizde varmı sen 3-5 gün sonra ara - anladımki arabayı bilmiyor ittire kaktıra bakacaklar Allahtan arkadaş yok çıkıp SK'ya gittim

Eksik kesilen faturayı söyledim dedim eksik kesmiştiniz , hemen farkın faturasını keselim dediler ulan dedim bunlara bişey olmuş ;)

Bu atar yapan skandal çalışanlar nazik vs demekki birşeyler olmuş,

Neyse bakım yapıldı herşey ok, CX3 için sıraya yazın dedim sıra alıyorlarmış şimdiden, çıkış kalabalıktı yazmadan çıktım ama arayıp isimde yazdıracam bakalım,

Dedim bak önceki gibi facia yaşamayalım yok falan filan hade bakalım dedim,

Şimdilik bakım memnuniyetim iyi fiyatı soranlar Görsün diye faturayı koyuyorum, umarım açıklayıcı olmuştur

image.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vakit şıkışık olduğundan dönüşte boş birgün takacaz, isteyen gelsin diğer kamerayı diğer araca takalım

3 tane kablo girişi aşıtınbasit gibi görünüyor ;)

1 adet elimde fazladan var ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gideceğiniz zaman bilgim olursa ben gelebilirim.

Vakit şıkışık olduğundan dönüşte boş birgün takacaz, isteyen gelsin diğer kamerayı diğer araca takalım

3 tane kablo girişi aşıtınbasit gibi görünüyor ;)

1 adet elimde fazladan var ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güle güle kullan,

Fiyatlar normal görünüyor.

Polen filtresi gelince aklında olsun, klimayı kullanmaya gerek yok. Araç içine giren her hava o filtreden geçtiği için bazen değişmek gerekebiliyor. Ben 7.000 km de kendim değiştirttim çünkü kontrol edildiğinde simsiyah idi. Kışın yaza nazaran çok daha fazla havalandırmayı kullandığımız için koku yapmasını istemediğimden değişin dedim.

Zaten standart bir bakımda yapılan değişimler yapılmış ve polen filtresi dışında da herşey değişmiş. Polen filtresi de olsa olsa 70-80 TL + KDV dir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güle güle kullan,

Fiyatlar normal görünüyor.

Polen filtresi gelince aklında olsun, klimayı kullanmaya gerek yok. Araç içine giren her hava o filtreden geçtiği için bazen değişmek gerekebiliyor. Ben 7.000 km de kendim değiştirttim çünkü kontrol edildiğinde simsiyah idi. Kışın yaza nazaran çok daha fazla havalandırmayı kullandığımız için koku yapmasını istemediğimden değişin dedim.

Zaten standart bir bakımda yapılan değişimler yapılmış ve polen filtresi dışında da herşey değişmiş. Polen filtresi de olsa olsa 70-80 TL + KDV dir.

valla ben bilmediğimden diğer raçlarımda istemeden değiştiriyordular değişirler sandım ama değiştirmemişler yapacakbirşey yok bidaha gittiğimde söylerim kasten değişirler ama şimdiden aslında koku yapma durumu var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10000km bakımına 15000de yaptırınca garantiyi etkileyen birşey oluyor mu? 

Mazda'da garanti 6 ay veya 10000 km bakımlarını yaptırdığınızda geçerli. Tabii her şey servisin inisiyatifinde burada. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'da garanti 6 ay veya 10000 km bakımlarını yaptırdığınızda geçerli. Tabii her şey servisin inisiyatifinde burada. 

Öyle tabiki biliyorum da yukarıda 10bin bakımına 15binde gittim yazılmış. Servis bu durumda garantiyi etkileyen birşey yapmamış mı onu sormak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki aracımı alalı 9 ay olsa ve ben henüz 10.000 km ye yeni ulaşmış olsam durum ne olur?

Türkiye deki garanti sistemi 10.000 km yada 6 ay... hangisi önce dolarsa... 

Yani 10.000 km ye ulaşmadan 6 ay'ın sonunda gitmek lazım...

Tüketicilerden gelen yoğun şikayet üzerine şimdilik birşey demiyorlar... Hatta  servis uyarısı çıksa bile siz 8 ay sonra gelin dediler...

Ama herhangi bir arızada tutumları ne olur bilmem... Bu ülkede kimseye güvenmemek gerekiyor....

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında 10000 km ve 6 ay kısa süreler. Yeni teknolji araçlarında kullanıma göre karar vermek daha doğru. Aslında servislerin aracın kullanım şartlarına ve yağın durumuna bakarak karar vermesi daha doğru değil mi? Ayrıca araçta böyle bir özellikte bulunabilir. Sonuç olarak kullandığımız araçların memnuniyeti bakım giderleri de göz önüne alınarak yapılmıyor mu?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

merhaba arkadaşlar,

her şey yolunda giderse 04.04.2015 tarihinde 20000 bakımına gideceğim randevu aldım. bir sıkıntım yok gibi çok şükür. ama size de bir danışmak istedim. telefonda bilgi amaçlı yaklaşık fiyat öğrenmek istedim. 20000 bakımın 600 tl tutacağını söylediler. benzinli ve manuel vites bir araç için bana biraz fazla geldi. tecrübe edenler ya da konu ile ilgili bilgisi olanlar değerlendirebilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ değişimi, filtre değişimi dışında ekstra bir de bujileri değiştirebilirler. Fiyat konusunda yorum yapamam, aracınız zaten garantili servise götüreceksiniz. Manisa'da servis yok diye biliyorum, İzmir'den mi randevu aldınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet aracı izmirden aldım yeni otomotivden servise de oraya gidiyorum.. 600 lira biraz fazla gibi geldi de bir danışayım dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işin kötüsü o işte.. en yakın servis muğla da o da git gel bana zaten 200 liraya patlar. mazda tr yi arayıp bu konuda bilgi mi istesem. bi faydası olur mu ki? bundan önce diesel golf kullanıyordum onda bile bu seviye fiyatla karşılaşmadım :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işin kötüsü o işte.. en yakın servis muğla da o da git gel bana zaten 200 liraya patlar. mazda tr yi arayıp bu konuda bilgi mi istesem. bi faydası olur mu ki? bundan önce diesel golf kullanıyordum onda bile bu seviye fiyatla karşılaşmadım :(

:ağrı merkezini arayın hocam. Km ve bakım tutarını öğrenin. Bayinin verdiği tutarı da söyleyin. Yardımcı olurlar eminim. 600tl hiç görmedik duymadık .44 44 693

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çağrı merkezini aradım. bu konuda yetkili servislerden bilgi alabilirsiniz bizim sadece parçalar için liste fiyatlarımız var gibi saçma bişey söylediler.

ben de randevuyu aldığım bayanı değil direk servis müdürünü aradım. randevu yazan bayanın 600 liradan bahsettiğini belirttim. sağolsun ilgilendi (zaten yaklaşımını tahmin ettiğim bir insandı) 600 lira fazla gerçekten bi yanlışlık olmuş olabilir ben araç bilgilerinizi detaylı inceleyip yarım saat içinde size dönüş yapayım dedi. bekliyoruz bakalım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çağrı merkezini aradım. bu konuda yetkili servislerden bilgi alabilirsiniz bizim sadece parçalar için liste fiyatlarımız var gibi saçma bişey söylediler.

ben de randevuyu aldığım bayanı değil direk servis müdürünü aradım. randevu yazan bayanın 600 liradan bahsettiğini belirttim. sağolsun ilgilendi (zaten yaklaşımını tahmin ettiğim bir insandı) 600 lira fazla gerçekten bi yanlışlık olmuş olabilir ben araç bilgilerinizi detaylı inceleyip yarım saat içinde size dönüş yapayım dedi. bekliyoruz bakalım :)

300tl den fazla bakımım olmadı. Bmw mersoda insanlar yıllık bakım ucuza geliyor sanıyorlar ama o işin bir de 60bin ve üzeri bakımı var. Bizim parçalar gayet uygun. mesela hondanın balatalar 4 papuçlu bizim iki katı fiyatımız tutuyor.

Mersoda 3 yıl 60bin km bakım paketi alıyorsun mesela 4800tl'den başlıyor :D sanırım paket olunca ucuza geliyor :P

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/aftersales/servisim/services_and_workshop/offers/Servis_sozlesmeleri/Bakim_paketleri_/A-Serisi.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• CRO
      Yazan: CRO
      Merhaba Değerli forum üyeleri;
      Aracım Mazda3 BL 2012 Otomatik makyajlı kasa 72.000 km de olup bu zamana kadar yetkili servis bakımlıydı; ancak gerek garanti süresinin dolması gerekse de yetkili servis ücretlerini yüksek bulmam sebebiyle bundan sonraki bakımlarını özel servis aracılığıyla yaptırmayı düşünüyorum. Bakım ile ilgili forum üzerinden önceki mesajları elimden geldiğince okuyarak bakım için tercih edilebilecek ürünleri oluşturmaya çalıştım. Bu noktada sizlerin de görüş ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Yapmış olduğum araştırmalar neticesinde bakım için gerekli malzeme listelerini aşağıya sıralıyorum, daha önce kullandığınız memnun olduğunu ürünleri de söylerseniz memnun olurum.
      Araç Yağı;
      Liqui Moly Toptec 4200 5w30 (Sentetik, ACEA:C3 - API:SN) Liqui Moly Longtime High Tech 5w30 (ACEA:A3/B4/B3 - API: SM,CF) Liqui Moly Toptec 4500 5w30 (ACEA:C1 - API bulamadım, yalnız üzerinde direk mazda ibaresi mevcut olduğundan listeme ekledim.) Motul 8100 xClean EFE 5w30 (Tam Sentetik, ACEA:C2/C3 - API:SN) Motul Energy 5w30 (ACEA:A5/B5 - API:SL) Castrol Edge 5w30 C3 (Tam Sentetik ACEA:C3 -API:SN/CF Son bakımda bu yağ konulduğu için listeme ekledim.) Mobil 1 ESP 5w30 (Tam Sentetik, ACEA:C2/C3 -API: SN Forumda da araç yağı tercihi konularını okudum ama tam manasıyla şu kullanılabilir şeklinde bir öneriyle karşılaşmadım herkes gerekli özellikleri barındıran uygun yağı tercih ettiği sonucuna ulaştım. Benim listelemiş olduğum yağlar arasında Motul 8100 xClean EFE ile LiquiMoly Toptec 4500 arasında kaldım ama açıkcası netleştirmedim birsürü özellik viskozite, farklı derecelerdeki akışkanlık vs gibi birsürü özellik söz konusu olduğundan yağ konusunda önerilerinize açığım.
      Fren Hidroliği;
      Fren Hidroliği konusunda konusunda Dot3 veya Dot4 niteliklerine sahip bilindik markalardan birisini tercih etmeyi düşünüyorum. Bi önceki bakımda değişmedi diye biliyorum araç kitapçığında ise yanlış hatırlamıyorsan 2 yıl veya 40Bin km de değişimden söz ediyordu. Bakımda durumuna göre değiştirmeyi düşünüyorum.
      Direksiyon Hidroliği; 
      Direksiyon hidroliğinde kullanılan yağ ile otomatik şanzımanlarda kullanılan yağ aynısı tercih edilebileceğini öğrendim. Bu noktada Dexelia ATF 3 (M-V) veya Liqui Moly Atf Toptec 1200 (Dexron2-3 ) değerlerine sahip yağların işimi görebileceği sonucuna ulaştım.
      Bujiler;
      Buji konusunda muhtemelen aracın üzerinde orjinal mazda bujileri var diye biliyorum, değişimin gerekli olduğu görülürse Denso, Ngk veya Mazda Orjinal buji markalarından birisini tercih etmeyi düşünüyorum. Bu noktada da kararsızım önerilerinize açığım.
      Yağ Filtresi;
      Yağ filtresini orjinal ürün tercih etmeyi düşünüyorum, yine forumdaki konuları incelediğimde Mahle OC195 markalı ürünün orjinal ürün ile birebir aynı olduğunu öğrendim. Orjinal filtre bulamaz isem eğer bu ürünü tercih edebilirim.
      Hava Filtresi; 
      Hava filtresinde de orjinal ürün kullanmayı düşünüyorum ama tavsiye edebileceğiniz ürünlere de açığım bu konuda net bir karar veremedim açıkcası.
      Polen Filtresi;
      Polen filtresinde ise muadil ürün kullanmayı düşünüyorum. İnternetteki araştırmalarımda Bosch, Filtron ve blueprint markalarını gördüm bu konuda da önerilerinize açığım.
      Uzunca bir yazı oldu arkadaşlar sürçü lisan ettiysek kusuruma bakmayın. Konu ile ilgili hertürlü tavsiyelerinize açığım. Teşekkür eder keyifli günler dilerim.

• sany
      Yazan: sany
      Arkadaşlar merhaba,
      Hepinizin araştırmalarınızdan bildiği üzere, otomatik şanzıman yağı el ile değiştirildiğinde 4 Litresi değişiyor,
      diğer yarısı şanzımanın içinde kalıyor. Yani yarım iş yapmış oluyoruz. 
      Bu sebepten yağ değişimini makine ile yapan servisleri araştırdım ve adreslerini sizinle paylaşıyorum.
      İzmir ve Çevre iller'de
      Otomatik Şanzıman yağını makine ile değiştiren servislerin iletişim bilgileri;

İzmir
      KEBAN OTOMATİK ŞANZIMAN SERVİSİ !!!
      (Makinası arızadan dolayı yurt dışına değişime gitmiş - Yurt dışından gelmesi bekleniyor) !!!
      http://www.kebanotomatiksanziman.com
      3.Sanayi Sitesi 405 Sokak No:17 Kazımdirik Mahallesi
      İzmir/Bornova
      Mobil: 0506 328 44 44
      Servis: 0232 486 44 10
      Yetkili - Hasan usta

Manisa
      Kaizen Oto
      Manisa Sanayi - (Manisa Merkezde)
      5305-(3) Sk.
      T.+90 532 634 19 82
      Yetkili - Bekir Usta

Denizli
      OTO TEKNİKER 
      Sümer Mahallesi 3. Sanayi Sitesi
      37 Sokak No: 43-45-47
      Denizli/Türkiye
      T.+90 532 431 6145
      +90 258 251 3433
      Yetkili - Şeref Usta

Denizli
      JAPON OTO
      Sümer Mah. 3. Sanayi Sitesi 37Sk. No.49
      Denizli
      +90 532 481 5057
      Yetkili - Ahmet Canyılmaz

Umarım ihtiyacı olanlara faydalı olurum.

Ben İzmir'den Manisa'daki Kaizen Oto'ya gittim.
      Bekir ustanın titiz ve temiz işçiliği var. Ayrıca, Makine, Techizat ve Donanımı çok iyi .
      Çok bilgili, memnun kalırsınız. Tavsiye ederim.

• noers
      Yazan: noers
      Merhaba arkadaşlar,
      Geçtiğimiz ağustos ayında 2014 model polumu satıp, Ankara Mazda S.K otomotivden 1.5 skyactiv-g power sense mazda 3 aldım. 
      Önümüzdeki ay aracın ilk 6 ay bakımı gelecek, normalde ara bakımlarda sadece kontrol yapıldığını herhangi bir işlem yapılmadığını söylemişlerdi ancak ben yine de yağını değiştirmek istiyorum aracın. SK ve herter var Ankarada, bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz? Olumlu olumsuz tecrübelerinizi duymak isterim.  

• Atchsn
      Yazan: Atchsn
      Merhaba saygıdeğer forum üyeleri;
      2015 model aracımın 20.000 bakımı geldi de geçti. 22000 lere yaklaştım. Kayseri'de ikamet ediyorum ve maalesef burda yetkili servis yok. Aracı alırken 3 sene garantili demişlerdi ama birkaç yerde 5 yıl olduğunu duydum. Hangisi doğrudur?
      Eğer 3 sene ise garantinin bozulmasını göze alıp Kayseri'de özel bir serviste mi yaptırsam? (Yer tavsiyelerine açığım, hatta ihtiyacım var.)
      5 sene ise; bozmam uygun olmaz ve Kayseri'ye en yakın Adana Mıçı görünüyor. Fakat orası ile alakalı da şikayetvar sitesinde 1 - 2 şikayet  gördüm.
      Tavsiyeleriniz neler? 
      teşekkürler...
    • Guitarist5993
      Yazan: Guitarist5993
      Arkadaşlar herkese merhaba. Bugünki sorucağım soru aracımın artık vites geçişlerinde eskiye göre yıprandığını hissediyorum hele ki geri viteste. Dün bulunduğum yerdeki ustama bu konuyu danıştım ve bana artık aracının baskı balata değişme zamanının geldiğini söyledi. Bende bunun üzerine ustama bana tavsiye edebileceğin bir marka var mı diye sordum oda bana genellikle japon araçlarında sıkça kullanılan bir marka olarak SACHS marka debriyaj setini önerdi. Çünkü senin aracına uyum sağlayabilecek bir debriyaj seti ve diğerlerinde sorun yaşayabilirsin dedi. Birde son soracağım soru şanzıman yağı olarak hangi marka tavsiye edebilirsiniz. Bu arada aracım mazda 3 2006 1.6 Benzin şuan 152.000 de. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• Yeni Oluştur...