Jump to content

Mazda 5 Bakım Maliyetleri

SeymeN67
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

16.01.2015 Cuma günü ilk bakımı İzmit HALDIZ Otomotivde yaptırdım. 

Bakımda;

Yağ

Yağ filtresi

Hava filtresi

Cam suyu

Tapa

Temizleme spreyi

İşçilik

dahil 312,00 TL fatura kesip 300,00 TL istediler. Polen filtresini diğer bakımda değiştireceklermiş. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun abi.. Kaç km bakımıydı bu? Yapılanlar için ortalama bir değer 300 TL, servisler arası çok fazla fark çıkmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağol Mehmet. şimdilik 5000 km. deyim. Yani ilk bakıma girdi. Dediğin gibi fiyat iyi, bana en yakın servis olmasından dolayı HALDIZ' ı tercih ettim. (230 Km.--- git-gel 460 Km)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi benim kafam karıştı,  ilk bakım demişsin. Aracın 2011 model, sizdeyken ilk bakımı demek istedin sanırım. Birde km'de bir sıfır unutmuş olabilir misin ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) Herşey dediğim gibi. Aracı 0 km olarak 2014 temmuz ayında Mazda Bostanlar' dan aldım. (2012 Model diye aldığım araç ÖTV ödemesi sırasında 2011 olduğu anlaşıldı. Fiyatı ona göre düşürdük tabi) Yani bayinin elinde kalan araçlardan birini aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bundan önceki 2000 model 626 HB aracımda da belgelerini karıştırırken dikkatimi çekmişti, araç 2000 modeldi ancak bayiden 2002 de satılmış :) .  Bu araba kaç model bu diyenlere 2000 model ama 2002 çıkışlı dediğimde insanlar çok şaşırıyordu, her seferinde açıklamak zorunda kalıyordum :) . Mazda'ların satış rakamlarının düşüklüğünden dolayı bu tip yıl atlamaları yaygın . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) Herşey dediğim gibi. Aracı 0 km olarak 2014 temmuz ayında Mazda Bostanlar' dan aldım. (2012 Model diye aldığım araç ÖTV ödemesi sırasında 2011 olduğu anlaşıldı. Fiyatı ona göre düşürdük tabi) Yani bayinin elinde kalan araçlardan birini aldım.

Aracı gördüğümü hatırlıyorum, Fatih ile gidip bakmıştık sanırım, sonradan satıldığını öğrendik, yabancıya gitmemiş :D

Fiyatlar gayet normal , kampanyaya getirebilsen daha da ucuzlardı ama yine de kabul edilebilir bir fiyat, güle güle kullan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı gördüğümü hatırlıyorum, Fatih ile gidip bakmıştık sanırım, sonradan satıldığını öğrendik, yabancıya gitmemiş :D

Fiyatlar gayet normal , kampanyaya getirebilsen daha da ucuzlardı ama yine de kabul edilebilir bir fiyat, güle güle kullan :)

Bayiye gittiğimde bu renk çok hoşuma gitmiş ve göz koymuştum. Bostanlar bana bu aracın ayrıldığını ve bana veremeyeceklerini söylemişti. yoksa size mi ayırmıştı bu aracı
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk bakım için 5000 km az değil mi ? Yılını doldurduğu için servis gördü araç anladığım kadarıyla

Evet ,zaman yada km. hangisi önce dolarsa...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...
02.10.2015 16:12:38, weya :

mazda 5 den memnun musunuz ?

Öncelikle mesajı geç farkettiğim için kusuruma bakmayın. Araçtan genel olarak memnunum. Beklentileri her şekilde karşılayan bir model, şehir içi hariç yakıt çok güzel. ( yanlız Zonguldak için yazıyorum. Şu anda bizim burası şehir içi sayılmaz. Dağ yolu olarak düşünün. Doğal gaz çalışmaları var)

Merak ettiğiniz konularda sorularınıza cevap verebilirim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
07.10.2015 17:20:21, SeymeN67 :

Öncelikle mesajı geç farkettiğim için kusuruma bakmayın. Araçtan genel olarak memnunum. Beklentileri her şekilde karşılayan bir model, şehir içi hariç yakıt çok güzel. ( yanlız Zonguldak için yazıyorum. Şu anda bizim burası şehir içi sayılmaz. Dağ yolu olarak düşünün. Doğal gaz çalışmaları var)

Merak ettiğiniz konularda sorularınıza cevap verebilirim. 

Kemal abi bundan 4-5 ay önce Mazda 5'e bayağı bir niyetlenmiştim. Aracımın ilerleyen km'si, aileye eklenen 2.çocuktan sonra. Daha büyük, geniş ve konforlu bir otomobil arayışına girmiştim. "D" segmenti ve Suv bakarken, birden Mazda 5 aklımı çelmişti. O dönem forumada üye bir arkadaşımızın Mazda 5'i Mazda Ozan'da satılıktı. Ciddi ciddi bayağı bir kafa yormuştum bu araca. 

Ama sonra vazgeçtim. Vazgeçme sebeblerimin başında artık almışken otomatik vites olsun istiyorum. Hadi onu geçtim Mazda 5'te sunroof - panoramik tavan bile olsaydı, otomatik vitesi gözüm görmeyebilirdi. Yoksa tam benlik/bizlik bir otomobil aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Panoramik tavan konusunda sonuna kadar haklısın, aynı sınıf diğer marka araçların hepsinde mevcut fakat ne hikmetse mazda da yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, SeymeN67 :

Panoramik tavan konusunda sonuna kadar haklısın, aynı sınıf diğer marka araçların hepsinde mevcut fakat ne hikmetse mazda da yok. 

Abi aslında sunroof - panoramik tavan konusunda takıntım yok. Yada bir başka ifadeyle illahi olmazsa olmaz demem. Ama Mpv tarzı bu tip büyük iç hacme sahip araçlarda bence olmalı. Araç çok geniş ve ferah, lakin içi çok karanlık kalıyor. Aracın içinde eşya koyma gözleri, cepleri vs ne ararsan var. Lakin aracın içi karanlık, boğucu kalıyor. Sebebi açık ve net sunroof olmayışı. B ve C segmentlerinde nispeten olmasa da olabilir diyorum. Ama Mpv, D segmenti ve Suv denilince katiyen bu seçeneğin olması lazım diye düşünüyorum. 

Yani Mazda 5'te olmuş olsa. Aracın içini o kadar çok ferah gösterecek ki..Yani şu haliyle arkada yada en arkada oturan kişi resmen kasvetten boğuluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, İlhan :

Yani Mazda 5'te olmuş olsa. Aracın içini o kadar çok ferah gösterecek ki..Yani şu haliyle arkada yada en arkada oturan kişi resmen kasvetten boğuluyor.

Üstüne üstlük koyulaştırılmış arka camlar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Arabanın 4. bakımını yaptırdım. Şimdiye kadar olan bakımlar hep 300.00 TL idi. Bu bakımda fark olarak sadece polen filtresi değiştirildi. Toplamda 528.00 TL faturayı 500.00 TL olarak hallettiler. Bu arada faturada polen filtresi 74.00 TL yazıyor. 15.00 TL işçilik desek ortalama 130.00 TL civarında bir fark oluştu. Nedenini sorduğumda bakım parçalarına ve işçilik fiyatına zam gelmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...