leventbestepe

1999 - 2001 Model Mazda 626 ile 2001 Model Makyajlı Mazda 626 Arasında Farklar Nelerdir?

yaklasık 1 2 hafta ıcınde 626 almayı dusunuyorum . almayı dusundugum model 1999-2001 aralıgında olacak onerılere uyarak. Ogrenmek ıstedıgım 2001 de cıkan makyajlı kasanın bır oncekı 1999 ve 2001 aralıgında bır oncekı kasa ıle farkları nelerdır. Sadece yapılan makyajı yoksa baska farklarıda varmıdır. Bunun dısında onerılen beygır hangısıdır bıldıgım kadarıyla 115 135 ve 155 beygırlık seceneler var bır kac dıkkatımı ceken ılanıda sızlerle paylasmak ıstıyorum. Butcem 16 17 cıvarında fakat sıddetle onerecegınız bır ılan olursa borc ılede alabılırım. Dıkkatımı ceken ılanlar asagıdadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-satilik-mazda-626-144876292/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-tum-bakimlari-yapilmis-1999-model-sirali-lpg-li-mazda-626-189382369/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2000-model-mazda-626-188903515/detay

ozellıkle alttakı ılan ılgımı cektı km ve makyajlı kasa olması ıtıbarıyle fakat 115 beygır

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-metrapol-den-mazda-626-2.0-tsi-16v-115-hp-plusyeni-lpgfull-orjinal-197611025/detay

bırde son olarak bu var mazdacı ayhandan ama km den dolayı bıraz olumsuz dusundum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazdaci-ayhan-dan-2001-mazda-626-makyajli-kasa-fiyati-dusrduk-193253846/detay

Yardımları olan arkadaslar ıcın sımdıden tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Makyajlı kasa ve makyajdan önceki kasanın donanımları hakkında bilgim yok. Verdiğiniz ilanlara bir göz attım şöyle; 1. aracın km'si diğerlerine göre daha düşük ve LPG hiç takılmamış, bu onu diğer araçlardan sıyırıyor. İç döşemeleri falan da temiz görünüyor fotoğraflardan. Bir araca odaklandıktan sonra önceki kaza geçmişini, hasar tutarını öğrenin. Aracın başında iyi bir inceleme yapın. Tamam bu araç içime sindi derseniz; motor ve kaporta için ustalara başvurun. 

İyi bir komresyon testinden de geçerse; hayırlı olsun deyip, Mazda'nıza kavuşun :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4. araç çok şık duruyor,  km hepsinden düşük, 2001 model, ama genede iyicene baktırmak ve ekspertiz çıkartmak iyi olacaktır, ben 4 . diyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Makyajli.kasada bir takim.ek.ozelliklerde var ise eger 2001 model.makyajli olan.km.si dusuk araci dusundum ben kasa model ve km.ye gore iyi gorunuyor sıkı bir pazarlik.sart ama :) alinabilir.makul.rakam.nedir acaba. Ilk.arac dediginiz gibi mehmet bey goruntuye gore yatmis bir arac km.iyi renk kotu fakat ilan aciklamalarinda sonucta su yasta arac cizik.surtme var diye yazmis bundan.anladigim bize lpg taktirmanin.disinda ekstra masraflarida olacak gibi ve boyutu belli degil. Ama 2001 edirnedeki gurhan.beyin favorisi araca icim.gitti renk ve makyajli olmasi nedeniyle makyajli kasa.gercekten bariz yakisikli geliyor bana tek.sorun aradaki.mesafe satici ile konusup detaylica konusmak gerek. Fakat takildigim.asil.husus hem.kasa farkindan dogan bariz baska farklar varmi birde 115 beygir makyajli.kasa mesela 135 olsa dahami.iyidir yada 155 beygir orasina cok takildim. Yakit sarfiyatinda bu beygir ne derece farkeder ve tutulan beygir hangisi hezimete.ugramamk.icin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4. Arac 18750 den.asagi vermiyor makyajli kasayi yanliz.gazda yakitinin.12.lt.civari gaz yaktigini.soyledi normal.bir degermidir bu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benzinli araçların bile 9 - 10 litre yakıtları bulduğu şu havalarda 12 litre civarı yakıt tüketimi varsa bence çok iyi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yaz başında sattığım bundan önceki arabamı yeni sahibi satılığa çıkarmış, benden sonra çok fazla kilometre yapmamış.

Eğer hala bıraktığım gibi duruyorsa sitede ki en sağlıklı 626' ların başında gelir kendisi  8)  .

İzmir Yeni Mazda çıkışlıdır, A'dan Z'ye her belgesi, faturası dosyalıdır.

Shell V-power'larla, Castrol Edge'lerle, Philips ampüllerle ledlerle, Alpine Sistemlerle bakmıştım ona ah ah :) 

Triger işlemini, buji değişimini vs. her işlemini başında nöbet tutarak yaptırmıştım.

Hiç LPG takılmamış, herşeyi orjinal bir arabaydı hala aynı halde duruyorsa gözü kapalı alınır o araba. 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-boylesi-zor-bulunur-182691963/detay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yaz başında sattığım bundan önceki arabamı yeni sahibi satılığa çıkarmış, benden sonra çok fazla kilometre yapmamış.

Eğer hala bıraktığım gibi duruyorsa sitede ki en sağlıklı 626' ların başında gelir kendisi  8)  .

İzmir Yeni Mazda çıkışlıdır, A'dan Z'ye her belgesi, faturası dosyalıdır.

Shell V-power'larla, Castrol Edge'lerle, Philips ampüllerle ledlerle, Alpine Sistemlerle bakmıştım ona ah ah :) 

Triger işlemini, buji değişimini vs. her işlemini başında nöbet tutarak yaptırmıştım.

Hiç LPG takılmamış, herşeyi orjinal bir arabaydı hala aynı halde duruyorsa gözü kapalı alınır o araba. 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-boylesi-zor-bulunur-182691963/detay

Gerçekten de çok temizmiş eski aracın.

GökayT bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4. Arac 18750 den.asagi vermiyor makyajli kasayi yanliz.gazda yakitinin.12.lt.civari gaz yaktigini.soyledi normal.bir degermidir bu?

Yakıt değeri şehir içimi ? dışımı ?  yani o kalıpta bir araba için , eğer şehir içi ise çok çok ideal bir tüketim ayrıca fiyatta makul bence.

leventbestepe bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gerçekten de çok temizmiş eski aracın.

Teşekkür ederim Mehmet abi :) , bende geçen haftalarda öylesine gezinirken gördüm ilanı, bir baktım benim eski araba satılık :) .

626 arayan üyenin "şiddetle önereceğiniz araba ilanı var mı" yazısını okuyunca bu ilanı paylaşmam gerekli diye düşündüm.  8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ilanina baktim.cok temiz.ama.butcemi.feci asiyor :) en.son 18750 rakam.soyledi fakat ciddi 2 alici gelecekmis eger.anlasamazlarsa.donus yapacak yaklasik 1 saat once kaldirdi ilandan arabayi kismet artik anlasamazlarda.donus yaparsa.edirne.yolu gozukuyor bize. Dedigim.gibi.kismet biraz. Boyle arabalar cok.dusmuyor ilanlara. 12 litre.sehir ici.tuketimi imis

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim Mehmet abi :) , bende geçen haftalarda öylesine gezinirken gördüm ilanı, bir baktım benim eski araba satılık :) .

626 arayan üyenin "şiddetle önereceğiniz araba ilanı var mı" yazısını okuyunca bu ilanı paylaşmam gerekli diye düşündüm.  8)

Fiyatına bakmayı unutmuşum :) Çok istemiş gerçekten. Aracımdan memnunum, yüksek fiyat veren çıkarsa satarım mantığıyla koymuş olmalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar beygır farkının tuketımdekı etkısı ve eskı kasa (1999 ve 2001 arasındakı ve 2001 makyajlı kasa arasındakı farkları bılen arkadaslar varmıdır ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Makyajlı kasalar ve öncesi arasındaki fark görsel olarak makyajlanmış olması, iç mekanda kullanılan malzemeler değişti, dış tasarım modernize edildi.

Ben makyaj öncesi kasayı kullanırken hissettiğim en büyük eksiklik ön kol dayamanın sadece şoför için olmasıydı, yanınıza yolcu oturduğu zaman yolcu kolunu koysa benim kolumla çarpışıyordu, koymasa olmuyordu, yani ön kol dayamanın sürücüye özel olması sıkıntı yaratıyordu, ayrıca kolçak kapaklı değildi, saklama alanı özelliği yoktu.

Ama makyaj sonrasında kolçak genişletildi, iki koltuğun arasını tam dolduracak boyuta geldi, yolcuda faydalanabilir hale geldi, üstelik içi açılabilir saklama gözü oldu.

Makyajlı kasada Dijital klima ve yol bilgisayarı standart oldu. Bunlardan başka da bir değişiklik olmadı.

136 beygir daha fazla güçle aynı ağırlığı daha rahat kaldırdığı için daha ekonomik. 

Makyajlı kasada 136 seçeneği yok diye biliyorum ama emin değilim tek tük olabilir belki.

98 modellerde 2 Airbag, Abs, ön-arka kol dayama, elektirikli sunroof, analog klima, çelik jant, elektirikli camlar ve aynalar, içeriden açılan depo ve bagaj kapağı, gibi özellikler vardı.

1999-2000 modellerin dolu versiyonlarda ilave olarak 4 airbag, Tcs, arka kol dayamada kapaklı göz, arka koltuklardan bagaja açılabilen kayak takımı kapağı, dijital klima, yol bilgisayarı, maun kaplama özellikleri eklendi. 

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgilendirmeler icin cok tesekkur ederim. Makyajli kasada 115 brygirin tuketime etkisi merak konusu cunki dediginiz gibi kasa agir. Egerki arada cok ciddi farklar yok ise 19 bin lira yerine makyajli kasa yerine 15 bin civari bir paraya1999-2001 makyajsiz kasa almak daha makul gibi zira farklara bakacak olursak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.