Jump to content

Mazda Servis Bilgisayar Programı - VCM 2

Karsiyakaliozi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba diğer markalarda servislerin kullandığı bilgisayarların son kullanıcı versiyonları mevcut mesela peugeot da planet 2000 gibi bu programlarda servis manuellerınden günceleme bilgilerine aksesuar kodlarından parça fiyatlarına herşey mevcut mazda da  bu tür program varmı acaba .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba servisde kullanılan programın ismi nedir acaba bulup kullanma imkanımız varmı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım otomobile bağlayıp, arıza teşhis ve yazılım güncelleme programını kast ediyorsunuz. Fakat bu tür programların kullanım hakları kişiye/firmaya özeldir diye düşünüyorum. Herkesin resmi olarak elde edebileceği bir şey değildir bence. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım otomobile bağlayıp, arıza teşhis ve yazılım güncelleme programını kast ediyorsunuz. Fakat bu tür programların kullanım hakları kişiye/firmaya özeldir diye düşünüyorum. Herkesin resmi olarak elde edebileceği bir şey değildir bence. 

Evet bu tür programlar basla marklarda e-bay v.s yollardan elde edılebılıyor mazda da varmı acaba servis dışı kullanılabilinir program.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç sanmıyorum. Öyle olsa programı ele geçiren servis olduğunu iddia ederdi.

Yalnız araçların standart OBDII bağlantıları olduğu , bunları bir çok program ile okuyabildiğimiz için bir çok bilgiye ulaşılabilir ama yazılım güncelleme gibi şeyleri sadece servisin yapabileceğini düşünüyorum.

Hatta şöyle bir konumuz bile varmış ;

http://www.mazdaclubtr.com/topic/14082-iodb-diagnostic-bluetooth-wifi/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

obd portunda okumada sorun yok onu okuyorum aksesuar v.s ozellık ıcın servis bilgisayarına ıhtıyac oluyor servisde bana baya uzak elimin altında olsa öyle bişey iyi olur diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

obd portunda okumada sorun yok onu okuyorum aksesuar v.s ozellık ıcın servis bilgisayarına ıhtıyac oluyor servisde bana baya uzak elimin altında olsa öyle bişey iyi olur diye düşündüm.

Anladım ama dediğim gibi böyle bir programı kimse dışarıya vermez. Bir şekilde dışarıya sızsa dahi sürekli güncelleneceğinden kısa bir süre sonra anlamsız hale gelecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...