ugur0932

2. Nesil Mazda 3 Far Yıkama Sorunu ve Çözümü

Arkadaşlar aracımda uzun zamandır aklımda olan far yıkama sorununu bugün bi boşlukta life kaldirttim ve motoru söktüm motora dışarıda elektrik verdiğimde motordan tik sesi geliyor ama çalışmıyordu. Motora bir tahta parçasıyla dışından tikiladim ve tekrar elektrik verdim ve çalıştı yani sorun çözüldü motor kolay yanacak bir motor değil ustaya gittiğimde yanmıştır değişecek demişti çalışmama sorunu yasayan arkadaşlar bu şekilde bir denesinler...

Mehmet Özdemir ve Burak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Böyle bir işe girişme cesaretinize de tebrikler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İs aslında cok zor değil ama aracın life kalkması lazim alt muhafaza sokulunce ulaşılabiliyor motora...

Bu arada serviste motorun değişmesi için tampon sökülecek demişlerdi...::))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sizinki susuzluktan bozulmamış soğuk havaların etkisiyle hareketli parçada takıntı yapmış gibi. Susuz çalıştırıldığında tamir edilme gibi bir imkân kalmıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zannetmiyorum susuzluktan nasıl yanacak bir insan kaç kere çalıştırır ki cam suyunu susuz bir yaparsın su gelmez iki yaparsın su gelmez sonra su koyarsin motor da bir iki sefer susuz çalışmayla yanmaz ki yanacak olsaydı benimki yanardi ben dışarda baya calistirdim bu arada bu olay çoğu mazda3 de var bunların hepsi susuz çalışmadan mi bozuluyor ..tabi h

erkez benim aldigim sonucu almayabilir ama denemekte fayda var ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi olay sadece koldan çalıştırmada değil, yağmurlu havalarda farlar açıkken sileceklerin çalışma sayısına göre otomatik de çalışıyor diye biliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kitapçıkta öyle bir ibare yok ama bilmiyorum belki olabilir ama oyleyse saçma olur zaten yağmurdan yikaniyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.