hascompag

1. Nesil Mazda 3 Rölanti Problemi

ışıklarda beklerken (n) boş konumunda arabaya bi titreme geliyor gidiyor anlık.
bu hep oluyor 1 kez kesin her uzun ışıkta.
bazende 2 olduğu oluyor.
sorun nedir acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teyp bile açık değil. sadece araba açık :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracinizda lpg varsa sistemin bir yerinde gevseme olmus ve hava aliyor olabilir.

Bahsettiginiz titreme bozuk devir gibi duruyor.ilk bahsettigim konu disindada bir cok sebeb olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

boğaz kelebeği ni temizleyi düşündün mü hocam kurum yapmış olabilir güzel bi sprey al kurum temizleyici bolca sık içine sonra arabayı 2 -3dakika boyunca 5 bin devirlerde çalıştır o kurumu atacaktır.ve inşallah düzelecektir.ilk aldığımda devirde dalgalanma ve titreme sorunu vardı benim guzuda ama çok şükür söylediğim işlemle hallettim...foto ekleyebilirim yerini bilmiyorsanız boğaz kelebeğinin..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar aracımda bir problem var bir türlü çözemedik bilgisi olanların yaorumlarını bekliyorum.

aracım rölantide devamlı devir sati oynuyor ışıklara yanaşınca felan bazen stop ediyor.

ekstra olarak oksijen sensörünü takarsam araç stop ediyor ve birdaha çalışmıyor.

aracım 2004 mazda 3 otomatik lpg li.

Bu işlemi gerçekleştirdim değişen bir durum olmadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

boğaz kelebeği ni temizleyi düşündün mü hocam kurum yapmış olabilir güzel bi sprey al kurum temizleyici bolca sık içine sonra arabayı 2 -3dakika boyunca 5 bin devirlerde çalıştır o kurumu atacaktır.ve inşallah düzelecektir.ilk aldığımda devirde dalgalanma ve titreme sorunu vardı benim guzuda ama çok şükür söylediğim işlemle hallettim...foto ekleyebilirim yerini bilmiyorsanız boğaz kelebeğinin..

Yukarıda da belirtildiği üzere boğaz kelebeği temizliği önemli. Bunun yanında ateşleme sisteminden de yapabildiğini okumuştum daha önce paylaşılanlardan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sadece benzinde iken de benzer bir durum oluşuyor mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba araca kompresyon testi yaptırdım çok iyi durumda dediler ben şuan tesisattan şüpheleniyorum.

Burak tarafından düzenlendi
Tamamı büyük harf ile mesaj yasaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer ona bakıldıysa o zaman sıkıntı yok. Silindirler arasında belirgin bir fark da yok değil mi ? O da sarsıntı yapabilir. Eğer bu da tamamsa dediğin gibi buji - buji kablosunda sızıntı gibi sebeplere bakmak faydalı olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda 3 2004 Hb aldım arkadaslar motor ilk calıstırdığımda 1600 1700 devire cıkıyor sonra kendiliğinden ufak ufak düşüyor 900 800 lere ancak bu düşüş esnasında hareket edersem ince bir hırıltı oluyor neden olduğu hakkında bir fikri olan varmı.

2. sorum arabamı istop ettiğimde sürekli olarak Bir işaret yanıp sönüyor ( Araba işareti ve içinde anahtar ) Çalıştırdığımda Sönüyor Bu nedemek  Cevaplar için simdiden tşk .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Mazdam-3 :

Mazda 3 2004 Hb aldım arkadaslar motor ilk calıstırdığımda 1600 1700 devire cıkıyor sonra kendiliğinden ufak ufak düşüyor 900 800 lere ancak bu düşüş esnasında hareket edersem ince bir hırıltı oluyor neden olduğu hakkında bir fikri olan varmı.

2. sorum arabamı istop ettiğimde sürekli olarak Bir işaret yanıp sönüyor ( Araba işareti ve içinde anahtar ) Çalıştırdığımda Sönüyor Bu nedemek  Cevaplar için simdiden tşk .

Emin merhaba,

Aracınla ilgili biraz daha detay verirsen daha sağlıklı yardım alabileceğini düşünüyorum.

Örneğin Lpg var mı ? 

Lpg var ise ne zaman takılmış ?

Aracının şu anki Km'si..

Bakımları düzgün yapılmış bir araç mı ?

Bu arada Mazda 3'lerde ilk çalıştırma esnasında bir ses mevcut. Bu sesi arkadaşlar "Metalin Metale Sürtme" sesi olarak tanımlıyorlar.. Ama sen hırıltı diyorsun..İş ses olunca yorum yapmak zor oluyor.

Ama soru yanıt şeklinde yol alacağız sanırım.

Mazdam-3 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hırıtlı sesi subap iticilerinden kaynaklanıyor. Soğuk havalarda daha çok duyulur. Bunun için ilk numarası düşük bir yağ ve yağ değişimlerinden hemen önce motor iç temizleyici kullanın düzenli olarak. Yağ eskimeye başlayınca da bu ses duyulur. Km ye göre mobil 1 0w-40 ya da mobil 1 5w-50, motul 0w-50 öneririm.

Yanıp sönen araba işareti de immobilizer ın devrede olduğunu direksiyonun kitlendiğini yani anahtarın çıkarıldığını gösterir.

Mazdam-3 ve İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracım 2004 mazda 3 Benzinli Hiç Lpg takılmamıs , Km si 74 Bin 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.